Rejestr kontroli 2014 II półrocze - WIOŚ

Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu
Biuletyn Informacji Publicznej
Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu
Rejestr kontroli w roku 2014 – II półrocze
L.p.ZakładRodzaj kontroliKwartałCele kontroliPrzeprowadzone pomiaryDokumenty dotyczące kontroliStwierdzone nieprawidłowości
1.Zott Polska Sp. z o.o., ul. Chłodnicza 6, 45-315 OpoleKompleksowaIII4,10,13,19,31NieP,ZGO
2.Zakład Elektro-Mechaniczny ul. Pułaskiego 4, 46-100 NamysłówKompleksowaIII3,8,12,29NieP,ZGO
3.METAL KOLOR Jan Panek ul. Zielona 1 w Prudniku stacji demontażuKompleksowaIII3,22,29NieP,Z,WOP,GO
4.P.P.U.H. Surowce Wtórne Dariusz Kowalski Aleksander Masicki "KO-MA" Sp.j. na terenie zakładu stacji demontażu przy ul. Dworcowej 2a w OsowcuKompleksowaIII3,22,29,32NieP,Z,WOP
5.Grodkowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.49 - 200 Tarnów GrodkowskiKompleksowaIII30NieP,Z,WOW
6.Energetyka Cieplna Opolszczyzny, ZEC Grodków, 49-200 Grodków, ul. Morcinka 35KompleksowaIII3,8,29,32NieP,Z,WOP
7.Fermy Drobiu Beata i Rajmund Wocka, Ferma Drobiu w Czarnowąsach, 46-020 CzarnowąsyKompleksowaIII3,31,32NieP,Z,WOP
8.DEMOBIL Krotewicz Jarosław Części Uzywane , Kasacja,Złomowanie Pojazdów Gołkowice 10AKompleksowaIII3,22,29,32NieP,W 
9.Gospodarstwo Rolno - Hodowlane Piotr Groehl, 46 - 060 Zimnice Małe, ul. Ogrodowa 2KompleksowaIII7,16,29,32NieP 
10.Polskie Młyny S.A. ul. Młyńska 8, KluczborkKompleksowaIII13,32,31NieP 
11.Lode Sp. z o.o., Cegielnia w Paczkowie, PaczkówKompleksowaIII3,4,7,8,10,29NieP 
12.UNIMOT S.A, 47-120 Zawadzkie, ul. Świerklańska 2KompleksowaIII3,7,8,19,32NieP 
13.Browar Namysłów, ul. B.Chrobrego 26, 46-100 NamysłówKompleksowaIII4,11,14,19,29NieP 
14.Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna, Jasiona 16, 48-200 Prudnik - Ferma Drobiu w JasionieKompleksowaIII13,31,32NieP 
15.Wanda i Marek Kut Ferma Drobiu w Klisinie, 48-118 LisięciceKompleksowaIII13,31,32NieP 
16.Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o., ul. Rzeczna 3, 46-250 Wołczyn - Składowisko odpadów komunalnych w Wierzbicy Górnej.KompleksowaIIIINWESTYCJANieP 
17.Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.w Opolu - oczyszczalnia w KosorowicachKompleksowaIII30NieP,ZOW
18.Gospodarstwo Rolne Rafał Bulik Domaszkowice 3, 47 - 253 PrzewózKompleksowaIII7,8,29NieP,Z,WOW
19.Gospodarstwo Rolno Hodowlane Dariusz Dudzik - Ferma Norek- ul. Młyńska 17, 46 - 250 SzymonkówKompleksowaIII3,7,8NieP,Z,WOW
20.Gospodarstwo Rolne Adrian Bulik Domaszkowice 3, 47 - 253 PrzewózKompleksowaIII7,8,32NieP,Z,WGO
21.Gospodarstwo Rolne Robert Stasiak Żytniów 262, 46 - 325 ŻytniówKompleksowaIII3,7,8,16NieP 
22.EKOWOD ul. Mriańska 2, Namysłów - oczyszczalnia ściekówKompleksowaIII30NieP 
23.Patrycja Ptak Siedlec 51a, 63 - 830 Pępowo Chlewnia w PiaskachKompleksowaIII3,8NieP 
24.P.M.N. BOBREK Sp. J. , K. i P. Kleszcz, B. Koźbiał, ul. Krakowska 1a, 32-661 Bobrek, Zakład Produkcji Ciekłego Metalu, ul. Kaliska 72, 46-320 PraszkaKompleksowaIII30,31NieP 
25.PKP-PLK Zbiornik na Olej Napędowy Opole ul. StrugaKompleksowaIII30NieP 
26.PKP-PLK Zbiornik na Olej Napędowy Kluczbork ul. WołczańskaKompleksowaIII30NieP 
27.MZD Węzeł komunikacyjny w Opolu ul. BudowlanychKompleksowaIII30NieP 
28.BA GLASS Poland Sp.z o.o. - Zakład w JedlicachKompleksowaIII10,30TakP 
29.Las Bet Szyszków Stanisław JanuszewskiProblemowaIII8,29,32NieP,Z,WGO
30.MONDELEZ POLSKA PRODUCTION SP. Z O.O. Fabryka Gum w Skarbimierzu, 49-318 SkarbimierzProblemowaIII3,8,29,32NieP,ZGO
31.Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "RAY-TRANS" Józef Rajmund Racławiczki, ul. Boczna 247-370 ZielinaProblemowaIII8,10,11,32TakP,Z,WH
32.Spółdzielnia Handlowo - Usługowa STW, ul. 1 Maja 61, 45-069 Opole, Stacja Paliw, ul. Księdza Koziołka 2, 47-300 KrapkowiceProblemowaIII3,29,32NieP,Z,WOP
33.Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe DREWNOSTAL ul. Weselna 5 w ŚwierczuProblemowaIII3,20,29NieP,Z,WGO
34.NOWAKOWSKI SYLWESTER "Sylwo-RECYKLING" Przedsiębiorstwo Usługowe, Chłodnictwo, Recykling ul. Kalinowa 17 w NamysłowieProblemowaIII3,20,32NieP,ZGO
35.HART Sp. z o.o. ul. Morcinka 4345-531 OpoleProblemowaIII3,6NieP,Z,WGO
36.Cegielnia Niemodlin. Ul. Opolska 44, 49-100 NiemodlinProblemowaIII13,31,32NieP,Z,WOP
37.Gospodarstwo Rolne , Paweł Święcicki, Ferma Trzody w Dobiercicach, 46-220 ByczynaProblemowaIII7,16,29NieP,Z,WOP
38.Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe EXPORT-IMPORT Alfred Morawiec, ul. 3-go Maja 10, 48-250 GłogówekProblemowaIII3,29,32NieP,ZOP
39.Zakład Oczyszczania Miasta Zbigniew Strach, Korzonek 98, 42-274 Konopiska - Oddział w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Młynarska 41, 47-220 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIII3,29,32NieP,ZGO
40.TAURON Wytwarzanie Spółka Akcyjna - Oddział Elektrownia Blachownia w Kędzierzynie - Koźlu, ul. Energetyków 11, 47 - 225 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIII1,5,13,29,31NieP,Z,WGO
41.PPH "MŁYN-POL" Janusz Rojek ul. Ciepłodolska 15, 47-260 Polska CerekiewProblemowaIII29,32NieP,Z,WGO,OP
42.Zakład Gospodarki Komunalnej "ZAW-KOM" Sp. z o.o., ul. Świerklańska 2, 47-120 Zawadzkie - składowisko KielczaProblemowaIII1,3,29,32NieP 
43.Gmina Lasowice Wielkie - 46-282 Lasowice Wielkie - składowisko LaskowiceProblemowaIII3,29,32NieP 
44.Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych Odra SA ul. Starobrzeska 7, 49-305 BrzegProblemowaIII3,7,8,29,32NieP 
45.Animex Foods Sp. z o.o. Sp. k. Oddział w Opolu, Opole, ul. Drobiarska 4ProblemowaIII1,8,10,13NieP 
46.PKN Orlen S.A. - Stacja Paliw nr 4266, ul. Łokietka 4, 49-300 BrzegProblemowaIII3,6,29,32NieP 
47.PKN Orlen S.A. - Stacja Paliw nr 1203, ul. mlakrkska 38, 46-250 WołczynProblemowaIII3,29,32NieP 
48.OKTAN Sp. z o.o., ul. Armii Ludowej 51, 46-020 Krzanowice / CzarnowąsyProblemowaIII3,29,32NieP 
49.Wodociągi i Kanalizacja AKWA Sp. z o.o. al.. Wojska Polskiego 2, 48 - 300 NysaProblemowaIII7,29,32NieP 
50.Fabryka Papieru Malta- Decor Zakład w Rudawie, 48 - 330 Nowy ŚwiętówProblemowaIII3,7,13,32NieP 
51.PKN Orlen S.A. w Płocku - Stacja Paliw Płynnych Nr 4193 ul. Kozielska 1, 47-330 ZdzieszowiceProblemowaIII3,6,29,32NieP 
52.PCC Energetyka Blachownia Sp. z o.o., ul. Szkolna 15, 47-225 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIII7,29,32TakP 
53.Petrochemia - Blachownia. S.A.. ul. Szkolna 15, 47-225 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIII12,13,19,32NieP 
54.DRAGONGAZ Sp. z o.o. Rozlewnia Gazów Skroplonych w Chróścinie Nyskiej, ul. Ogrodowa 1ProblemowaIII3,19,29,32NieP 
55.BRENNTAG POLSKA Sp. zo.o. w K-K, 47-224 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIII4,12,19NieP 
56.Zakład Komunalny Sp. z o.o., ul. Podmiejska 69, 45-574 OpoleProblemowaIII2,3,31,32NieP,ZGO
57.Gmina Lasowice Wielkie - 46-282 Lasowice WielkieProblemowaIII NieP,ZGO
58.PHU WTÓRMET Piotr Wykurz ul. Podolska 19, 48-303 NysaProblemowaIII3NiePGO
59.Skup Surowców Wtórnych Piotr Bugajski ul. Brzeska ŚwierczówProblemowaIII3,29NiePGO
60.EKOLOG_SERVICE Sp.o.o. ul. Oleśnicka 15 46-100 NamysłówProblemowaIII7,29TakP,WGO
61.Arcotech Janusz Rugała ul. Majora Hubala 12 c/601 OpoleProblemowaIII21NiePZSEIE
62.P.P.U.H. METALGAZ ul. Grunwaldzka 32 NamysłówProblemowaIII29NieP,Z,WGO
63.Ewa Świlak Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EWEX ul. Grunwaldzka 37 NamysłówProblemowaIII3,29NieP,Z,WGO
64.AGROHOP Sp. z o.o. OkopyProblemowaIIIUstawa o nawozach i nawożeniuNieP,Znawóz
65.HvarP2 S.C. Odchów i Hodowla Drobiu, Ferma Drobiu w LubrzyProblemowaIII3,7,9,31,32NieP,Z,WOW
66.Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn, Kędzierzyn - Koźle, ul. Mostowa 30ProblemowaIII19NieP,Z,WPPAP
67.Coton, PPUH, Import-Eksport, Zdzisław Kotowicz Buszyce, gm. Lewin BrzeskiProblemowaIII19TakP,Z,WPPAP
68.Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe "BANCO DE SERRANA" Tarłowski Waldemar Rozwadza ul. Zdzieszowicka 25, 47-330 Zdzieszowice - Zakład w Januszkowicach ul. Działkowców 1ProblemowaIII3NieP,WGO
69.PUH "GROTRANS" B. Groeger i wspólnicy Sp. Jawna Lany, ul. Szkolna 24, 47-253 Cisek - Stacja Paliw nr 7 ul. Raciborska 2, 47-208 WiększyceProblemowaIII29NieP,Z,WOP,OW
70.Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu, ul. Wrocławska 170, 45-836 OpoleProblemowaIII3,7NieP,Z,WOW,GO
71.SKIB-DREW Kolonowskie ul. Haraszowskie 38ProblemowaIII10TakP,Z,WH
72.Grabowski Jacek ul. Sołtysów 35A, 45-111 Opole Kosorowice, dz. Nr 392 k.m. 2.ProblemowaIII NieP,ZGO
73.Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "EKOM" Sp. z o.o. ul. Piłsudskiego 32, 48-303 NysaProblemowaIII NieP 
74.Gmina Praszka Pl. Grunwaldzki 13, 46-320 PraszkaProblemowaIIICykl kontrolny - ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminachNieP 
75.PTHU Lider Henryk Gąsiorek, Nowy Świętów 97, 48-330 Nowy ŚwiętówProblemowaIII3,7,8,32NieP 
76.APJ Sp. z o.o. ul. Kolejowa OzimekProblemowaIII22,23NieP,W 
77.Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku Jednoosobowa Spółka Gminy Prudnik z o.o. w Prudniku - Poniatowskiego 1 - oczyszczalnia ściekówProblemowaIII33TakP 
78.BIOKRAP Sp. z o.o. ul. Kolejowa 19, 47-300 KrapkowiceProblemowaIIICykl kontrolny nr 6 (KPOŚK)TakP 
79.Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Opolu, ul. Oleska 64, 45-222 OpoleProblemowaIIICykl kontrolny nr 6 (KPOŚK)TakP 
80.Urząd Miejski w Namysłowie- Gmina Namysłów, ul. Stanisława Dubois 3, 46-100 NamysłówProblemowaIII29NieP 
81.Remondis Gliwice Sp. z o. o., ul. Kaszubska 2, 44-100 Gliwice, Oddział w Kędzierzynie-Koźlu ul. Chrobrego 41, 47-200 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIII3,29,32NieP,W 
82.Korneliusz Skoczylas, Ferma drobiu ul. Główna 111, 47-200 Kędzierzyn - KoźleProblemowaIII29NieP 
83.Skoczylas Ludwik Gospodarstwo Rolne ul. Sucharskiego 22, 47-200 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIII29NieP 
84.REGNUM Sp. z o. o. ul. Szkolna 15/skrytka 294, 47-225 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIII29,30NieP,S 
85.Samorządowy Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej, ul. Słowackiego 3, 48-140 BraniceProblemowaIII33TakP 
86.Miejsko-Gminna Spółka Wodno-Ściekowa "POŁUDNIE" w likwidacji, ul. Powstańców 101, 48-120 BaborówProblemowaIII33TakP 
87.Regionalne Centrum Zagospodarowania i Unieszkodliwiania Odpadów " Czysty Region" ul. Naftowa 7, 47-230 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIII2,31NieP 
88.Kurnik Jerzy Jamro Chrząstowice ul. Kopalina 2ProblemowaIII10TakP 
89.Giec Marian, Stary Bugaj 50a, 46-325 RudnikiProblemowaIII3,16NieP 
90.Packprofil Sp. z o.o., ul. Zakładowa 3, 47-110 KolonowskieInterwencyjnaIII10TakP,Z,WH
91.Athletic Sp. z o.o., ul. Katowicka 8, 46-200 KluczborkInterwencyjnaIII10TakP,Z,WH
92.Asko Papier Sp. z o.o., ul. G.Morcinka 6, 48-303 NysaInterwencyjnaIII10TakP 
93.Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe , "WIKTORIA" Grażyna Bubała, ul. Wolności 5, 47-161 RożniątówInterwencyjnaIII10TakP,Z,WH
94.Metaldrew PHPU Józef Dendera, ul. Nadleśna 26, 46-024 JełowaInterwencyjnaIII8,10,32TakP,Z,WOP
95.Respondek Jerzy Zakład betoniarski, Krasków 132, 46-200 KluczborkInterwencyjnaIII7,8,10,29,32TakP 
96.Zakład Stolarski Kowalik , ul. C. Skłodowskiej 26, NamysłówInterwencyjnaIII7,12,32NieP,Z,WOP
97.Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "Musli Klex" Sp. z o.o. 25-217 Kielce ul. Hauke Bosaka 10, Zakład Ziemniaczany w Namysłowie, ul. Łączańska 24, 46-100 NamysłówInterwencyjnaIII29TakP,Z,WGO,OW
98.Centrum Biomasy Energetycznej ul. Wiejska 1, 47-180 KrośnicaInterwencyjnaIII3,29,32NieP,Z,WGO
99.Cukiernia Wojciech i Ewa Głuszczuk ul. Głowackiego 16, 47-220 Kędzierzyn-KoźleInterwencyjnaIII29,32NieP,Z,WGO,OP
100.Bort-Wimar S.J. - Sklep nr3 Stary GrodkówInterwencyjnaIII10TakP 
101.PPHU Agroplon Głuszyna -Gospodarstwo KrzykówInterwencyjnaIII10TakP,Z,WH
102.PEPCO Poland Sp. z o.o. Poznań - Sklep Nysa ul. Towarowa1aInterwencyjnaIII10TakP,Z,WH
103.Usługi Spawalnicze Jerzy Kołodziejski Walidrogi ul. Opolska 10InterwencyjnaIII10NieP 
104.ELHURT Dobrzeń Mały ul. Krótka 5InterwencyjnaIII10TakP,Z,WH
105.śnięcie ryb na stawku "Pod Grzybkiem", przy ul. Mariańskiej w NamysłowieInterwencyjnaIII19,7TakP,Z,WOW
106.śnięcie ryb na zbiorniku Niemysłowicach, powiat Prudnicki, Gmina PrudnikInterwencyjnaIII7TakP 
107.śnięcie ryb w miejscowości Gierałcice na cieku Mora (Paprotnik), gmina Głuchołazy, powiat NyskiInterwencyjnaIII7TakP 
108.Śnięcie ryb i małż na zbiorniku MichaliceInterwencyjnaIII7TakP 
109.Zanieczyszczenie wód rz. Prudnik w PrudnikuInterwencyjnaIII7TakP 
110.Zanieczyszczenie subst. ropopochodnymi Jeziora NyskiegoInterwencyjnaIII7NieP 
111.Pożar opon w BuszycachInterwencyjnaIII19NiePPPAP
112.Zanieczyszczenie subst. ropopochodnymi rzeki Widawy w NamysłowieInterwencyjnaIII7NiePOW
113.Śnięcie ryb w stawie hodowlanym Pana Grzegorza Czyżowicza w Nowym RożnowieInterwencyjnaIIIRozpoznanie w terenie zgłoszenia dotyczącego zanieczyszczenia środowiska w tym poważnej awarii z nieustalonym sprawcą zdarzeniaTakP 
114.Katastrofa drogowa na A4 k/Gogolina w dn. 11.08.2014 r.InterwencyjnaIII19NieP 
115.CASTORAMA Polska Sp. z o.o. ul. Wiejska 141 OpoleProblemowaIII6,28NieP,WNR
116.Praktiker Polska Sp. z o.o. ul. Dębowa 1 ZawadaProblemowaIII6,28NieP,WNR
117.Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe B-KRANG ul. Budowlanych 2 OpoleProblemowaIII28NieP 
118.MAKRO CASH AND CARRY POLSKA S.A. ul. Partyzancka 84 OpoleProblemowaIII28NieP 
119.P.P.H.U. "POLTRANS" MICHAŁ STRZELECKI ul. Kaliska 61 A, 46-320 PraszkaKompleksowaIV3,22,29,32NieP,Z,WGO
120.P.H.U.P. "LECHMOT" Ligota Górna 28, 46-200 KluczborkKompleksowaIV3,22,29NieP,Z,WGO,OP
121."Midrex" Michalak Wiesław, Michalak Danija Sp. J. ul. Włościańska 9, 49-304 BrzegKompleksowaIV3,22,29,32NieP,Z,WGO
122.Nasycalnia Podkładów Sp. z o.o., ul. Wyzwolenia 18KompleksowaIV3,10,12,19,29NieP,ZOP
123.P.P.H.U. Sp.J. Gabriela Konik, Damian Pyka, ul. Gorzowska 18, OlesnoKompleksowaIV3,8,12,29,32NieP,Z,WOP
124.PPHU Cegmax Krzysztof Lerche, ul. Częstochowska ,46-312 BodzanowiceKompleksowaIV7,31,32NieP,ZOW
125.Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Byczyna ul. Stawowa 2- oczyszczalnia ściekówKompleksowaIV3,7,29,32NieP,Z,WOW,GO
126.Fermy Drobiu Rajmund Wocka ul. Broniewskiego 25, 46 - 020 Czarnowąsy Ferma Drobiu w MagnuszowiczkachKompleksowaIV3,31,32NieP,Z,WOP
127.Przedsiębiorstwo Wodociagów i Kanalizacji w Otmuchowie, ul. Krakowska 42, 48-385 OtmuchówKompleksowaIV3,7,29,32NieP,Z,WOW,GO,OP
128.Przedsiębiorstwo Rolne Kost Rol, Kostów 9, 46-220 KostówKompleksowaIV7,16,29,32NieP,Z,WOP
129.GMINA LUBSZA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW W LUBSZY, Brzeska 16, 49-313 Lubsza.KompleksowaIV3,7,29,32NieP,Z,WOW
130.MARCO TUNING WACŁAW KONIK MAREK KONIK MIROSŁAW KONIK SPÓŁKA JAWNA, Ul. Opolska 1A, 46-070 OsinyKompleksowaIV3,8,10,29,32NieP,ZOP
131.Usługi Komunalne Sp. z o.o., ul. Pocztowa 8, 48-100 Głubczyce - składowisko odpadówKompleksowaIV3,13,31,32NieP,WGO
132.Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. ul. Krakowska 1, 48-120 Baborów- Składowisko odpadów komunalnych w PawłowiczkachKompleksowaIV13,31,32NieP,ZH
133.Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. ul. Krakowska 1, 48-120 Baborów- Składowisko odpadów komunalnych w BaborowieKompleksowaIV13,31,32NieP,WGO
134.Gospodarstwo Rolne Richter Henryk i Renata Klucz ul. Wiejska 33 - Ferma drobiu w Zalesiu ŚląskimKompleksowaIV8,13,29,32NieP,ZOP
135.Zakład Komunalny Sp. z o.o., ul. Podmiejska 69, 45-574 OpoleKompleksowaIV2,3,31,32NieP,Z,WGO
136.Zakład Usług Komunalnych Jednoosobowa Spółce Gminy z o.o., ul. Przemysłowa 1, 48-200 PrudnikKompleksowaIV2,3,29,32NieP,Z,WGO
137.CERPOL-KOZŁOWICE SA, Nowa 4, 46 - 310 KozłowiceKompleksowaIV3,7,13,29,32NieP,ZOP
138.G.F Spółka Akcyjna, ul. Grunwaldzka 275,43-600 Jaworzno, Zakład Ogrodniczy w Chróścinie, ul. Ogrodowa 67, 48-319 ChróścinaKompleksowaIV3,7,8,13,29,32NieP 
139.ECO S.A. ZEC Kluczbork, ul. Kołłątaja 8KompleksowaIV3,8,29,32NieP 
140.Ocynkownia Śląsk Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 4, 46-200 Ligota Dolna/KluczborkKompleksowaIV3,8,29,32NieP 
141.Gmina Skoroszyce Zakład Wodociągów i Oczyszczania ul. Nyska 11, 48 - 320 SkoroszyceKompleksowaIV3,7,13,29.32NieP 
142.BAAG, Renchen, Jończyk Sp. J. 46-300 OlesnoKompleksowaIV3,12,19,29NieP 
143.Air Products. Sp. z o.o.?47-220 K - Koźle, ul. GliwickaKompleksowaIV19,29,32NieP 
144.SSE Polska Sp. Z o.o. 55-050 Rogów Sobócki, Magazyn Materiałów Wybuchowych GórażdżeKompleksowaIV19,29,32NieP 
145."TAURON EKOENEGIA" Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Obrońców Pokoju 2B, 58-500 Jelenia Góra - Zespół Elektrowni Wodnych przy ul. Armii Krajowej 27 w Nysie, ul. Armii Krajowej 27, 48-300 NysaKompleksowaIV3,29,32NieP,WOW
146.ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA, ul. Odrzańska 1, 46-090 StobrawaKompleksowaIV3,7,29,32NieP 
147.Gmina Paczków - Zakład Wodociągów i Kanalizacji - Oczyszczalnia Ścieków, ul. Rynek 1, 48-370 PaczkówKompleksowaIV3,7,29,32NieP 
148.Łambinowicka Fabryka Maszyn CELPA S.A. ul. Dworcowa 1 46-316 ŁambinowiceKompleksowaIV3,8,10,29,32NieP 
149.Stocznia KOŹLE Sp. z o.o. ul. Stoczniowców 2, 47-200 Kędzierzyn-KoźleKompleksowaIV3,7,8,29,32NieP 
150.KARO Obrót Surowcami Wtórnymi Kwiatkowski Tomasz, ul. Sławęcicka 16, 47-225 Kędzierzyn-Koźle - Punkt skupu ul. Gliwicka 16, 47 - 220 Kędzierzyn-KoźleKompleksowaIV3,29,32NieP 
151.Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Sp. z o.o., ul. Mickiewicza 1, 47-100 Strzelce Opolskie Składowisko odpadów w SzymiszowieKompleksowaIV3,29,31,32NieP 
152.APJ Sp. z o.o. ul. Kolejowa 1, 46-040 OzimekKompleksowaIV30NieP,Z,WINNE
153.NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Opole, ul. Marka z Jemielnicy 1KompleksowaIV30NieP 
154.Gmina Niemodlin, ul. Bohaterów Powstań Śląskich 37, 49-100 Niemodlin, (kanalizacja wsi Wydrowice)KompleksowaIV30NieP,WINNE
155.RBC Rafał Czarny Nowy Świętów 58, 48-330 Nowy ŚwiętówKompleksowaIV22,30NieP 
156.ORAS Olesno Sp. z o.o., ul. Leśna 2, 46-300 OlesnoKompleksowaIV8NieP 
157.WiK AKWA Sp. z o.o. Al. Wojska Polskiego 2, 48 - 300 NysaKompleksowaIV30NieP 
158.Silekol Sp. z o.o. 47 - 220 K - Koźle, ul. Mostowa 30KKompleksowaIV13,13,19,31NieP 
159.Schattdecor Sp. z o.o.- Zakład w Głuchołazach, ul. AndersaKompleksowaIV30NieP 
160.Metsa Tissue Krapkowice Sp. z o.o., Krapkowice, ul. Opolska 103KompleksowaIV30NieP 
161.IPAK Dariusz Niklas, ul. Cmentarna 6, 46-070 ChmielowiceKompleksowaIV30NieP 
162.Wanda i Marek Kut Ferma Drobiu w Klisinie, 48-118 Lisięcice inwestycjaKompleksowaIV30NieP 
163.Grupa Producentów Ziarna Zbóż JOANNA Sp. z o.o., Nowa Wieś Mała 16, 49-200 Grodków - Zakład Sprzedaży Hurtowej Materiału Siewnego Zbóż z wyposażeniem, zrealizowanego na działce Nr 26/17 w Wójtowicach [Gmina Grodków].KompleksowaIV NieP,S 
164.Mo-BRUK S.A., Niecew 68 33-322 Korzenna - Zakład Odzysku i Unieszkodliwiania odpadów w Skarbimierzu - Osiedle, ul. Smaków 21KompleksowaIV NieP 
165.NOWAKOWSKI SP. Z O.O., Piotrowa 7, 49-100 NiemodlinKompleksowaIV3,8,29,32NieP,S 
166.KAMEX Sp. z o.o.  ul. Wschodnia 22 45-449 OpoleKompleksowaIV30NieP 
167.ALBA Ekoplus Sp. z o.o. Kochłowice 6 A, 46-220 KochłowiceProblemowaIV3,20,32NieP,ZGO,ZSEIE
168.KOZERA SP. Z O.O., Strzelecka 15, 46-146 DomaszowiceProblemowaIV8,29,32NieP,Z,WGO,OP
169.EURO BET Sp. z o.o., ul. Kępska 10, 45-129 OpoleProblemowaIV7,8,29NieP,Z,WGO
170.Stacja Paliw SHELL, Młyński Staw, Autostrada A4, 49-100 NiemodlinProblemowaIV3,6,8,29,32NiePGO
171.AGRODUDA Sp. z o.o. F.T.Ch Nowy Świat 49 - 315 MąkoszyceProblemowaIV3,7,31NieP,ZGO
172.PPHU Masarnia Brzozowscy S.C. Krzysztof Brzozowski, Marcin Brzozowski ul. Opolska 4, 46-060 PrzysieczProblemowaIV7,29,32NieP,Z,WOW,OP
173.P.H.U. GRONEK BAZA TRANSPORTOWA, ul. Tuwima 13/5, 46-203 KluczborkProblemowaIV3,7,8,29NieP,ZOP
174.Gmina Korfantów - Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Korfantowie - Oczyszczalnia Ścieków, Rynek 4, 48-317 KorfantówProblemowaIV7,29,32NieP,Z,WOW
175.MEBEL RUST MARIAN RUST ul.Rolna 13, 43-375 PludryProblemowaIV3,8,12,29NieP,Z,WOP
176.SUDZUCKER POLSKA S.A. we Wrocławiu Zakład Produkcyjny "Cukrownia Cerekiew" w Ciężkowicach ul. Fabryczna 12, 47-260 Polska CerekiewProblemowaIV3,4,5,7,8,13,17NieP,ZGO
177."Naprzód" Sp. z o.o., ul. Raciborska 144b, 44-280 Rydułtowy - Zakład Zagospodarowania odpadów Dzierżysław 1ProblemowaIV1,3,29,32NieP,ZGO
178.DAMEN SHIPYARDS KOŹLE Sp. z o.o. ul. Stoczniowców 2, 47-200 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIV3,7,8,12,29NieP,ZOW,OP
179.Zakłady Piwowarskie "Głubczyce' S.A. ul. 1 Armii WP 16-18, 48-100 GłubcvzyceProblemowaIV8,14,29,32TakP,ZGO,OP
180.Gmina Strzeleczki ul. rynek 4, 47-364 Strzeleczki - oczyszczalnia ściekówProblemowaIV7,29,32NieP,ZOW
181.Gospodarstwo Rolne Richter Henryk i Renata Klucz ul. Wiejska 33 - Ferma drobiu w ObrowcuProblemowaIV8,13,31NieP,ZOP
182.Gmina Grodków, ul. Warszawska 29, 49-200 - Zamknięte składowisko odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Przylesiu Dolnym, działka nr 47ProblemowaIV NieP,ZGO
183."Oras" Olesno Sp. z o.o. ul. Leśna 2, 46-300 OlesnoProblemowaIV4,6,8,10NieP 
184.DIODAC ul. Mariacka 37/10, 48-304 NysaProblemowaIV6,21NieP 
185.J.Kowalski - R.Waszczykowski Ferma Drobiu Więcmierzyce, 49-200 Więcmierzyce, Mierosławskiego 3-5ProblemowaIV3,29,32NieP 
186.AGROPROF SP. Z O.O., Minkowskie 54c, 46 - 100 NamysłówProblemowaIV3,29,32NieP 
187.Stacja paliw PHU "JIM" W. Kopczyk, Opolska 48a, 49-100 NiemodlinProblemowaIV3,6,29,32NieP 
188.Gmina Olesno Zakład Wodociągów i Kanalizacji ul. Lubliniecka 3a, 46 - 300 OlesnoProblemowaIV7,29,32NieP 
189.Gospodarstwo Rolne Stanisław Tomczak , Przecza 48, 49 - 345 SkorogoszczProblemowaIV7,16,29NieP 
190.HYDROKOM Sp. z o.o. ul. Kołłątaja , Kluczbork - oczyszczalnia w TrzebiszynieProblemowaIV7,29,32NieP 
191.Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o., ul. 1 Maja 5, 46 - 045 Kotórz Mały - oczyszczalnia ściekówProblemowaIV3,7,29,32NieP 
192.PPH FERMA POL Sp. z o.o. w Zalesiu, 46 - 146 DomaszowiceProblemowaIV1,7,16,31NieP 
193.Packprofil Sp. z o.o. ul. Zakładowa 3, 47 - 110 KolonowskieProblemowaIV3,7,29,32NieP 
194.PGL- Lasy Państwowe Gospodarstwo Rybackie Krogulna ul. Stawowa 2, 46 - 034 PokójProblemowaIV7,29,32NieP 
195.Silekol Sp. z o.o. 47 - 220 K - Koźle, ul. Mostowa 30KProblemowaIV30NieP 
196.PCC Synteza SA, 47- 225 K- Koźle ul. Szkolna 15ProblemowaIV11,12,13,19NieP 
197.SOLVECO SA, 47 - 225 K - Koźle ul. Szkolna 15ProblemowaIV3,13,19,31NieP 
198.ICSO Chem. Prod. Sp. z o.o. 47 - 225 K- Koźle, ul. Energetyków 4ProblemowaIV12,13,19,32NieP 
199.ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA GNOJNA, Gnojna 98A, 49-200 GrodkówProblemowaIV7,16,29,32NieP,Z,WOW
200.PPHU LODGAR Sp. z o.o., Skorochów 10ProblemowaIV7,10,29,32NieP 
201.P.H.U. WAMAD ul. Dworcowa 1, 46-200 KluczborkProblemowaIV7,10,29,32NieP 
202.Zakład Budowlany Józef Karkos ul. Malinowa 8, 46-300 OlesnoProblemowaIV1,29,32NieP 
203.Neapco Europe Sp. z o.o. ul. Kaliska 72, 46-320 PraszkaProblemowaIV1,3,29,32NieP 
204.Głuchołaskie Zakłady Papiernicze ul. Andersa 32, 48-340 GłuchołazyProblemowaIV3,24,25,29NieP 
205.GÓRAŻDŻE CEMENT SA, Chorula ul. Cementowa 1ProblemowaIV3,7,8,12,13,24,31NieP 
206.METSA TISSUE KRAPKOWICE Opolska 103, 47-300 KrapkowiceProblemowaIV7,8,13,24,31NieP 
207.Górażdże Cement S. A. Chorula ul. Cementowa 1, 47-316 Górażdże- Kopalnia FolwarkProblemowaIV3,7,29,32NieP 
208.WĘDLINIARSTWO Urszula i Piotr Frank ul. Czerwińskiego 8, 47-200 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIV7,8,11,29NieP 
209.CEMEX Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Żwirownia Bierawa ul. Leśna 18, 47-240 BierawaProblemowaIV8,29,32NieP 
210.Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. ul. Kozielska 2, 47-220 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIV6,7,8,29,32NieP 
211.ArcelorMittal Poland S.A. Oddział W Zdzieszowicach ul. Powstańców Śl. 1, 47-330 ZdzieszowiceProblemowaIV3,5,7,12,17,19,29,31TakP 
212.Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. ul. Mostowa 30A, 47-220 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIV1,5,11,12,14,17,19,30NieP 
213.P.H. Adam Brodacki ul. Wandy Pawlik 2/8, 48-300 NysaProblemowaIV6,21NieP 
214.Zakład Handlowo-Usługowy "Zelmot" Eksport-Import Zdzisław Zelmanowicz ul. Baligrodzka 48, 48-300 NysaProblemowaIV22,29NieP,Z,WINNE
215.Office-Partner Technika Biurowa J. Kuzdrowski K. Dominik Sp. J. ul. Kwiatkowskiego 1, 45-459 OpoleProblemowaIV21NiePZSEIE
216.Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o. ul. Oleska 64, 45-222 OpoleProblemowaIV33, CYKL KONTROLNY KPOŚK (6)TakP,Z,WOW
217."STOLMAR" Marian Karasiewicz, ul. Wodociągowa 2, 46-022 ZawadaProblemowaIV3,8,29,32NieP,Z,WGO
218.Zakład Handlowy-Feliks, T.M. Feliks, Warłów, ul. Lipowa 8, 46-380 DobrodzieńProblemowaIV7,8,29,32NieP,Z,WOP
219.EVERGREEN HOUSE SA, ul. Magazynowa 3, 45-119 OpoleProblemowaIV3,8NieP,Z,WOP, INNE
220.Ferma Drobiu Bogdan Jan Drobina, Ludowa 5, 46-112 BiestrzykowiceProblemowaIV7,8NieP,Z,WOP
221.BM Kobylin ul. 1 Maja 3, 63 - 760 Zduny Chlewnia w KrzykowieProblemowaIV7,8NieP,Z,WOW,OP
222.Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gierałcice, Gierałcice 138, 48-340 GłuchołazyProblemowaIV NieP,Z,WOW
223.REMONDIS SP. ZO.O., Zakład Produkcji Paliw Alternatywnych ul. Kamienna 11, 47-316 GórażdżeProblemowaIV3,26NieP 
224.MAT-FARM Sp. z o.o. Dzielów 23, 48-120 BaborówProblemowaIV29,32NieP,Z,WOP
225.Gmina Zawadzkie ul. Dębowa 13, 47-120 Zawadzkie - cykl kontrolny GIOŚProblemowaIV3NieP,ZGO
226.Usługi Transportowe Piosek Andrzej ul. Strzelców Bytomskich 63, 47-100 Strzelce OpolskieProblemowaIV29,32NieP,Z,WOP,GO
227.Gmina Kietrz ul. 3-go Maja 1, 48-130 Kietrz - cykl kontrolny GIOŚProblemowaIV3NieP,ZGO
228.Gmina Prudnik, ul. Kościuszki 3, 48-200 Prudnik - cykl kontrolny GIOŚProblemowaIV3NieP,ZGO
229.FORMOPEX Sp. z o.o. ul. Braci Prankel, 47-100 Strzelce OpolskieProblemowaIV9,29,33,35TakP,Z,WGO,OP,H,BD
230.Gmina Jemielnica, ul. Strzelecka 67 i 3, 47-133 Jemielnica - cykl kontrolny GIOŚProblemowaIV3NieP,ZGO
231.Gmina Olszanka, Olszanka 16, 49 - 332 Olszanka - Zamknięte składowisko odpadów innych niż niebezpieczne i obojętnych w ObórkachProblemowaIV NieP,ZGO
232.Gmina Chrząstowice, ul. Dworcowa 38, ChrząstowiceProblemowaIV3NiePGO
233.AUTO-MIK Czesław Mik Auto-Złom Sprzedaż Części ul. 1-go Maja 61, 47-100 Strzelce OpolskieProblemowaIV22,29NieP 
234.Fluorochemika Poland Sp. z o.o. 47-225 K - Koźle, ul. Energetyków 9ProblemowaIV3,8,12,19,31,32NieP 
235.Zakład Gospodarki Komunalnej ZAW-KOM , Sp. z o.o. - Oczyszczalnia Ścieków, ul. Świerklańska 2, 47-120 ZawadzkieProblemowaIV Nie  
236.Gospodarstwo Rolne Bogdan Szeliga - Dobrodzień, ul. Lubliniecka 80, ul. Lubliniecka 80, 46-380 DobrodzieńProblemowaIV7NieP 
237.Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku Jednoosobowa Spółka Gminy Prudnik z o.o. w Prudniku, ul. Poniatowskiego 1, 48-200 PrudnikProblemowaIV33TakP 
238.Krav VIP - System Artur Buczek, ul. Wybickiego 2, PrudnikProblemowaIV29NieP 
239.Gmina Turawa, ul. Opolska 39c, 46-045 TurawaProblemowaIV NieP 
240.PHU MAAN Majcher Andrzej ul. Mickiewicza 127, 48-304 NysaProblemowaIV3,24,25NieP 
241.BIOKRAP Sp. z o.o. ul. Kolejowa 19, 47-300 KrapkowiceProblemowaIV Tak  
242.Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. ul. Krakowska 1, 48-120 Baborów - oczyszczalnia ścieków w BaborowieProblemowaIV33TakP 
243.Samorządowy Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej w Branicach, ul. Słowackiego 3, 48-140 Branice - oczyszczalnia ścieków w BranicachProblemowaIV33TakP 
244.Gmina Ujazd, ul. Sławęcicka 19, 47-143 UjazdProblemowaIV30NieP 
245.Intersilesia McBridePolska Sp. z o.o., ul. Matejki 2, 47-100 Strzelce OpolskieProblemowaIV8NieP 
246.Tomasz Wasiak, ul. Gałczyńskiego 6/1, 44-113 Gliwice - działki w Błotnicy Strzeleckiej, ul. ToszeckaProblemowaIV3NieP,WGO
247.Gmina Niemodlin, Boh. Powstań Śl. 37, NiemodlinProblemowaIVCYKL KONTROLNY NR 1NieP 
248.Aludesign Olesno Sp. z o.o. - Zakład Gorzów ŚląskiProblemowaIV30NieP 
249.IMEX PIECHOTA Sp. z o.o. Sp. k. , ul. Portowa 7, 45-116 OpoleInterwencyjnaIV10NieP 
250.EKO-Natura Sp. J., ul Wspólna 9, OpoleInterwencyjnaIV8,29,30,32NieP,Z,WOP
251.BetchvarL S.C., ul. Wschodnia 25, 45-449 Opole, Mobilny Węzeł Betoniarski, ul. Wiejska 76, Brzezie, 46-081 Dobrzeń WielkiInterwencyjnaIV8,10NieP 
252.Józef Jurkiewicz Gospodarstwo indywidualne ul. Krnowska 2/3 GłubczyceInterwencyjnaIV10TakP,WH
253.Orange Polska S.A., Szafa zewnętrzna w Suchym BorzeInterwencyjnaIV10TakP 
254.JAL Zakład Produkcyjno-Usługowy Sp.j., Kępa, ul. Zawadzka 12InterwencyjnaIV10TakP 
255.Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BUDIM ul. Siedmiu Źródeł 6, 46-300 OlesnoInterwencyjnaIV3,19NieP 
256.Top Farms "Głubczyce" sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 23, 48-100 GłubczyceInterwencyjnaIV7NieP 
257.Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. ul. Zatorze 2, 48-130 KietrzInterwencyjnaIV29NieP 
258.F.P.H.U. "EURODOM" Bimer Martin ul. Kozielska 22, 47-150 LeśnicaInterwencyjnaIV29,32NieP,Z,WGO,OP,BD
259.BIOAGRA S.A., ul. Połczyńska 97A, 01-303 Warszawa - Zakład Produkcji Etanolu "Goświnowice", Głębinów 30, 48-300 NysaInterwencyjnaIV31NieP,Z,WGO
260.Zanieczyszczenie wód Potoku Rozumickego gm. KietrzInterwencyjnaIVRozpoznanie w terenie zgłoszenia dotyczącego zanieczyszczenia środowiska w tym poważnej awarii z nieustalonym sprawcą zdarzeniaTakP 
261.Superhobby Dom i Ogród Sp. z o.o. ul. Budowlanych 5, 45-005 OpoleProblemowaIV28NieP 
262.Leroy Merlin Polska Sp. z o.o. ul. Wrocławska 152, 48-835 OpoleProblemowaIV6,28NieP,WNR
263.Gruner Service S.C. ul. Oleska 141 BProblemowaIV6,28NieP 
264.Grupa Polskie Centrum Narzędziowe S.A. ul. Głogowska 23, 43-315 OpoleProblemowaIV28NieP 
 

DOKUMENTY DOTYCZĄCE KONTROLI

  • P – protokół z kontroli
  • Z – zarządzenie pokontrolne
  • W – wystąpienie do organów samorządowych i administracji rządowej
  • U – uzgodnienia projektów pozwoleń zintegrowanych
  • S – zaświadczenia

STWIERDZONE NIEPRAWIDŁOWOŚCI

  • OW – ochrona wód (woda i ścieki)
  • GO – gospodarka odpadami
  • H – hałas
  • PEM – pola elektromagnetyczne
  • OP – ochrona powietrza
  • NR – nadzór rynku
  • PPAP – poważne awarie przemysłowe
  • BD – brak decyzji na korzystanie ze środowiska

CELE KONTROLI

  1. Nadzór nad wypełnianiem wymogów ochrony środowiska przez prowadzących instalacje wymienione w Traktacie Akcesyjnym.
  2. Sprawdzenie realizacji przez gminy zadań dotyczących zamykania składowisk odpadów komunalnych, zgodnie z wytycznymi określonymi w Krajowym Planie Gospodarki Odpadami 2014r.
  3. Ocena wypełniania wymogów w zakresie postępowania z odpadami w tym z odpadami niebezpiecznymi.
  4. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.
  5. Sprawdzenie realizacji przepisów prawa na terenach zanieczyszczonych i zdegradowanych składowaniem niebezpiecznych odpadów przemysłowych.
  6. Sprawdzenie przestrzegania wymagań wynikających z ustawy o bateriach i akumulatorach przez podmioty prowadzące działalność w zakresie wytwarzania, zbierania i przetwarzania zużytych baterii i zużytych akumulatorów.
  7. Sprawdzenie przestrzegania prawa i decyzji administracyjnych podmiotów wprowadzających ścieki do wód lub do ziemi.
  8. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ochrony środowiska w zakresie emisji substancji i energii do powietrza.
  9. Sprawdzenie wykonywania zadań określonych w programach ochrony powietrza i planach działań krótkoterminowych przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, starostę oraz inne podmioty.
  10. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ochrony środowiska w zakresie emisji hałasu do środowiska.
  11. Sprawdzenie przestrzegania przepisów przez podmioty używające czynników chłodniczych oraz dokonujące obrotu nimi pod kątem zastępowania SZWO czynnikami z grupy F-gazów.
  12. Sprawdzenie przestrzegania przepisów dotyczących substancji chemicznych i ich mieszanin.
  13. Sprawdzenie jakości danych dostarczanych przez prowadzących instalację w ramach Krajowego Rejestru Uwalniania i Transferu Zanieczyszczeń.
  14. Sprawdzenie przepisów prawa w zakresie stosowania siarki w ciężkim oleju opałowym stosowanym w instalacjach energetycznego spalania paliw.
  15. Sprawdzenie przepisów prawa w zakresie stosowania siarki w oleju do silników statków żeglugi śródlądowej.
  16. Ocenia wypełniania wymogów wzajemnej zgodności (cross-compliance) w gospodarstwach rolnych.
  17. Sprawdzenie wyeliminowania z użytkowania instalacji i urządzeń zawierających poniżej 50 ppm PCB.
  18. Sprawdzenie realizacji programu likwidacji bomb ekologicznych, w tym magazynów i mogilników przeterminowanych środków chemicznych ochrony roślin.
  19. Sprawdzenie realizacji zadań w zakresie przeciwdziałania poważnym awariom.
  20. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym w zakładach przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
  21. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznymi i elektronicznym.
  22. Sprawdzenie przestrzegania przepisów prawa w stacjach demontażu pojazdów.
  23. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.
  24. Sprawdzenie funkcjonowania systemu transgranicznego przemieszczania odpadów.
  25. Sprawdzenie prawidłowości realizacji międzynarodowego przemieszczania odpadów z listy zielonej, w szczególności klasyfikacji przemieszczanych odpadów.
  26. Sprawdzenie prawidłowości funkcjonowania instalacji przetwarzających i magazynujących odpady, do których są lub maja być przywożone, w szczególności odpady niebezpieczne z krajów spoza UE.
  27. Sprawdzenie zgodności wyrobów z zasadniczymi wymaganiami przestrzegania Dyrektywy 94/62/WE w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych.
  28. Sprawdzenie zgodności wyrobów z zasadniczymi wymaganiami przestrzegania Dyrektywy 2000/14/WE w sprawie emisji hałasu do otoczenia przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń.
  29. Wypełnianie wymagań ochrony środowiska przez prowadzących instalacje, którzy uzyskali pozwolenia w zakresie poszczególnych komponentów środowiska.
  30. Kontrole podmiotów oddających do użytkowania przedsięwzięcie zawsze znacząco lub potencjalnie znacząco oddziałujące na środowisko w zakresie przestrzegania wymogów ochrony środowiska.
  31. Wypełnianie wymagań ochrony środowiska przez prowadzących instalacje wymagające pozwolenia zintegrowanego.
  32. Wnoszenie opłat za korzystanie ze środowiska.
  33. Kontrole w zakresie realizacji KPOŚK

Wytworzył(a): Krzysztof Gaworski
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof
Opublikował(a): Hrebeniuk Krzysztof
Liczba wyświetleń: 1096

Data wytworzenia: 2015-03-12 22:57:25
Data publikacji: 2015-03-12 00:00:00
Ostatnio aktualizował(a): Myszkiewicz Michał
Data ostatniej zmiany: 2017-03-28 09:28:03

Historia zmian artykułu:
2017-03-28 09:28:03 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Myszkiewicz Michał, v.1
2016-10-11 14:34:16 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Myszkiewicz Michał, v.1
2016-04-20 17:15:13 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof, Korekta odnośników
2015-03-13 15:19:50 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof, Zmiana sposobu prezentacji dokumentu.

Projekt pn. Upowszechnienie e-usług świadczonych przez administrację publiczną w województwie opolskim jest współfinansowany przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007–2013
na podstawie porozumienia nr RPOP.02.02.00-16-013/13-00.
© Opolski Urząd Wojewódzki
Zamknij ten komunikat Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Na naszych stronach używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami podmioty, takie jak firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W każdej przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Cookies.