Rejestr kontroli 2015 I półrocze - WIOŚ

Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu
Biuletyn Informacji Publicznej
Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu
Rejestr kontroli w roku 2015 – I półrocze
L.p.ZakładRodzaj kontroliKwartałCele kontroliPrzeprowadzone pomiaryDokumenty dotyczące kontroliStwierdzone nieprawidłowości
1.RBC Rafał Czarny Nowy Świętów 58, 48-330 Nowy ŚwiętówkompleksowaI2,8,26,27,34nieP,Z,Winne
2.Petrochemia Blachownia S.A. Kędzierzyn - Koźle, ul. Szkolna 15kompleksowaI14,15,22,33,34nieP-
3.KAMA-VITRUM Huta Szkła w Kielcach - Zakład Produkcyjny w Wołczynie 46-250 Wołczyn, ul. Opolska 26kompleksowaI2,10,12nieP-
4.P.P.H.U. "Aldar" Alina Wajgert ul. Ożarowska 126, 46-320 Kowale k/PraszkikompleksowaI2,8,26,27,34nieP,W-
5.Fabryka Maszyn i Urządzeń "FAMAK S.A.", ul. Fabryczna 5, 46-200 KuczborkkompleksowaI8,3,12,17,29nieP-
6.Gm. Dobrodzień - Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w DobrodzieniukompleksowaI3,7,29,32nieP-
7.Mechanika Pojazdowa Tannenbaum Kryspin ul. Sławęcicka 100; 47-230 Kędzierzyn-KoźlekompleksowaI32,34nieP,Z,WOW
8.EKOWOD Sp. z o.o. ul. Mariańska 3 , Namysłów - kanalizacja w m. Jakubowice (inwestycja)kompleksowaIinwestycjanieP-
9.EKOWOD Sp. z o.o. ul. Mariańska 3, Namysłów - kanalizacja w m. Idzikowice (inwestycja)kompleksowaIinwestycjanieP-
10.Gospodarstwo Rolne Ryszard Woźny, ul. Kwiatowa 4, 46 - 282 SkałągikompleksowaI18nieP-
11.Gospodarstwo Rolne Norbert Ptak Gronowice 163, 46 - 280 Lasowice WielkiekompleksowaI2,8,10,18nieP-
12.Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Opolu ul. Oleska 64, 45-222 Opole (inwestycja )kompleksowaIinwestycjanieP-
13."APJ" Sp. z o.o. ul. Kolejowa 1, 46-040 OzimekkompleksowaI32nieP,W-
14.Tauron Dystrybucja S.A. ul. Waryńskiego 1 45-047 Opole (Jaroszek Stanisław P.P.H.U. "Elektropaks" Kolonia Łuszczów 95 21-010 Łęczna - pełnomocnik Tauron Dystrybucja) Stacja elektroenergetyczna 110/15 kV Bierkowice Opole ulica Pisankowa 15 - INWESTYCJAkompleksowaI32,35takP,W-
15.SUDZUCKER POLSKA S.A. we Wrocławiu Zakład Produkcyjny "Cukrownia Cerekiew" w Ciężkowicach ul. Fabryczna 12; 47-260 Polska Cerekiew (inwestycja)kompleksowaI32nieP-
16.SUDZUCKER POLSKA S.A. we Wrocławiu Zakład Produkcyjny "Cukrownia Cerekiew" w Ciężkowicach ul. Fabryczna 12; 47-260 Polska Cerekiew (inwestycja)kompleksowaI32nieP-
17.Polaris Poland Sp. z o.o. Warszawa -Zakład w Opolu ul. Wspólna 12kompleksowaI32nieP-
18.ZOTT Polska Spółka z o.o. Opole ul. Chłodnicza 6kompleksowaI32nieP-
19.Górażdże Cement S.A. Chorula ul. Cementowa 1kompleksowaI32nieP-
20.TNS Spółka z o.o. Warszawa - Filia Zawadzkie ul. Ks. Wajdy 1A ZawadzkiekompleksowaI32nieP-
21.Gmina Radłów, 46-333 Sternalice, -oczyszczalnia w SternalicachproblemowaI32,34nieP-
22.P.P.H.U. "Pol-trans" Michał Strzelecki ul. Kaliska 61 a, 46-320 PraszkaproblemowaI2,26,27nieP,Z,WOP
23.Zakład Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej, ul. Powstańców Śląskich 16; 47-180 IzbickoproblemowaI1,15nieP,Z,WGO
24.Gmina Leśnica, ul. 1 Maja 9; 47-150 LeśnicaproblemowaI1,15nieP,Z,WGO
25.MARCEGAGLIA POLAND Sp. z o.o., ul. Kaliska 72, 46-320 PraszkaproblemowaI10niePOP
26.PROTEA Sp. z o.o., ul. Galaktyczna 30A, 80-299 Gdańsk, Zakład Produkcyjny w Ligocie Górnej, ul. Gorzowska 18, 46-200 Ligota GórnaproblemowaI10nieP,ZOP
27.ELKOM - GAZ, Zygmunt Sobieralski, 46 - 320 Przedmość k/ Praszki, ul. Główna 7aproblemowaI22nieP-
28.Gospodarstwo Rolne, Hodowla Drobiu, Monika i Rafał Głowa, Ferma Drobiu w Dobrodzieniu, ul. Parkowa 5 a, 46-380 Dobrodzień.problemowaI15,33,34nieP-
29.JNP Meble Nowak, 46-380 Dobrodzień, Rzędowicka 12problemowaI10,32,34nieP-
30.AUTO-MIK Czesław Mik Auto-Złom Sprzedaż Części, ul. 1-go Maja 61, 47-100 Strzelce OpolskieproblemowaI2,26,27,34nieP,W-
31.MOTO-ZŁOM Władysław Biej ul. Leśna 6, 47-100 Strzelce OpolskieproblemowaI2,26,27,34nieP,W-
32.P.P.U.H. Surowce Wtórne Dariusz Kowalski, Aleksander Masicki "KO-MA" Sp. J. ul. Oleska 117, 45-233 OpoleproblemowaI2,26,27,34nieP,W-
33.ASA Sp. z o.o. ul. Oświęcimska 11; 48-100 GłubczyceproblemowaI32,34nieP-
34.Górażdże Kruszywa Sp. z o o -Kopalnia Surowców Mineralnych Kobylice, ul. Raciborska 3, 47-253 CisekproblemowaI2,3,15,34nieP-
35.Gospodarstwo Rolne Gerard Strużyna w Zalesiu Śl. ul. Kościuszki 73; 47-150 LeśnicaproblemowaI18nieP,ZOW
36.Gospodarstwo Rolne Krzysztof Kolloch w Zalesiu Śl. ul. Kościuszki 29; 47-150 LeśnicaproblemowaI18nieP,ZOW
37.Gospodarstwo Rolne Konrad Biskup w Zalesiu Śl. ul. Św. Jadwigi 13; 47-150 LeśnicaproblemowaI18nieP,ZOW
38.PTS "DOMMIL" Czesław Szarek, ul. Niemcewicza 7B/15; 47 - 200 Kędzierzyn - KoźleproblemowaI34nieP,Z,WOP
39.Pan Ryszard Domin - Rolnik prowadzący indywidualne gospodarstwo rolne Lasowice Wielkie 44problemowaI2,5,8,10nieP,W-
40.Grupa Producentów Zbóż " ZALESIE" Sp. z o.o. ul. Św. Jadwigi 20; 47-150 LeśnicaproblemowaI32,34nieP-
41.Dariusz Bałuszyński Skup i Sprzedaż Surowców Wtórnych Boguchwałów 48 A; 48-100 Głubczyce-stacja demontażu pojazdówproblemowaI32,34nieP,W-
42.TRANSPORT CIĘŻAROWY Krzysztof Kostrzewa ul. Stara cegielnia 3; 47-134 Błotnica StrzeleckaproblemowaI2,34takP,W-
43.KAEFER S.A. Warszawa - Hala Magazynowa Zaplecze Firmy Brzezie ul. Wiejska 58BproblemowaI32nieP-
44.Zakład Wytwórczo-Usługowo-Handlowy "Bomar Meble" Wrzeszcz S.J., ul. Powstańców Śląskich 18, 46-300 Olesno, Zakład Meblowy przy ul. Chopina 3, 46-300 OlesnointerwencyjnaI10nieP,ZOP
45.Atrium Centrum Ploterowe, ul. Gosławicka 2, 45-446 OpoleinterwencyjnaI2,10,13,32,34nieP,ZOP
46.GOSPODARSTWO ROLNE SZKÓŁKA DRZEW I KRZEWÓW "KULAS" ul.Plantowa 7, 49-314 PisarzowiceinterwencyjnaI2nieP-
47.Zanieczyszczenie (zmętnienie) wód rzeki Budkowiczanka w rejonie Krzywej Góry (WI.7024.4.2015.WA)interwencyjnaIRozpoznanie zanieczyszczenia w terenietakP,WOW
48.Zanieczyszczenie pigmentem wód rz. Malina i Swornica w Opolu (WI.7024.13.2015)interwencyjnaIRozpoznanie zanieczyszczenia w terenienieP,WOW
49.Nyska Energetyka Cieplna - Nysa Sp. z o.o., ul. Jagiellońska 10A, 48-300 NysakompleksowaII10,15,33,34nieP,ZOP
50.Ferma Drobiu Jasiulek Janusz w Bierawie Nowe Osiedle; 47-240 BierawakompleksowaII15,33,34nieP,WOW
51.RUETGERS Poland Sp. z o.o. ul. Szkolna 15; 47-225 Kędzierzyn-KoźlekompleksowaII14,32,34nieP,Z,WOW, OP
52.ArcelorMittal Poland S.A. Oddział w Zdzieszowicach ul. Powstańców Śl. 1; 47-330 ZdzieszowicekompleksowaII8,11,13,14,15,22,32,33,34nieP,Z,WOW
53.Głuchołaskie Zakłady Papiernicze Spółka z o.o., ul. Andersa 32; 48-340 GłuchołazykompleksowaII2,15,28,29,33,34nieP-
54.Gospodarstwo Rolne Paweł Święcicki Tuszynek Majoracki 95-080 Tuszyn, ul. Królewska 47, Ferma DobiercicekompleksowaII15,18,33,34nieP-
55.Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. - jednostka produkcyjna w Tarnowie Opolskim, 46-050 Tarnów Opolski, ul. Gen. K. Świerczewskiego 5kompleksowaII10,12,15,33,34nieP-
56.E-System Sp. z o.o., ul. Jana Pawła II 41c; 47-232 Kędzierzyn - KoźlekompleksowaII14,15,33,34nieP,Z-
57.Agropol Marian Olejnik, Stanisław Krawiec Spółka Jawna Główna 1F, 49-330 ŁosiówkompleksowaII32nieP-
58.Remondis Opole Sp. z o.o., Aleja Przyjaźni 9, 45-573 Opole - Kompostownia ul. Podmiejska 69, 45-574 OpolekompleksowaII33nieP-
59.PROMA Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie Oddział Zawadzkie ul. Lubliniecka 10kompleksowaII32nieP-
60.Park Elektrowni Wiatrowych 30MW "ZOPOWY" GłubczycekompleksowaII32nieP-
61.SHELL Polska Sp. z o.o. Warszawa Stacja Paliw SHELL w Opolu ul. Wrocławska 103kompleksowaII32nieP-
62.PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. -Oddział Elektrownia Opole Brzezie k/ OpolakompleksowaII-nieP-
63.Grupa Azoty Zakłady azotowe Kędzierzyn S.A. ul. Mostowa 30A skrytka pocztowa 163; 47-220 Kędzierzyn-Koźle (inwestycja)kompleksowaII32nieP-
64.Grupa Azoty Zakłady azotowe Kędzierzyn S.A. ul. Mostowa 30A skrytka pocztowa 163; 47-220 Kędzierzyn-Koźle (inwe-stycja)kompleksowaII32nieP-
65.Ferma Drobiu Henryk Baron,, Ferma Drobiu w Bielicach, 48-316 BieliceproblemowaII15,33,34nieP,Z,WOP
66.Steinpol Central Service Sp. z o.o., ul. Meblarska 1, 48-2300 PrudnikproblemowaII32,33nieP,Z,WOP
67.Zakład Produkcji Odlewniczej DOLMET S.C., ul. Świerczewskiego 33, 49-100 TułowiceproblemowaII10,32,34nieP,Z,WOP
68.BERLINERLUFT Sp. z o.o., Zakład Produkcyjny w Niemodlinie, ul. Gościejowicka 4, 49-100 NiemodlinproblemowaII2,10,34nieP,Z,WOP
69.Kinga Wieschollek Dobrodzień - Rzędowice, ul. Oleska 6; 46-380 Dobrodzień - Stacja Paliw NK w RzędowicachproblemowaII32,34nieP,Z,WOW
70.Gospodarstwo Rolne Ferma Drobiu Andrzej Sieradzki, Drogoszów 1, 48-316 Jasienica DolnaproblemowaII15,33,34niePOP
71.DES Meble, Sp. z o.o., Spółka komandytowa, ul. Opolska 40, 46-380 MyślinaproblemowaII10,12,34nieP,ZOP
72.Ferma Drobiu Henryk Baron, Ferma Drobiu w Zawadzie, ul. Luboszycka 69, 46 - 022 ZawadaproblemowaII15,33,34nieP,ZOP
73.Zakład Produkcyjno-Usługowy "LAK MIR" w Kowalach, ul. Ożarowska 93, 46-320 PraszkaproblemowaII10,32,34nieP,Z,WGO
74.Ferma Drobiu "TRZY KOGUTY" Sp. z o.o., Włostowa 109D, 48-317 KorfantówproblemowaII15,33,34nieP,Z,WOP
75.Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Piorunkowicach, Ferma drobiu w Piorunkowicach, Piorunkowice 1/1, 48-200 PrudnikproblemowaII15,33,34nieP,Z,WOP
76.Stacja Paliw PKN ORLEN nr 514, ul. Otmuchowska 2, 48-300 NysaproblemowaII32,34nieP,ZOW
77.Zakład Masarski - Ubój i Sprzedaż Jan Łukasiewicz, ul. Kościuszki 14a, 48-388 KamiennikproblemowaII2,8,10,34nieP,Z,WOP, GO
78.Zakład Gospodarki Komunalnej w Prószkowie Sp. z o.o. ul. Daszyńskiego 13A, 46-060 Prószków - oczyszczalnia ściekówproblemowaII8,9nieP,ZOW, OP
79.MLEKOLAND Sp. z o.o. ul. Oświęcimska 11, 48 - 100 Głubczyce, obora w PrzeczyproblemowaII13,32.34nieP,ZOW
80.Auto-Złom-Komis Edmund Kistela ul. Biskupicka 7, 46-300 OlesnoproblemowaII2,26,27,34nieP,Z,WGO
81.Metal-Kolor Prudnik ul. Zielona 1, 48-200 PrudnikproblemowaII2,26,27,34nieP,Z,WGO
82.Midrex Michalak Wiesław Michalak Danija Sp. J, ul. Włościańska 9, 49-300 BrzegproblemowaII2,26,27,34nieP,Z,WGO
83.Z.H.U. Zelmot Eksport-Import Zdzisław Zelmanowicz ul. Baligrodzka 48, 48-300 NysaproblemowaII2,26,27,34nieP,Z,WGO
84.Zakład Mechaniki i Urządzeń Rolniczych Antoni Rymaszewski ul. Kozielska 4, 47-300 KrapkowiceproblemowaII2,26,27,34nieP,Z,WGO
85.Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Jasiulek Marek i Justyna Ferma Drobiu w Mokrej ul. Konopnickiej 12; 47-200 Kędzierzyn-KoźleproblemowaII15,18,33,34nieP,WOW
86."AUTO-KLINIKA" Blacharstwo-Lakiernictwo Beata Czajkowska ul. Przyjaźni 45B; 47-225 Kędzierzyn-KoźleproblemowaII10,32,34nieP,Z,WOP, GO
87.KONIG METALL POLSKA Sp. z o. o. ul. Portowa 1; 47-205 Kędzierzyn-KoźleproblemowaII32,34nieP,ZOP, OW
88.Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Prudniku Oddział w Łambinowicach, 48-316 Łambinowice, ŁambinowiceproblemowaII8,34nieP,Z,WOW
89.P.P.H.U. FEKS Franciszek Wączek Zakład Przetwórstwa Drobiowego, 46-325 Rudniki, Mirowszczyzna 61problemowaII8,32,34nieP,ZOP
90.Wodociągi i Kanalizacja w Białej Sp z o.o., 48-210 Biała, ul. Prudnicka 43problemowaII8,34nieP,ZOP
91.Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Skrzypiec, Ferma Drobiu w Skrzypcu, 48-231 Dytmarów, Skrzypiec 41problemowaII15,33,34nieP-
92.Kaye Aluminium Opole - Zakład Tułowice, ul. Porcelitowa 4, 49-130 TułowiceproblemowaII10,13,14,32,34nieP-
93.PKN Orlen S.A. w Głuchołazach, Stacja Paliw nr 4021, ul. Grunwaldzka 6a, 48-452 GłuchołazyproblemowaII32,34nieP-
94.Gmina Łambinowice, Zakład Gospodarki Komunalnej, Oczyszczalnia ścieków, ul. Gen. Zawadzkiego 33, 48-316 ŁambinowiceproblemowaII8,34nieP-
95.Stacja Paliw PKN ORLEN nr 825, ul. Kraszewskiego 7, 48-300 NysaproblemowaII32,34nieP-
96.Gmina Łambinowice, ul. Zawadzkiego 29; 48-316 Łambinowice - Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łambinowicach, jako budżetowa jednostka samorządowa nie posiadająca osobowości prawnejproblemowaII1nieP-
97.Gmina Korfantów; 48-317 Korfantów, ul. Rynek 4 - Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Korfantowie, jako budżetowa jednostka samorządowa nie posiadająca osobowości prawnejproblemowaIICykl 4nieP-
98.Gmina Głuchołazy - Urząd Miejski, ul. Rynek 15problemowaIICykl 1nieP-
99.EKO-REGION Sp. z o.o., ul. Bawełniana 18; 97-400 Bełchatów - Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Gotartowie [gmina Kluczbork]problemowaIICykl 2nieP-
100.Gmina Dobrodzień, Plac Wolności 1; 46-380 Dobrodzień Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Dobrodzieniu, jako budżetowa jednostka samorządowa nie posiadająca osobowości prawnejproblemowaIICykl 4nieP-
101.Fabryka Armatur Głuchołazy S.A., ul. Wrocławska 1 a, 48-300 GłuchołazyproblemowaII2,10,14,34nieP-
102.ROL-KOP Zakład Rolny Sp. z o.o. w Kopicach, Kopice 103, 49 - 200 GrodkówproblemowaII0nieP-
103.GR Jerzy Sewielski Piątkowice 32, 48 - 315 Jasienica DolnaproblemowaII0takP-
104.Przedsiębiorstwo Rolne Agro Ferm Sp. z o.o. Wierzbica Górna 69/9, 46-255 Wierzbica GórnaproblemowaII18,34nieP-
105.Gmina Tułowice Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ul. Kościuszki 13, 49 - 130 TułowiceproblemowaII8,34nieP-
106.Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. ul. Traugutta 1, 46 - 250 WołczynproblemowaII8,34nieP-
107.Wodociągi i Kanalizacja HYDROKOM Sp. z o.o. ul. Kołłątaja 7, 46-203 Kluczbork oczyszczalnia w Ligocie DolnejproblemowaII4,8,34nieP-
108.Dragongaz Sp. z o.o. Rozlewnia Gazów Skroplonych w Chróścinie Nyskiej 48-319 Chhróścina Nyska, ul. Ogrodowa 1problemowaII22,34nieP-
109.Demobil Krotewicz Jarosław Części Używane, Kasacja, Złomowanie Pojazdów Gołkowice 10 A, 46-220 ByczynaproblemowaII2,26,27,34nieP,W-
110.Zakład Naprawczy Mechanizacji Rolnictwa Ryszard Lechniak ul. Ligonia 9, 47-161 SzymiszówproblemowaII2,26,27,34nieP,W-
111.Z.H.U. SZAJAWA Irena Szewczyk Kamienna 15 A, 46-100 NamysłówproblemowaII2,26,27,34nieP,W-
112.T-Mobile Polska S.A. - Stacja Bazowa Telefonii Komórkowej Nr 53291 - Opole, Wróblewskiego 46problemowaII35takP-
113.WARTER Sp. z o.o. ul. Szkolna 15; 47-225 Kędzierzyn-KoźleproblemowaII10,22,34nieP-
114.Blacharstwo Mechanika Pojazdowa Złomowanie Pojazdów Henryk Bryliński, Wódka 41; 48-140 BraniceproblemowaII2,26,27,34nieP,W-
115.Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Marek Maćko ul. Oświęcimska 5b; 48-100 Głubczyce- stacja demontażu pojazdówproblemowaII2,26,27,34nieP,W-
116.MET-KOL Skup i Sprzedaż Surowców Wtórnych Mariusz Niemirowski, ul. Oświęcimska 11; 48-100 GłubczyceproblemowaII2,26,27,34nieP-
117.GoodMills Polska Sp. z o.o. Młyn Stradunia ul. Diamentowa 2; 47-341 StraduniaproblemowaII15,32,33,34nieP-
118.Dariusz Bałuszyński Skup i Sprzedaż Surowców Wtórnych; Boguchwałów Nr 48A; 48 - 100 Głubczyce- stacja demontażu pojazdówproblemowaII2,26,27,34nieP-
119.Górażdże Kruszywa Sp. z o.o. ul. Cementowa 1 w Chorula; 47-316 Górażdże - Kopalnia Surowców Mineralnych w DziergowicachproblemowaII2,3,15,34nieP-
120.Przedsiębiorstwo Technicznej Obsługi Budownictwa "TOBUD" Spółka z o.o., ul. 24 Kwietnia 23; 47 - 200 Kędzierzyn - Koźle; stacja demontażu pojazdówproblemowaII2,26,27,34nieP-
121.Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "JUNKA-AUTOMOBILE" Ryszard Junka- AUTO-KOMIS, ul. Kołłątaja 14; 48-100 Głubczyce - stacja demontażu pojazdówproblemowaII2,26,27,34nieP,Z-
122.Top Farms "Głubczyce" Sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 23; 48-100 Głubczyce - cykl kontrolny produkcja pierwotna żywnościproblemowaII0takP-
123.HvarP 2 S.C.,ODCHÓW I HODOWLA DROBIU, HASIŃSKI ROMAN, PASZKOWSKI PIOTR, PAJĄK MAREK, FERMA DROBIU W LUBRZY, 48-231 LubrzaproblemowaII15,18,33,34nieP-
124.SHELL STACJA PALIW R2204, ul. Kluczborska 41, 46-300 OlesnoproblemowaII-nieP-
125.Firma Bracia Tokarscy, ul. Wiejska 12, 46-053 DąbrowiceproblemowaII10,34nieP,ZOP
126.BMW-Tail KYC Dawid Bukowa Śląska 20 A, 46-100 NamysłówproblemowaII2,27nieP,Z,WGO + inne
127.MM Systemy Sp. z o.o. ul. Kościelna 34, 46-050 Kąty OpolskieproblemowaII5nieP,Z,WPOŚ
128.Mix-Car Janusz Socha ul. Opolska 32/2, 49-100 NiemodlinproblemowaII27,32nieP,Z,WGO
129.GDDK i A Oddział w Opolu przy ul. Niedziałkowskiego 6 - droga krajowa nr 42 w obrębie Ligoty Dolnej - obwodnica Kluczborka.problemowaII12takP,Z,WH
130.MEBEL RUST, Marian Rust, Pludry ul.Rolna 13problemowaII2,10nieP,Z,WOP, GO
131.PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. - Oddział Elektrownia Opole; 46-021 Brzezie k. OpolaproblemowaII33nieP,W-
132.EKOBAU Sp. z o.o., ul. Kępska 3-5; 45-129 OpoleproblemowaII32nieP,W-
133.Stacja Paliw Walter Wieja, ul. Prudnicka 1, Moszna, 47-370 ZielinaproblemowaII2,10,32,34nieP-
134.Grupa Producentów Rolnych "AGRO-RZEPAK" Sp. z o.o., ul. Karola Miarki, 46-200 KluczborkproblemowaII2,8,10,34nieP-
135.BM Kobylin ul. 1 Maja 3,63-760 Zduny Chlewnia w BrynicyproblemowaII-nieP-
136.1 Brzeski Pułk Saperów w Brzegu ul. Gen. Sikorskiego 6problemowaII12nieP,W-
137.FHU "SKIB-DREW" Mateusz Skiba ul. Haraszowskie 38 47-110 KolonowskieproblemowaII12takP-
138.Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A w K- Koźlu, ul. Mostowa 30A - kontrola wspólna z PIP i PSP.problemowaII22nieP-
139.Zakład Ślusarski Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych F. Gajos, B. Dudkiewicz Sp. J. ul. Unii Lubelskiej 6, 48-303 NysaproblemowaII32nieP,W-
140.P 4 Sp. z o.o. z/s w Warszawie przy ul. Taśmowej 4 Stacja bazowa telefonii komórkowej nr 1023 w Opolu przy ulicy Strzeleckiej 4aproblemowaII12,35takP,W-
141.GRASANT Sp. z o.o. z/s w Krapkowicach przy ulicy Opolskiej 103 B Zakład Produkcyjny w Nysie przy ulicy Morcinka 6problemowaII12takP-
142.VECTRA INVESTMENTS SP. Z O.O. SP. J. z/s w Warszawie - Instalacja telekomunikacyjna na budynku w Lewinie Brzeskim, ul. Kościuszki 52.problemowaII35nieP,W-
143.Gospodarstwo Rolne Reinhold Kopa Zalesie Śl. ul. Kościuszki 21; 47-150 LeśnicaproblemowaII18nieP-
144.Gospodarstwo Rolne Bernard Płachetka Zalesie Śl. ul. Kościuszki 60; 47-150 LeśnicaproblemowaII18nieP-
145.Gospodarstwo Rolne Joachim Tiszbierek Zalesie Śl. ul. Kościuszki 9; 47-150 LeśnicaproblemowaII18nieP-
146.Jarosław Świderski Al. Jana Pawła II 11/2; 47-220 Kędzierzyn-KoźleproblemowaII2nieP,W-
147.ZŁOM-KOL" S.C. P. Szydłowski, B. Koschitza, ul. Wojska Polskiego 24; 48-130 KietrzproblemowaII27,32nieP,W 
148.Tabor Szynowy, ul. Rejtana 7,45- 332 OpoleinterwencyjnaII10,32,34nieP-
149.Wagon Opole, ul. Rejtana 7, 45- 332 OpoleinterwencyjnaII32nieP-
150.ZPH Zorza Bis Grzegorz Głowacki, ul. Słowiańska 20, 48-300 Nysa - Zakład w ZłotogłowicachinterwencyjnaII2,10,32,34nieP,ZGO
151.Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LAS-FORM Sp. z o.o., ul. Sosnowa 4, 46-300 OlesnointerwencyjnaII2,10,32nieP,Z,WOP, GO
152.PPUH "ProDrew" Sp.J. ul. Drzewna 2 Chróścina NyskainterwencyjnaII12takP-
153.G.F. S.A. Zakład Ogrodniczy w Chróścinie Nyskiej ul. Ogrodowa 67interwencyjnaII12takP-
154.Tyron Sp. z o.o.46-200 Kluczbork, ul. Sienkiewicza 22interwencyjnaII nie  
155.PPH " Kred Pasz Kondracki" Sławomir Kondracki ul. Toszecka 1a; 47-134 Błotnica StrzeleckainterwencyjnaII10,34nieP,Z,WOP
156.Zakład Usług Komunalnych w Polskiej Cerekwi ul. Raciborska 4; 47-260 Polska CerekiewinterwencyjnaII8takP,Z,WOW
157.Gospodarstwo Rolne Adrian Dembończyk ul. Ogrodowa 4; 47-253 KobyliceinterwencyjnaII18nieP,ZOW
158.Firma Handlowo-Usługowa "ATEST" Maria Gruszczyńska z siedzibą, ul. Harcerska 56/3, Komorno; 47-214 PoborszówinterwencyjnaII32,34nieP,Z,WGO, OW
159.Przedsiębiorstwo Transportowo Handlowo Usługowe LIDER Henryk Gąsiorek, Nowy Świętów 97interwencyjnaII-niePinne
160."ZŁOMWOJ" GRYSZTAR WOJCIECH 48-303 Nysa ul. Leona Kruczkowskiego 9. - Zakład ul. Armii Krajowej 31; 48-370 PaczkówinterwencyjnaII2nieP-
161.Pobór próbek gleby z terenu przy ul. Byczyńskiej 35a w Gorzowie Śląskim.interwencyjnaII6takP-
162.Spływ ścieków sanitarnych rowem w Budziszowicach do starorzecza Nysy KłodzkiejinterwencyjnaIIRozpoznanie zanieczyszczenia w terenienieP, WOW
163.śnięcie ryb w Strudze Wołczyńskiej pod Wołczynem (obok oczyszczalni Lesaffre)interwencyjnaIIRozpoznanie w terenie zanieczyszczenia środ.takP,WOW
164.Zanieczyszczenie wód rzeki Widna w miejscowości Vidnawa (Rep. Czeska)interwencyjnaIIRozpoznanie w terenie zanieczyszczenia środ.takP,WOW
165.Zanieczyszczenie Potoku CisekinterwencyjnaIIRozpoznanie w terenie zanieczyszczenia środ.takP-
166.Zanieczyszczenie Młynówki - NamysłówinterwencyjnaII tak  
167.Maszyny Budowlane S.C. ul. Opolska 11, 46-020 Borkinadzór rynkuII31nieP-
168.Krab Sp. z o.o. Sp. Komandytowa ul. B. Śmiałego 5, 48-300 Nysanadzór rynkuII31nieP,WNR
169.Profirent Sp. J. Profirent Bychawski Sp. J. ul. Budowlanych 8, 45-005 Opole - siedziba w Kępie k/Opolanadzór rynkuII31nieP-
170.Agrotech Dealer Stihl Strama Mariusz ul. Bohaterów Powstań Śląskich 29, 49-100 Niemodlinnadzór rynkuII31nieP-
 

DOKUMENTY DOTYCZĄCE KONTROLI

  • P – protokół z kontroli
  • Z – zarządzenie pokontrolne
  • W – wystąpienie do organów samorządowych i administracji rządowej
  • U – uzgodnienia projektów pozwoleń zintegrowanych
  • S – zaświadczenia

STWIERDZONE NIEPRAWIDŁOWOŚCI

  • OW – ochrona wód (woda i ścieki)
  • GO – gospodarka odpadami
  • H – hałas
  • PEM – pola elektromagnetyczne
  • OP – ochrona powietrza
  • NR – nadzór rynku
  • PPAP – poważne awarie przemysłowe
  • BD – brak decyzji na korzystanie ze środowiska

CELE KONTROLI

  1. Stosowanie i przechowywanie nawozów i środków wspomagających uprawę roślin, komunalnych osadów ściekowych oraz rolnicze wykorzystanie ścieków w produkcji pierwotnej żywności pochodzenia roślinnego
  2. Sprawdzenie realizacji przez gminy zadań dotyczących zamykania składowisk odpadów komunalnych, zgodnie z wytycznymi określonymi w Krajowym Planie Gospodarki Odpadami 2014r.
  3. Sprawdzenie przestrzegania wymagań w zakresie postępowania z odpadami, w tym z odpadami niebezpiecznymi.
  4. Kontrola przestrzegania przepisów prawa przez wytwórców odpadów wydobywczych oraz zarządzających obiektami unieszkodliwiania odpadów wydobywczych.
  5. Kontrola gospodarki osadami ściekowymi, obejmująca wytwarzanie, wykorzystywanie, unieszkodliwianie osadów ściekowych.
  6. Kontrola przestrzegania wymagań wynikających z ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.
  7. Kontrola terenów zanieczyszczonych i zdegradowanych składowaniem niebezpiecznych odpadów przemysłowych.
  8. Ocena przestrzegania wymagań wynikających z ustawy o bateriach i akumulatorach przez podmioty prowadzące działalność w zakresie wytwarzania, zbierania i przetwarzania zużytych baterii i zużytych akumulatorów
  9. Kontrola podmiotów wprowadzających ścieki do wód lub do ziemi pod kątem sprawdzenia przestrzegania prawa i decyzji administracyjnych.
  10. Kontrola wywiązania się aglomeracji priorytetowych z realizacji zadań ujętych w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków KPOŚK 2010, wg stanu na dzień 31 grudnia 2014 r.
  11. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ochrony środowiska w zakresie emisji substancji do powietrza
  12. Sprawdzenie wykonywania zadań określonych w programach ochrony powietrza i planach działań krótkoterminowych.
  13. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ochrony środowiska w zakresie emisji hałasu do środowiska.
  14. Sprawdzenie przestrzegania przepisów przez podmioty używające czynników chłodniczych oraz dokonujące obrotu nimi pod kątem zastępowania SZWO czynnikami z grupy F-gazów.
  15. Sprawdzenie przestrzegania przepisów dotyczących substancji chemicznych i ich mieszanin.
  16. Poprawa jakości danych dostarczanych przez prowadzących instalację w ramach Krajowego Rejestru Uwalniania i Transferu Zanieczyszczeń.
  17. Sprawdzenie zawartości siarki w ciężkim oleju opałowym stosowanym w instalacjach energetycznego spalania paliw.
  18. Sprawdzenie zawartości siarki w oleju do silników statków żeglugi śródlądowej.
  19. Kontrola gospodarstw rolnych podlegających ocenie wypełniania wymogów wzajemnej zgodności (cross-compliance).
  20. Sprawdzenie wyeliminowania z użytkowania instalacji i urządzeń zawierających powyżej 50 ppm PCB.
  21. Kontrola w zakresie monitorowania stanu likwidacji magazynów i mogilników środków chemicznych ochrony roślin.
  22. Kontrola w zakresie realizacji zadań programu likwidacji "bomb ekologicznych".
  23. Kontrola w zakresie przeciwdziałania poważnym awariom.
  24. Kontrola w zakresie poszukiwania i rozpoznawania złóż gazu łupkowego
  25. Kontrola zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
  26. Kontrola przestrzegania przepisów ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
  27. Kontrola stacji demontażu pojazdów.
  28. Kontrola przestrzegania przepisów ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.
  29. Działania kontrolne w ramach funkcjonowania systemu transgranicznego przemieszczania odpadów.
  30. Sprawdzenie prawidłowości funkcjonowania instalacji przetwarzających i wytwarzających odpady, do których są przywożone, lub z których są wywożone odpady w ramach trans granicznego przemieszczania odpadów.
  31. Ocena zgodności wyrobów z zasadniczymi wymaganiami przestrzegania Dyrektywy 94/62/WE w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych.
  32. Ocena zgodności wyrobów z zasadniczymi wymaganiami przestrzegania Dyrektywy 2000/14/WE w sprawie emisji hałasu do otoczenia przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń.
  33. Wypełnianie wymagań ochrony środowiska przez prowadzących instalacje, którzy uzyskali pozwolenia w zakresie poszczególnych komponentów środowiska.
  34. Wypełnianie wymagań ochrony środowiska przez prowadzących instalacje wymagające pozwolenia zintegrowanego.
  35. Wnoszenie opłat za korzystanie ze środowiska.
  36. Weryfikacja ewidencji źródeł pól elektromagnetycznych (PEM) oraz prowadzenie kontroli przestrzegania wymagań w zakresie ochrony przed PEM.

Wytworzył(a): Krzysztof Gaworski
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof
Opublikował(a): Hrebeniuk Krzysztof
Liczba wyświetleń: 955

Data wytworzenia: 2015-11-16 20:07:40
Data publikacji: 2015-11-16 20:07:46
Ostatnio aktualizował(a): Myszkiewicz Michał
Data ostatniej zmiany: 2017-03-28 09:28:29

Historia zmian artykułu:
2017-03-28 09:28:29 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Myszkiewicz Michał, v.1
2016-10-11 14:34:35 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Myszkiewicz Michał, v.1
2015-11-16 20:14:30 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof, v1

Projekt pn. Upowszechnienie e-usług świadczonych przez administrację publiczną w województwie opolskim jest współfinansowany przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007–2013
na podstawie porozumienia nr RPOP.02.02.00-16-013/13-00.
© Opolski Urząd Wojewódzki
Zamknij ten komunikat Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Na naszych stronach używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami podmioty, takie jak firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W każdej przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Cookies.