Rejestr kontroli 2014 I półrocze - WIOŚ

Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu
Biuletyn Informacji Publicznej
Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu
Rejestr kontroli w roku 2014 – I półrocze
Lp.Dane podmiotu kontrolowanegoRodzaj kontroliKwartałCele kontroliPrzeprowadzone pomiaryDokumenty dotyczące kontroliStwierdzone nieprawidłowości
1.Maxiplast Sp. z o.o., ul. Mikołowska 117; 51-515 Wrocław - Zakład Produkcyjny, ul. Wrocławska 60, 49-200 GrodkówKompleksowaI3, 11, 12, 29, 32nieP ZOP - brak KOBIZE
2.DUON Praszka Sp. z o.o. ul. Mickiewicza 14 46-320 PraszkaKompleksowaI3, 24, 33, 35NiePGO
3.Gmina Wołczyn ul. Dworcowa 1, 46 - 250 Wołczyn inwestycjaProblemowaI30NieP,OW
4.F.H.U. "EL-SPAW" Paweł Ząbczyk, ul. Rychtalska 11; 50-304 Wrocław - Dębowa, gmina Reńska WieśKompleksowaI3, 29, 32TakP, ZGO
5.Zakład Remontowo-Budowlany Helena Harasimczuk ul. Żymierskiego 5; 47-330 ZdzieszowiceKompleksowaI3, 29, 32NieP, ZGO
6.Grupa Producentów AGROPLON Sp. z o.o., ul. Główna 38; 46-134 GłuszynaProblemowaI10, 30NieP-
7.GLASSOLUTIONS Polska, ul. Piłsudskiego 18; 46-100 Namysłów inwestycjaKompleksowaI-NieP-
8.Stanisław Bryjka Łąka 16, gm. Otmuchów Produkcja pelletu słomianego -KompleksowaI30NieP-
9.Usługi Dekarskie Krzysztof Świtała 46-081 Dobrzeń Wielki ul. Wrocławska 2 Stacja paliw Chróścice, ul. Powstańców Śląskich 45 -KompleksowaI30NieP-
10.GÓRAŻDŻE CEMENT S.A. Cementowa 1, Chorula Modernizacja silosów cementu nr 1 i 7KompleksowaI30NieP-
11.CENTRUM MYŚLIWSKIE DEER SPÓŁKA Z O.O. OPOLE UL. SĄDOWA 1KompleksowaIWniosek o wydanie zaświadczeniaNiePostanowienie (zaświadczenie pozytywne)-
12.BauElektronic ELEKTRONIKA, BUDOWNICTWO, HANDEL Wojnowski Zdzisław Ligotka 40, 46-100 NamysłówKompleksowaIWniosek o wydanie zaświadczeniaNiePostanowienie (zaświadczenie pozytywne-
13.NOWAKOWSKI SYLWESTER "Sylwo-RECYKLING" Przedsiębiorstwo Usługowe, Chłodnictwo, Recykling ul. Kalinowa 1 w NamysłowieKompleksowaI3, 20, 29, 30NieP, W-
14.Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "ALDAR" Alina Wajgert Kowale Ożarowska 126, 46320 PraszkaKompleksowaI22, 30NieP, W-
15.Gmina Rudniki ul. Wojska Polskiego 12; 46-325 RudnikKompleksowaI30NieP-
16.Gmina Lasowice Wlk, 46-280 Lasowice WielkieKompleksowaI3, 29, 32NieP-
17.TOP FARMS GŁUBCZYCE Sp. z o. o., ul. B. Chrobrego 23; 48-100 GłubczyceKompleksowaI30NieP 
18.Park Przemysłowy Blachownia Spółka z o.o., ul. Szkolna 15; 47-225 Kędzierzyn-KoźleKompleksowaI29, 32NieP, W 
19.Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. ul. Mostowa 30A, Kędzierzyn-Koźle inwestycjaKompleksowaI30NieP 
20.Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Sp. z o.o., ul. Mickiewicza 3, PaczkówProblemowaI1, 3, 13, 29, 32NieP, ZGO
21.Spółdzielnia Pracy CUKRY NYSKIE Aleja Wojska Polskiego 9, 48 - 300 NysaProblemowaI9, 33, 35NieP, Z,OW, GO
22.Silspek Rubber Sp. z o.o. Sp. K. Jańskiego 2, Dobrzeń Wielki (kontrola rozszerzona z art.76 ustawy Poś - rozbudowa hali produkcyjnej - inwestycja)kompleksowaI10,32,29,11NieP 
23.BIGAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny, Chlewnia w KrzykowieProblemowaI7, 8NieP, ZOP
24.TUCZAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny, Chlewnia w KrzykowieProblemowaI7, 8NieP, ZOP
25.GRUPAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny, Chlewnia w KrzykowieProblemowaI7, 8NieP, ZOP
26.FARMAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny, Chlewnia w KrzykowieProblemowaI7, 8NieP, ZOP
27.PRODAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny, Chlewnia w KrzykowieProblemowaI7, 8NieP, ZOP
28.BIGAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny, Chlewnia w BrynicyProblemowaI7, 8, 29NieP, ZOP
29.FARMAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny, Chlewnia w BrynicyProblemowaI7, 8, 29NieP, ZOP
30.TUCZAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny, Chlewnia w BrynicyProblemowaI7, 8, 29NieP, ZOP
31.GRUPAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny, Chlewnia w BrynicyProblemowaI7, 8, 29NieP, ZOP
32.BM Kobylin Sp. z o.o. ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny Chlewnia w BrynicyProblemowaI30NieP, ZOW
33.BM Kobylin Sp. z o.o. ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny Chlewnia w KrzykowieProblemowaI7NieP, ZOW
34.Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gogolin Sp. z o.o., ul. Ligonia 15; 47-320 Gogolin;KompleksowaI1, 3, 13, 29, 32NieP, ZGO
35.Przedsiębiorstwo Pielęgnacji Kompleksów Leśnych I Zadrzewień "Centrum" Zbigniew Jackiewicz, Aleja Jana Pawła II 13; 48-340 Głuchołazy dot. Instalacji Tartaku w Podlesiu 4 [gmina Głuchołazy].ProblemowaI29NieP, ZGO
36."WiM" Sp. z o.o. ul. Kośnego 7/1; 45-056 OpoleProblemowaI29NieP, ZGO
37.ENVIPRO Sp. z o.o., ul. Głogowska 41 45-315 OpoleProblemowaI29NieP, Z, DecyzjaGO
38.CENTROZŁOM WROCŁAW S.A. z/s we Wrocławiu Oddział Opole, ul. Działkowa Dotyczy rozładunku i załadunku złomu na terenie PKP w Opolu przy ulicy Armii KrajowejproblemowaI10TakP,Z,WH
39.Radio PLUS Opole, Opole, ul. Koraszewskiego - dotyczy stacji nadawczej w Wysokiej, ul. StrzeleckaproblemowaIPEMTakP,Z,W---
40.Piaski Techniczne s.c PPUH ul. Opolska 1, 46-380 MyślinaproblemowaI3, 7, 29NieP-
41.BRYŁA KAMIL Handel Samochodami i Częściami Samochodowymi - Usługi Transportowe ul. Łączańska 24a NamysłówProblemowaI23NieP, Z, WGO
42.SOLANUM- GROUP Sp. z o.o., Borki Małe, ul. Oleska 1/5, 46-300 OlesnoproblemowaI Nie -
43.Piekarnia PSS Społem , ul. Wrocławska 20, 49-200 GrodkówinterwencyjnaI8, 29, 32NieP, W-
44.BRISA INVESTMENTS Sp. z o.o., ul. Ostroroga 8/1, 60-349 PoznańkompleksowaI3, 8, 10, 29, 32NieP-
45.AGROHOP Sp. z oo. Okopy 11, 48-316 ŁambinowiceproblemowaI3, 32NieP-
46.PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Opolu Dotyczy rozładunku i załadunku złomu przez Centrozłom na terenie PKP w Opolu przy ulicy Armii KrajowejproblemowaI29NieP, WGO
47.ABDUL, Mariusz Leśny, Stacja Paliw w Głuchołazach, ul. AndersaproblemowaI19NieP, WPPAP
48.Zakład Oczyszczania i Wodociągów ul. Nyska 11; 48-320 Skoroszyce - składowisko odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w ChróścinieproblemowaI3, 8,NieP-
49.Okręg PZW z/s w Opolu Ośrodek Zarybieniowy Poliwoda - BiestrzynnikproblemowaI7NieP-
50.Cementownia "ODRA" Opole, ul. BudowlanychInterwencyjnaI8, 10TakP-
51.Przychodnia Rehabilitacyjna EUROMEDYK, ul. Ozimska 19/10; 45-057 OpoleinterwencjaI29, 30NieP------------
52.Ubojnia Drobiu Tomasz Prus, ul. Ziai 3; 47-120 ŻędowiceinterwencjaI29NieP, ZGW
53.Gmina Dąbrowa Sala Gimnastyczna - Hala Sportowa Przy Zespole Szkół w Dąbrowie przy ul. Szkolnej 9interwencjaI10TakP-
54."JAKUBTECH" Jakub Piekarzewicz w Oleśnie Serwis autoryzowany Husqvarna, Kluczbork, ul. Katowicka 11interwencjaI10NieP-
55.MILPOL Tadeusz Miler ul. Opolska 65 47-330 KrapkowiceInterwencyjnaI3, 23NieP, Z, WGO
56.Gospodarstwo Rolne Pana Henryka Michalewicza ul. Głubczycka 74; 48-120 BaborówInterwencjaI7NieP-
57.Henryk Kowalski, ul. J. Piłsudskiego 6b; 47-223 Kędzierzyn-KoźleInterwencjaI32NieP-
58.SOLVECO S.A., ul. Jasna 1; 00-013 Warszawa - Zakład Blachownia, ul. Szkolna 15; 47-225 Kędzierzyn-KoźleInterwencjaI32, 3NieP-
59.Zrzut gnojowicy do rowu a nast. do rz. WołczankiinterwencjaIRozpoznanie zanieczyszczeńTakp-
60.Pożar składowiska opon w SzymiszowieinterwencjaIRozpoznanie zanieczyszczeńNiePPPAP
61.Dariusz Miernowski PPHU SUPER-FORM ul. Wrocławska 3 46-113 WilkówProblemowaI27NieP-
62.PRO SALES Spz.o.o. ul. Opolska 13 46-020 BorkiProblemowaI28NieP-
63.Dariusz Horodyski Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe AGRO-BAZARProblemowaI28NieP, WNR
64.CRAMO Sp.zo.o. ul. Zielonogórska 4 45-323 OpoleProblemowaI28NiePNR
65.Firma Handlowo-Usługowa PIEKORZ ul. Bierkowicka 8a 45-841OpoleProblemowaI6, 28NieP, WNR
66.BIOKRAP Sp. z o. o. ul. Kolejowa 19; 47 - 300 KrapkowiceKompleksowaII3, 7, 29, 33TakP, ZGO
67.Przedsiębiorstwo Usług Technicznych DEMPOL - ECO, ul. Składowa 9; 45-125 OpoleKompleksowaII12, 13, 31, 32NieP, ZGO
68.Gmina Skoroszyce - Zakład Oczyszczania i Wodociągów w Skoroszycach- Składowisko w Chróścinie Nyskiej, 48 - 320 Skoroszyce ul. Nyska 11KompleksowaII3, 7, 29, 32NieP, ZOW
69.EKOLOG-SERVICE Sp. z o.o. ul. Oleśnicka 15, 46-100 NamysłówProblemowaII22, 29, 32NieP, Z, WGO, OW, OP
70.Zakład Handlowo-Usługowy ZELMOT Eksport-Import Zdzisław Zelmanowicz ul. Baligrodzka 48, 48-300 NysaKompleksowaII3, 22, 29, 32NieP, Z, WOW, OP
71.P.P.H.U. FABISZ ul. Młyńska 2, 46-080 ChróściceKompleksowaII3, 20, 29, 32NieP, Z, WOP
72.Zakład Mechaniki i Urządzeń Rolniczych Antoni Rymaszewski ul. Kozielska 4 KrapkowiceKompleksowaII3, 22, 29, 32NieP, Z, WOP
73.Zakład Naprawczy /mechanizacji Rolnictwa Ryszard Lechniak ul. Ligonia 9, SzymiszówKompleksowaII3, 22, 29, 32NieP, Z, WOW, OP, GO
74.AUTO-MIK Czesław Mik Auto-Złom Sprzeda Części Strzelce OpolskieKompleksowaII3, 22, 29, 32NieP, Z, WOP, GO
75.MOTO-ZŁOm Władysław Biej Strzelce Opolskie ul. Leśna 6KompleksowaII3, 22, 29, 32 P, Z, WOP
76.AUTO-Złom -Komis Mechanika i Blacharstwo Pojazdowe Edmund Kistela ul. Biskupicka 7 OlesnoKompleksowaII3, 22, 29, 32NieP, Z, WOP
77.Regionalne Centrum Zagospodarowania i Unieszkodliwiania Odpadów "Czysty Region" Spółka z o.o., ul. Naftowa 7; 47-230 Kędzierzyn-Koźle (w tym składowisko odpadów)KompleksowaII3, 29, 30, 31, 32NieP, Z, WOW
78.Samorządowy Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej , ul. Wojska Polskiego 12;47-240 Bierawa- składowisko odpadów komunalnychKompleksowaII2, 3, 13, 29, 32NieP, WGO, OW
79.Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Racławicach Śląskich ul. Głubczycka 15, 48-250 GłogówekKompleksowaII13, 29, 31NieP, Z, WOW, OP
80.OKPOL 49-318 SkarbimierzKompleksowaII3,8,12,29,32NieP-
81.Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Antoniowie, ul. Powstańców Śląskich 54, 46-040 OzimekKompleksowaII1, 8, 29, 32NieP-
82.Zakład Energetyki Cieplnej Namysłów, 46-100 Namysłów, ul. Łączańska 12KompleksowaII3, 8, 29, 32NieP-
83.Cementownia "ODRA" S.A. OpoleProblemowaI8, 7, 13, 31NieP-
84.Wodociągi Kanalizacja Sp. z o.o. ul. Oleska 64, 45 - 222 OpoleKompleksowaII3, 7, 13, 29, 32, 33TakP-
85.QUINTESSENS POLSKA Sp. z o.o. ul. Okrzei 21; 48-130 KietrzKompleksowaII3, 8, 29, 32NieP, W 
86.Dariusz Bałuszyński Skup i Sprzedaż Surowców Wtórnych Boguchwałów Nr 48A; 48 - 100 GłubczyceKompleksowaII3, 22, 29NieP-
87.IZOBUD Sp. z o.o., ul. Leśna 4; 42-217 Łąki KozielskieKompleksowaII3, 7, 8. 29, 32NieP-
88.Betafence Sp. z o.o. ul. Dębowa 4; 47-246 Kotlarnia - Zakład w Reńskiej Wsi ul. Fabryczna 1; 47-208 Reńska WieśKompleksowaII3, 8, 10, 31, 32NieP-
89.Blacharstwo Mechanika Samochodowa, Złomowanie Pojazdów, Henryk Bryliński, Wódka 41; 48 - 140 Branice - stacja demontażu pojazdów zlokalizowana w Wódce 41KompleksowaII3, 22, 29, 32NieP-
90.Przedsiębiorstwie Handlowo - Usługowym Marek Maćko; ul. Oświęcimska 5b; 48 - 100 Głubczyce - stacja demontażu pojazdów w Głubczycach przy ul. Oświęcimskiej 5bKompleksowaII3, 22, 29, 32NieP-
91.Przedsiębiorstwo Technicznej Obsługi Budownictwa "TOBUD" Sp. z o. o. ul. 24 Kwietnia 23; 47-200 Kędzierzyn-Koźle- stacja demontażu pojazdówKompleksowaII3, 22, 29, 32NieP-
92.Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Junka-Automobile" Ryszard Junka ul. Kołłątaja 14; 48-100 Głubczyce - stacja demontażuKompleksowaII3, 22, 29, 32NieP-
93.Firma Usługowo-Handlowa "Eko-Top" Sp. z o.o., ul. Hetmańska 120; 35-078 RzeszówKompleksowaII3, 8, 29NieP-
94.MIRBET S. j. Adam Macech, Andrzej Michałek, Stara Bordziłówka 88; 21-542 Leśna Podlaska - Januszkowice ul. Działkowca 101ProblemowaII3, 32NieP, Z, WGO
95.DSO Sp. z o.o. ul. 1 Maja 52; 47-100 Strzelce OpolskieKompleksowaII3, 7, 8, 13, 32W, OP, W 
96.Agropol Marian Olejnik, Stanisław Krawiec Spółka Jawna, ul. Głowna 1f, 49-330 ŁosiówProblemowaII29nieP-
97.Grodkowskie Wodociągi i Kanalizacja GRODWiK Sp. z o.o. z/s w Tarnowie Grodkowskim ( inwestycja dot. kanalizacji )KompleksowaII30NieP-
98.Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Brzegu ( inwestycja dot. kanalizacji )KompleksowaII30NieP-
99.Gospodarstwo Rolne Teresa i Rajmund Bulik , Przewóz, ul. Świerczewskiego 3, 47 - 253 Cisek - Instalacja do chowu trzody chlewnej w DomaszkowicachKompleksowaII7, 8, 29NieP-
100.Marian Kowalkowski, Siedlec 51, 63 - 830 Pępowo -Chlewnia w Piaskach gm. Lewin BrzeskiKompleksowaII7, 8NieP-
101.Gospodarstwo Rolne Ginter Kurtz, Dobiercice ul. Św.Jana z Dukli 32, 46 - 220 ByczynaKompleksowaII3, 7, 8, 16NieP-
102.Z.H.U. SZAJAWA Irena Szewczyk Kamienna 15 AKompleksowaII22, 30NieP, W-
103.MIXPOL Zdzieszowice Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z siedzibą w Zdzieszowicach ul. Parkowa 4; 47-330 ZdzieszowiceKompleksowaII3, 8, 29NieP-
104.Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. ul. Mostowa 30 A; skr. poczt. 163; 47-220 Kędzierzyn-Koźle inwestycjaProblemowaII30NieP-
105.Głubczyckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. ul. Powstańców 2; 48-100 Głubczyce - oczyszczalnia ścieków w Bernacicach Górnych inwestycjaKompleksowaII30NieP-
106.Fabryka Armatury Przemysłowej "WAKMET S. J."Bodzanów 75; 48-340 GłuchołazyProblemowaII3, 7, 8, 17, 32NieP, ZGO
107.Lotnisko Kamień Śląski Spółka z o.o. ul. Lotnicza 5-7ProblemowaII10,29,32NieP-
108.Meblosoft Marcin Martynowski Krapkowice, ul. Kamienna 9problemowaII3,8,10,32nieP,Z,WGO,OP
109.Remak Rozruch Przedsiębiorstwo Inwestycyjno - Remontowe Energetyki i Przemysłu, ul. Łowicka 1, 45-324 OpoleKompleksowaII7, 8, 10, 29NieP, ZOP
110.Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Starowicach 16, 48 - 385 OtmuchówProblemowaII7, 29, 32NieP, ZOW
111.Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ROLAS" Józef Thiel Proszowicki Las - Lipowina ; 47-253 CisekProblemowaII7, 8, 12, 29NieP, ZOP
112.Zakład Urządzeń Grzewczych ELEKTROMET Wojciech Jurkiewicz Gołuszowice 53; 48-100 GłubczyceProblemowaII3, 4, 31NieP, ZH
113."ARMA" Stacja paliw Janusz Rizler, ul. Popiełuszki 6; 45-601 OpoleProblemowaII3, 6, 8, 29, 32NieP-
114.Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, ul. Rolnicza 6; 46-070 KomprachciceProblemowaII1, 3, 29, 32NieP-
115.Zakład Usługowo Produkcyjny Komunalnik Sp. z o.o., ul. Gen. Andersa 4; 48-340 GłuchołazyProblemowaII3, 29, 32NieP-
116.Jeleniogórskie Kopalnie Surowców Mineralnych Szklarska Poręba ul. Bronka Czecha 2 - Zakład w JarnołtówkuproblemowaII8,10, 32, 29NieP-
117.ART.-ODLEW Spółka z o.o. Opole ul. Prosta 1BProblemowaII3,8,10NieP-
118.AIR PRODUCTS Spółka z o.o. Zakład Produkcji Gazów Technicznych Kędzierzyn Koźle ul. Waryńskiego 1ProblemowaII10, 19, 29NieP 
119.T-Mobile Polska S.A. z/s w Warszawie, Aleje Jerozolimskie 181 Stacja bazowa telefonii komórkowej nr 53288 - Opole, ul. Wrocławska 107problemowaI3,29,32TakP-
120.T-Mobile Polska S.A. z/s w Warszawie, Aleje Jerozo-limskie 181 Stacja bazowa telefonii komórkowej nr 53307 - Brzeg, ul. Włościańska 9problemowaI3,29,32TakP-
121.P4 Sp. z o.o. z/s w Warszwie, ul. Taśmowa 4 Stacja bazowa telefonii komórkowej nr NYS2004A - Nysa, ul. Piłsudskiego 40problemowaI3,29TakP-
122.Ubojnia AJK Matejka Sp.j. 54-631 OpoleproblemowaII11, 29,32NieP-
123.PKN ORLEN STACJA PALIW KRAPKOWICE 47-300 ul. Prudnicka 6problemowaII3, 6, 29, 32NieP-
124.DYTKO SERWIS S.J Nysa 48-300 ul. Grodkowska 74problemowaII3,29,32NieP-
125.KORAGRO SP. Z O.O. ul. Jagielnicka 21, 48-325 Ścinawa NyskaproblemowaII3, 8, 29NieP-
126.Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. - Jednostka Produkcyjna Górażdże, ul. Fabryczna 22, 47-316 GórażdżeproblemowaII7, 8, 29, 32NieP-
127.Klima Tech Marek Murawski, ul. Żeromskiego 6/4, 45-053 OpoleproblemowaII11, 29, 32NieP-
128.Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Goświnowice, ul. Głębinów 29 A-BProblemowaI8, 12, 29, 32NieP-
129.Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska (Zakład Masarski), 46-060 Prószków, ul. Zamkowa 3ProblemowaI8, 29, 32NieP-
130.Zakład Wodociagów i Kanalizacji Jednoosobowa Sp. Gminy PrudnikproblemowaII3,7,32,33TakP-
131.PGE Górnictwo Energetyka Konwencjonalna S.A Oddział Elektrownia OpoleProblemowaII1, 7, 8, 14, 19, 30, 31NieP-
132.WARTER Sp. z o.o. Kędzierzyn - Koźle, ul. Szkolna 15ProblemowaII3, 8, 12, 19, 24, 32NieP-
133.MAXAM POLSKA SP. Z O.O. w Ochodzach, ul. Opolska 84ProblemowaII19, 32NieP-
134.Samorządowy Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej, ul. Słowackiego 3; 48-140 BraniceProblemowaII3, 7, 32, 33TakP-
135.Miejsko-Gminna Spółka Wodno-Ściekowa "POŁUDNIE" w likwidacji, ul. Powstańców 101; 48-120 BaborówProblemowaII3, 7, 32, 33TakP-
136.Spółdzielnia Inwalidów INMET ul. Portowa 33; 47-206 Kędzierzyn-KoźleProblemowaII8, 29, 32NieP-
137.Bischof + Klein GmbH Spółka komandytowa ul. Eichendorffa 3; 47-344 WalceProblemowaII3, 4, 8, 32NieP-
138.Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Boguchwałowie, Boguchwałów 97; 48-100 GłubczyceProblemowaII7, 16, 29, 32NieP-
139.Gospodarstwo Rolne Kalinów Sp. z o.o. ul. Wiejska 14; 47-100 Kalinów - Gospodarstwo w PoznowicachProblemowaII7, 16, 29NieP-
140.MET-KOL Skup-Sprzedaż Surowców Wtórnych Mariusz Niemirowski, ul. Oświęcimska 1; 48-100 GłubczyceProblemowaII3, 22, 32NieP-
141.SUPER PLON Artykuły Rolne, Chemiczne, Budowlane Jan Jakubów ul. Kopernika 39; 48-100 GłubczyceProblemowaII3, 29, 32NieP-
142.Zakład Gospodarki Komunalnej-składowisko odpadów komunalnych w LeśnicyProblemowaII1, 3, 13, 29, 32NieP-
143.Gospodarstwo Rolne Gerard Kubon, Rzymkowice 155, 48 - 324 PrzechódproblemowaIIUstawa nawozowaNieP, Znawozy
144.MARCHOD, MARIAN CHODURA, K- Koźle, ul. Szkolna 15ProblemowaII3, 9, 32NieP, WGO
145.Petrochemia - Blachownia S.A. K- Koźle, ul. Szkolna 15 - wykazana jako o znamionach pow. awarii nr 161-2014-001ProblemowaII19NieP, Z, WPPAP
146.PCC Energetyka Blachownia Sp. z o. o. ul. Szkolna 15; 47-225 Kędzierzyn-KoźleProblemowaII19NieP-
147.Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu Sp. z o. o. ul. Filtrowa 14; 47-200 Kędzierzyn-KoźleProblemowaII29NiePOW
148.91 Batalion Logistyczny w Komprachcicach ul. Ochódzka 5KompleksowaII3,7,8,10,17,19NieP, ZOW
149."Marmur" Sławniowice Sp. z o.o. w Sławniowicach 103 48-340 GłuchołazyProblemowaII8 - cykl kontrolnyNieP, ZGO
150.BIOKRAP Sp. z o. o. ul. Kolejowa 19; 47 - 300 KrapkowiceProblemowaII6, 7 - cykle kontrolneTakP-
151.EmiTel Sp. z o.o. z/s w Warszawie Stacja Linii Radiowych Wysoka, ul. Strzelecka 80problemowaIPEMTakP,W-
152.Przedsiębiorstwie Budowlanym Produkcyjno-Usługowo-Handlowym "SŁOWOBUD" J. i T. Słociak, ul. Hallera 1A, 45-782 Opole, Cegielnia Prusinowice, ul. Powstańców Śląskich 7, 48-314 PakosławiceProblemowaII3, 8, 29,NieP-
153.Zakład Wodociągów i Kanalizacji Jednoosobowa Sp. Gminy PrudnikproblemowaII33TakP-
154.Gospodarstw Rolne Marian Cichewicz Wójcice2, 48 - 385 Otmuchów Chlewni w ZwierzyńcuproblemowaII30NieP 
155.RBC Rafał Czarny Nowy Świętów 58, 48-330 Nowy ŚwiętówProblemowaII22,23,30NieP, W 
156.Bryła Kamil Handel Samochodami i Częściami Samochodowymi - Usługi Transportowe Ul. Grunwaldzka 34 NamysłówproblemowaII23Nie--
157.PCC Energetyka Blachownia Sp. z o.o. K- Koźle, ul. Szkolna 15problemowaIIrozpoznanie zanieczyszczeńNiePPAP 
158.PPHU "Meble Pyka" Sp. Jawna Gabriela Konik, Damian Pyka ul. ul. Gorzowska 18; 46-300 Olesno Zakład Nr 3 ul. Krakowska 71; 47-100 Strzelce OpolskieproblemowaII24,25NieP-
159.Joachim i Beata Smiatek ul. Borek 27; 47-133 JemielnicaProblemowaII3NieP, W-
160.Bogdan Swoboda, ul. Chopina 1; Gliwice dot. Niezdrowice, Gm. UjazdProblemowaII3NieP, W-
161.Zakład Usług Komunalnych, ul. Raciborska 4; 47 - 260 Polska Cerekiew - zamknięte składowisko odpadów komunalnych w Ciężkowicach, WitosławicachProblemowaII13, 31,32NieP, W-
162.Samorządowy Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej, ul. Słowackiego 3; 48-140 BraniceProblemowaII33TakP-
163.Miejsko-Gminna Spółka Wodno-Ściekowa "POŁUDNIE" w likwidacji, ul. Powstańców 101; 48-120 BaborówProblemowaII33TakP-
164.FOTOJOKER Sp. z o. o. ul. Strzelecka 11; 47-230 Kędzierzyn-KoźleProblemowaII3, 6, 29, 32NieP-
165.Urząd Marszałkowski ul. Piastowska 14, 45-082 OpoleproblemowaII8NieP-
166.Gmina Kędzierzyn -Koźle, ul. Piramowicza 32, 47-200 K-KProblemowaII-NieP 
167.Gmina Strzelce Opolskie Plac Myśliwca 1 47-100 Strzelce op.ProblemowaII-NieP 
168.Głuchołaskie Zakłady Papiernicze ul. Gen Andersa 32 48-340 GłuchołazyproblemowaII24,25NieP-
169.Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "AGROPLON" Głuszyna ul. Główna 38 - Gospodarstwo KrzykówinterwencjaII10,30NieP-
170.LUTZ Polska Spółka z o.o. Domaszkowice 25interwencjaII10,30TakP-
171.Jan Adamiec, ul. Wiejska 38, 47-180 KrośnicainterwencyjnaII3, 8, 10, 32TakP-
172.BM. Kobylin Sp. z o.o. ul. 1 Maja 3, 63 - 760 Zduny - Chlewnia w KrzykowieinterwencjaII7NieP,ZOP
173.Gmina Paczków Zakład Wodociągów i Kanalizacji w PaczkowieinterwencjaII7NieP,ZOW
174.P.H.U. "Majster", Wojciech Chruszczewski, ul. Wiedeńska 14, 49-300 BrzeginterwencyjnaII3, 8, 10, 32NieP-
175.REAL Sp. z o.o. i Sp. Komandytowa ul. Wrocławska 154, 45-837 OpoleProblemowaII6, 28NieP-
176.P.P.H Henryka Węgrzynowska ADA Hurtownia Opakowań ul. Niemodlińska 79 OpoleProblemowaII27,33NieP-
177.Pak-System S.C. Hurtownia Opakowań ul. Poświatowskiej 3-5 OpoleProblemowaII27NieP-
178.VACU CLEAN Roland Rigoll ul. 3 Maja 12 KrapkowiceProblemowaII28NieP-
 

DOKUMENTY DOTYCZĄCE KONTROLI

  • P – protokół z kontroli
  • Z – zarządzenie pokontrolne
  • W – wystąpienie do organów samorządowych i administracji rządowej
  • U – uzgodnienia projektów pozwoleń zintegrowanych
  • S – zaświadczenia

STWIERDZONE NIEPRAWIDŁOWOŚCI

  • OW – ochrona wód (woda i ścieki)
  • GO – gospodarka odpadami
  • H – hałas
  • PEM – pola elektromagnetyczne
  • OP – ochrona powietrza
  • NR – nadzór rynku
  • PPAP – poważne awarie przemysłowe
  • BD – brak decyzji na korzystanie ze środowiska

CELE KONTROLI

  1. Nadzór nad wypełnianiem wymogów ochrony środowiska przez prowadzących instalacje wymienione w Traktacie Akcesyjnym.
  2. Sprawdzenie realizacji przez gminy zadań dotyczących zamykania składowisk odpadów komunalnych, zgodnie z wytycznymi określonymi w Krajowym Planie Gospodarki Odpadami 2014r.
  3. Ocena wypełniania wymogów w zakresie postępowania z odpadami w tym z odpadami niebezpiecznymi.
  4. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.
  5. Sprawdzenie realizacji przepisów prawa na terenach zanieczyszczonych i zdegradowanych składowaniem niebezpiecznych odpadów przemysłowych.
  6. Sprawdzenie przestrzegania wymagań wynikających z ustawy o bateriach i akumulatorach przez podmioty prowadzące działalność w zakresie wytwarzania, zbierania i przetwarzania zużytych baterii i zużytych akumulatorów.
  7. Sprawdzenie przestrzegania prawa i decyzji administracyjnych podmiotów wprowadzających ścieki do wód lub do ziemi.
  8. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ochrony środowiska w zakresie emisji substancji i energii do powietrza.
  9. Sprawdzenie wykonywania zadań określonych w programach ochrony powietrza i planach działań krótkoterminowych przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, starostę oraz inne podmioty.
  10. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ochrony środowiska w zakresie emisji hałasu do środowiska.
  11. Sprawdzenie przestrzegania przepisów przez podmioty używające czynników chłodniczych oraz dokonujące obrotu nimi pod kątem zastępowania SZWO czynnikami z grupy F-gazów.
  12. Sprawdzenie przestrzegania przepisów dotyczących substancji chemicznych i ich mieszanin.
  13. Sprawdzenie jakości danych dostarczanych przez prowadzących instalację w ramach Krajowego Rejestru Uwalniania i Transferu Zanieczyszczeń.
  14. Sprawdzenie przepisów prawa w zakresie stosowania siarki w ciężkim oleju opałowym stosowanym w instalacjach energetycznego spalania paliw.
  15. Sprawdzenie przepisów prawa w zakresie stosowania siarki w oleju do silników statków żeglugi śródlądowej.
  16. Ocenia wypełniania wymogów wzajemnej zgodności (cross-compliance) w gospodarstwach rolnych.
  17. Sprawdzenie wyeliminowania z użytkowania instalacji i urządzeń zawierających poniżej 50 ppm PCB.
  18. Sprawdzenie realizacji programu likwidacji bomb ekologicznych, w tym magazynów i mogilników przeterminowanych środków chemicznych ochrony roślin.
  19. Sprawdzenie realizacji zadań w zakresie przeciwdziałania poważnym awariom.
  20. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym w zakładach przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
  21. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznymi i elektronicznym.
  22. Sprawdzenie przestrzegania przepisów prawa w stacjach demontażu pojazdów.
  23. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.
  24. Sprawdzenie funkcjonowania systemu transgranicznego przemieszczania odpadów.
  25. Sprawdzenie prawidłowości realizacji międzynarodowego przemieszczania odpadów z listy zielonej, w szczególności klasyfikacji przemieszczanych odpadów.
  26. Sprawdzenie prawidłowości funkcjonowania instalacji przetwarzających i magazynujących odpady, do których są lub maja być przywożone, w szczególności odpady niebezpieczne z krajów spoza UE.
  27. Sprawdzenie zgodności wyrobów z zasadniczymi wymaganiami przestrzegania Dyrektywy 94/62/WE w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych.
  28. Sprawdzenie zgodności wyrobów z zasadniczymi wymaganiami przestrzegania Dyrektywy 2000/14/WE w sprawie emisji hałasu do otoczenia przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń.
  29. Wypełnianie wymagań ochrony środowiska przez prowadzących instalacje, którzy uzyskali pozwolenia w zakresie poszczególnych komponentów środowiska.
  30. Kontrole podmiotów oddających do użytkowania przedsięwzięcie zawsze znacząco lub potencjalnie znacząco oddziałujące na środowisko w zakresie przestrzegania wymogów ochrony środowiska.
  31. Wypełnianie wymagań ochrony środowiska przez prowadzących instalacje wymagające pozwolenia zintegrowanego.
  32. Wnoszenie opłat za korzystanie ze środowiska.
  33. Kontrole w zakresie realizacji KPOŚK

Wytworzył(a): Krzysztof Gaworski
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof
Opublikował(a): Hrebeniuk Krzysztof
Liczba wyświetleń: 1243

Data wytworzenia: 2015-03-12 22:40:30
Data publikacji: 2015-03-12 00:00:00
Ostatnio aktualizował(a): Myszkiewicz Michał
Data ostatniej zmiany: 2017-03-28 09:27:46

Historia zmian artykułu:
2017-03-28 09:27:46 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Myszkiewicz Michał, v.1
2016-10-11 14:33:37 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Myszkiewicz Michał, v.1
2016-04-20 17:16:19 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof, Korekta odnośników
2015-03-13 15:05:13 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof, v5
2015-03-13 14:40:47 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof, v4
2015-03-13 13:02:36 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof, v4
2015-03-13 12:56:39 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof, v4
2015-03-12 23:57:43 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof, v3
2015-03-12 23:54:45 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof, v3
2015-03-12 22:53:40 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof, v2
2015-03-12 22:48:09 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof, v1

Projekt pn. Upowszechnienie e-usług świadczonych przez administrację publiczną w województwie opolskim jest współfinansowany przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007–2013
na podstawie porozumienia nr RPOP.02.02.00-16-013/13-00.
© Opolski Urząd Wojewódzki
Zamknij ten komunikat Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Na naszych stronach używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami podmioty, takie jak firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W każdej przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Cookies.