Rejestr kontroli 2015 II półrocze - WIOŚ

Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu
Biuletyn Informacji Publicznej
Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu
Rejestr kontroli w roku 2015 – II półrocze
L.p.ZakładRodzaj kontroliKwartałCele kontroliPrzeprowadzone pomiary (t/n)Dokumenty dotyczące kontroliStwierdzone nieprawidłowościNaruszenia
1ZAKŁAD HANDLOWO-USŁUGOWY "SZAJAWA", Kamienna 15A, 46-100 KamiennaProblemowaIII2, 26, 27NieZ, P, W x 4INNET
2Restal Sp. z o.o., Żerkowicka 1 c, 45-838 OpoleProblemowaIII10, 34NieP-N
3GMINA LASOWICE WIELKIE - GMINA, Lasowice Wielkie 99A, 46-282 Lasowice WielkieProblemowaIII25NieP-N
4Anna Konior Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe "EL-KON" Szkolna 2, 48-381 GoświnowiceInterwencyjnaIII12NieP, W-N
5PHU Mirosław Grabowski Ligota Pruszkowska ul. Szkolna 5; 46-060 Pruszków - ferma drobiu ul. podleśna 8; 46-050 RaszowaInterwencyjnaIII12, 32TakP-N
6Animex Foods Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. z/s w Morlinach, Oddział w Opolu, ul. Drobiarska 4, 45-410 OpoleInterwencyjnaIII22NieP-N
7ANDRZEJ STRAMA "SA90" Dąbrowskiej 7, 49-200 GrodkówInterwencyjnaIII2, 10, 34NieP, Z, WGOT
8MARIUSZ DUDUŚ DELTA USŁUGI TRANSPORTOWE, Kazimierza Wielkiego 8B/3, Kędzierzyn - KoźleInterwencyjnaIII32, 34NieP, Z, Ex2GOT
9ArcelorMittal Poland S. A. Oddział w Zdzieszowicach, Powstańców Śląskich 1, 47-330 ZdzieszowiceInterwencyjnaIII8TakP-N
10EKO-TOP Sp. z o.o. - Spalarnia WCM Opole Witosa 26, 45-001 OpoleInterwencyjnaIII32NieP, W-N
11ROD-MET, KRZYSZTOF RODAK, JASIENICA GÓRNA 67A, 48-385 Jasienica GórnaInterwencyjnaIII10, 12, 32NieP-T
12Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. - jednostka produkcyjna w Tarnowie Opolskim ul. Gen. K. Świerczewskiego 5, 46-050 Tarnów OpolskiInterwencyjnaIII10NieP-N
13TYRON SP. Z O.O. Sienkiewicza 22, 46-200 KluczborkInterwencyjnaIII12TakP-N
14TOP FARMS "Głubczyce" Bolesława Chrobrego 23, 48-100 GłubczyceInterwencyjnaIII8NieP-N
15GRYSZPIŃSKI RYSZARD - "VIKING". PRODUKCJA ŁODZI I TURYSTYKA WĘDKARSKA Żeromskiego 40c, 46-081 Dobrzeń WielkiInterwencyjnaIII2, 10, 12, 34NieP, Z, WOP, GOT
16"STARPOOL" DARIUSZ NAPIERACZ Wiejska 43, 46-053 Falmirowice, poczta ChrzątowiceInterwencyjnaIII10, 34NieP-N
17SUPERMARKET TESCO OPOLE UL. ŁĄKOWA 5A uL. ŁĄKOWA 5A, 45-715 OPOLEInterwencyjnaIII12TakP, Z, WHN
18ProLicht Reklama Sp. z o.o. Dworcowa 1, 46 040 OzimekInterwencyjnaIII12TakP, Z, WHN
19Urząd Miejski w Kluczborku Katowicka 1, 46-200 KluczborkKompleksowaIII32NieP-N
20Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wołczynie Traugutta 1, 46-250 WołczynKompleksowaIII3, 4, 8NieP-N
21GoodMills Polska Sp. z o.o. Młyn Stradunia Diamentowa 2, 47-341 StraduniaKompleksowaIII33NieP-N
22GÓRAŻDŻE CEMENT S.A. Cementowa 1, Chorula 47-316 GórażdżeKompleksowaIII32NieP-N
23MM SYSTEMY SP. Z O.O. Kościelna 34, 46-050 Kąty OpolskieKompleksowaIII32NieP-N
24EUROCERAS SP. Z O.O. Szkolna 15, 47-225 Kędzierzyn-KoźleKompleksowaIII33NieP-N
25BIOAGRA S.A Zakład Produkcji Etanolu "Goświnowice" Głębinów 30, 48-300 GoświnowiceKompleksowaIII32NieP-N
26PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Opolu Księcia J. Dobrego 1, 45-090 OpoleProblemowaIII12NieP-T
27Gmina Prószków Opolska 17, 46-060 PrószkówProblemowaIII9NieP-N
28Agrohop Service Sp.z o.o. Okopy 11, 48-316 OkopyKompleksowaIII32NieP, W-N
29WYWÓZ NIECZYSTOŚCI ORAZ PRZEWÓZ ŁADUNKÓW WIESŁAW STRACH, ZAKŁAD ZLOKALIZOWANY W Dylakach Ozimska 1A, 46-043 DylakiProblemowaIII32, 34NieP-T
30SOLIDARIS Sp. z o.o. Kolejowa 23, 47-260 DzielawyKompleksowaIII28, 32, 34NieP, Z, Wx2GOT
31Gmina Murów Dworcowa 2, 46-030 MurówProblemowaIII1NieP-N
32KOCIOK - Usługi Transportowe i Sprzętowe Dąbrowa 1, 46-080 ChróściceProblemowaIII2NieP-N
33URZĄD MIASTA BYCZYNA Rynek 1, 46-220 ByczynaProblemowaIII1NieP-N
34Regionalne Centrum Zagospodarowania i Unieszkodliwiania Odpadów "Czysty Region" Sp. z o.o. Naftowa 7, 47-230 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIII33nieP, Z,GOT
35STOLARSTWO MEBLOWE ADRIAN WYSCHKA Kromołów 2, 47-344 KromołówProblemowaIII12TakP, W-N
36BM KOBYLIN Chlewnia w Brynicy, BrynicaProblemowaIII32NieP-N
37BM KOBYLIN CHLEWNIA W KRZYKOWIE , KrzykówProblemowaIII32NieP, Z-T
38Gospodarstwo Rolne Rajmund Bulik - Ferma Trzody Chlewnej w Domaszkowicach Domaszkowice 137, 47-253 DomaszkowiceProblemowaIII32NieP, ZOPT
39Gospodarstwo Rolne Rafał Bulik - Domaszkowice Świerczewskiego 3, 47-253 PrzewózProblemowaIII32NieP, ZOPT
40Gospodarstwo Rolne Adrian Bulik - Domaszkowice Świerczewskiego 3, 47-253 PrzewózProblemowaIII32NieP, ZOPT
41PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE "GROTRANS" B.GROEGER I WSPÓLNICY ŁANY Szkolna 24, 47-253 ŁanyProblemowaIII32nieP, Z, WOW, OPT
42Prywatne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe " HAWI" Andrzej Hawryluk, ul. Magazynowa 1 45-119 OPOLEProblemowaIII2, 32NieP, Z, WGOT
43PRZEDSIĘBIORSTWO PRYWATNE DONA SP Z O.O. ul. Wrocławska 16A/25, 45-707 OpoleProblemowaIII32NieP, WGOT
44PROFIX, BOGUSŁAW PABIANOWSKI, JÓZEFKÓW 13, 46-100 JÓZEFKÓWProblemowaIII2, 10, 32NieP, ZGOT
45Przedsiębiorstwo RUZIK Patryk Ruzik, Pomoc Drogowa RUZIK Patryk Ruzik Główna 37, 47-280 ChrustyProblemowaIII32nieP-N
46Polkomtel S.A. z/s w Warszawie- Stacja bazowa telefonii komórkowej Nr BT 22093 Łosiów, ul. Główna 1, 49-330 ŁosiówProblemowaIII35TakP-N
47Orange Polska S.A. - Stacja Bazowa Telefonii Komórkowej Nr 2470 - Łosiów, ul. Główna 1, 49-330 ŁosiówProblemowaIII35TakP-N
48Przedsiębiorstwo "MAX" Sp. z o.o., Zakład Odlewni Nysa Piłsudskiego 55, 48-303 NysaProblemowaIII10, 32NieP-N
49SOLANUM-GROPU SP. Z O.O. Oleska 1/5, 46-300 Borki MałeKompleksowaIII32NieP, WGON
50VIG-BUD TOMASZ GRAJTER Dworcowa 9b/2, 46-220 ByczynaProblemowaIII2, 28NieP-T
51PEARL STREAM S. A. Gogolińska 10, 47-100 Strzelce OpolskieProblemowaIII14, 32, 34TakP, Z, Wx3H, OPT
52Zakład Budowlany Józef Karkos- składowisko odpadów Malinowa 8, 46-300 OlesnoKompleksowaIII2, 15, 33, 34NieP-N
53PCC Synteza S.A. Szkolna 15, 47-225 Kędzierzyn-KoźleKompleksowaIII11, 13, 14, 15, 22, 33, 34NieP, WGOT
54Spółdzielnia "PIONIER" ul. Batorego 35, 48-200 PrudnikKompleksowaIII2, 8, 10, 12, 34NieP, Z, WOPT
55ARTUR BIRKE MEBLE Z DREWNA - BIRKE Niemodlińska 53, 46-073 Chróścina OpolskaProblemowaIII12NieP-N
56BRENNTAG POLSKA SP. Z O.O. Towarowa 9, 47-224 Kędzierzyn - KoźleProblemowaIII22, 10, 14, 2, 34NieP-N
57ICSO Chemical Production Sp. z o. o. Energetyków 4, 47-225 Kędzierzyn-KoźleKompleksowaIII14, 15, 22, 33, 34NieP, WGO, OPT
58Mo Bruk SA - Zakład Odzysku i Unieszkodliwiania Odpadów Skarbimierz Smaków 21, 49-318 SkarbimierzProblemowaIII33NieP-N
59EKOLOG-SERVICE Sp. z o.o. Oleśnicka 15, 46-100 NamysłówProblemowaIII2, 26, 27, 34NieP, Z, Wx3GOT
60PKN ORLEN S.A. STACJA PALIW NR 1204 ul. Niemodlińska 3, 48-317 KorfantówProblemowaIII32, 34NieP-N
61Grodkowskie Zakłady Wyrobów Metalowych S.A. Wrocławska 59, 49-200 GrodkówProblemowaIII2, 10, 14, 34NieP, Z, WOP, GOT
62Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne "LECHMOT" Ligota Górna 28, 46-200 KluczborkProblemowaIII2, 26, 27, 34NieP, Z, Wx3INNE + OWT
63GMINA GOGOLIN Krapkowicka 6, 47-320 GogolinProblemowaIIICykl 1nieP, ZGOT
64Gmina Branice Słowackiego 3, 48-140 BraniceProblemowaIII1, 15nieP, ZGOT
65LEROY MERLIN POLSKA SP. Z O.O. WROCŁAWSKA 152, 45-835 OpoleProblemowaIII31NieP-T
66JARPAK ZAKŁAD PRODUKCJI OPAKOWAŃ Z TEKTURY ALICJA WĄTROBIŃSKA Sienkiewicza 14, 48-370 PaczkówProblemowaIII30NieP-N
67Gmina Olszanka Olszanka 16, 49-332 OlszankaProblemowaIIICykl 1, Cykl 2nieP, Z, WGOT
68FERMA DROBIU ROZWITA I MANFERED RINK - FERMA DROBIU W OPOLU UL. HLOUSZKA Wincentego Hlouszka 33, 45-772, OpoleProblemowaIII15, 18, 33, 34NieP-N
69Ryszard Klima Dzwig RYŚ Połanieckich 11, 47-225 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIII31NieP-N
70MDM MASZYNY S.C. Chłodnicza 2, 45-315 OpoleProblemowaIII31NieP-N
71Grupa Azoty Jednostka Ratownictwa Chemicznego Spółka z o.o.Wydział Produkcyjno Usługowy w Kędzierzynie-Koźlu Mostowa 30H, 47-220 Kedzierzyn - KoźleKompleksowaIII32, 34NieP, Z, WOW, HT
72Gmina Gorzów Śląski - Zakład Usług Komunalnych w Gorzowie Śląskim Wojska Polskiego 13a lub 13, 46-310 Gorzów ŚląskiProblemowaIII4NieP-N
73Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Sp. z o.o., Skladowisko odpadów w Ujeźdźcu Mickiewicza 3, 48-370 PaczkówKompleksowaIII2, 15, 33, 34NieP, Z WGOT
74Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Ciepłownicza 11, 49-305 BrzegProblemowaIII10NieP-N
75FAMAD Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o. Wojska Polskiego 28, 48-370 PaczkówProblemowaIII8, 10, 32, 34NieP, Z, WOP, GO, OWT
76GOSPODARSTWO SPECJALISTYCZNE W. PUSZCZEWICZ Narocka 28, 49-120 SkarbiszówProblemowaIII15, 18, 33, 34NieP, Z, WOPT
77BRZESKA FABRYKA POMP I ARMATURY MEPROZET SP. Z O.O. Armii Krajowej 40, 49-304 BrzegProblemowaIII10, 32, 34NieP, Z, WGO, OPT
78Berger Beton Sp. z o.o. - Zakład Produkcji Betonu w Brzegu Elektryczna 9, 49-300 BrzegProblemowaIII10, 12, 32, 34NieP, ZOPT
79AGROMET PILMET Sp. z o.o. w Brzegu Fabryczna 2, 49-301 BrzegProblemowaIII10, 32, 34NieP-N
80P.H.U.P. Opoltrans Janusz Wiszczuk Norweska 13, 46-021 BrzezieProblemowaIII7NieP-N
81Sylwester Nowakowski SYLWO-RECYKLING Przedsiębiorstwo Usługowe, Chłodnictwo, Recykling Kalinowa 17, 46-100 NamysłówProblemowaIII2, 24, 25, 34NieP, Z, W-1GOT
82CASTORAMA Polska Sp. z o.o. WIEJSKA 141 A, 45-240 OpoleProblemowaIII31NieP, WNRT
83MOSTOSTAL ZABRZE Realizacje Przemysłowe S.A. Oddział Ocynkownia w Opolu Odrzańska 20, 45-644 OpoleKompleksowaIII15, 33, 34NieP-N
84Johnson Controls Polska Sp. z o.o.- Zakład w Skarbimierzu Motoryzacyjna 1, 49-318 SkarbimierzProblemowaIII15, 33, 34NieP-N
85Gospodarstwo Rolne Gawlica Rafał ul.Reymonta 73, 47-341 BrożecProblemowaIII15, 33, 34NieP, Z, WOPT
86Kopalnia Piasku "KOTLARNIA" S. A. Dębowa 3, 47-246 KotlarniaProblemowaIII2, 32, 34NieP-N
87Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp.z o.o. w Antoniowie - kotłownia Powstańców Śląskich 54, 46-040 Antoniów k. OzimkaKompleksowaIII10, 15, 33, 34NieP-N
88Polkomtel Sp. z o.o. z/s w Warszawie- Stacja bazowa telefonii komórkowej Nr BT22857 Kamień Śląski Myśliwca 5, 47-325 Kamień ŚląskiProblemowaIII35TakP-N
89Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - składowisko Domecko Rolnicza 6, 46-070 KomprachciceProblemowaIII15NieP-N
90Marek Staruszkiewicz CZEMAR -Serwis Produkcja Handel Usługi Kościelna 10, 46-113 WilkówProblemowaIII31NieP-N
91ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA W SIOŁKOWICACH (HODOWLA TRZODY CHLEWNEJ) Warszawska 52, 46-083 Stare Siołkowice PopielówProblemowaIII32, 34NieP-N
92"GALMET Spółka z o.o." Spółka Komandytowa Raciborska 36, 48-100 GłubczyceKompleksowaIII8, 15, 33, 34NieP, ZOPT
93Ferma Drobiu w Popielowie - Hubert i Lidia Kotula ul. Wiejska 63, 45-302 OpoleKompleksowaIII15, 33, 34NieP, Z, WOW, OPT
94ENERGETYKA CIEPLNA OPOLSZCZYZNY S.A. - ODDZIAŁ OPOLE Harcerska 15, 45-118 OpoleKompleksowaIII10, 15, 33, 34NieP-N
95Bischof + Klein Polska GmbH Spółka Komandytowa Eichendorffa 3, 47-344 WalceKompleksowaIII10, 15, 33, 34NieP, Z, WOPT
96Gmina Głogówek Rynek 1, 48-250 GłogówekProblemowaIIICykl 1NieP, ZGOT
97Drobiarstwo Opolskie w Niemodlinie Sp. z o.o. - Zakład hodowli drobiu w Jankowicach Wielkich Opolska 39, 49-100 NiemodlinKompleksowaIII15, 33, 34NieP, ZOWT
98Gmina Strzeleczki Rynek 4, 47-364 StrzeleczkiProblemowaIIICykl 1NieP, ZGOT
99Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Jasiulek Werner i Anna Ferma Drobiu w Większycach Konopnickiej 12, 47-200 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIII15, 18, 33, 34NieP, Z, WOPT
100Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Jasiulek Werner i Anna Ferma Drobiu w Twardawie Konopnickiej 12, 47-200 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIII15, 18, 33, 34NieP, Z, WOP, OWT
101Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. - składowisko odpadów komunalnych w Baborowie Krakowska 1, 48-120 BaborówProblemowaIII15, 33, 34NieP, WGOT
102Zakład Gospodarki Komunalnej ZAW-KOM , Sp. z o.o. - Składowisko Odpadów Świerklańska 2, 47-120 ZawadzkieKompleksowaIII2, 15, 33, 34NieP, Z, WGOT
103VERITUS Odrzańska 12, 45-641 OpoleProblemowaIV10, 34NieP, ZGOT
104Urząd Gminy w Polskiej Cerekwi Raciborska 4, 47-260 Polska CerekiewProblemowaIV8NieP-N
105Gmina BABORÓW Dąbrowszczaków 2a, 48-120 BaborówProblemowaIVCykl 1NieP, ZGOT
106Głubczyckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. - oczyszczalnia w Głubczycach Powstańców 2, 48-100 GłubczyceProblemowaIV8TakP-N
107PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE, LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO OPOLE Groszowicka 10, 45-517 OpoleProblemowaIVObrót drewnemNieP-N
108RAFINERIA KĘDZIERZYN SP. Z O.O. Szkolna 15, 47-225 Kędzierzyn - KoźleProblemowaIV22NieP-N
109TRAMAD-SERWIS A.KOCHANOWSKI, J. KNYCH, S.J., ŻELAZNA, UL. BOCZNA 14A, 49-120 DĄBROWA Boczna 14a, 49-120 ŻelaznaInterwencyjnaIV2,10, 34NieP-N
110SKLEP "MAŁPKA EXPRESS" ul. Piłsudskiego 12/2, 46-200 KluczborkInterwencyjnaIV12TakP-N
111WT-RECYKLING Agnieszka Wegner Stoczniowców, 47-200 Kędzierzyn-KoźleInterwencyjnaIV32, 34NieP, Z, WGOT
112BA GLASS POLAND SPÓŁKA Z O.O. ZAKŁAD PRODUKCYJNY W JEDLICACH Ozimek, 46-040 JedliceInterwencyjnaIV12TakP-N
113ABDUL, Mariusz Leśny, Gierałcice gen. Andersa 32, 48-340 GłuchołazyInterwencyjnaIV22NieP, WBDT
114LEDXON GMBH SP. Z O.O. ODDZIAŁ W POLSCE ul. Opolska 63, 46-024 MasówInterwencyjnaIV12TakP-N
115ZAKŁAD STOLARSKI, BERNARD KOWALIK M. Curie - Skłodowskiej 24, 46-100 NamysłówInterwencyjnaIV2, 10, 32, 34NieP, Z, WOP, GOT
116Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "WIKTORIA" Grażyna Bubała Wolności 5, 47-161 RożniątówInterwencyjnaIV12TakP, W-N
117EXPORT-IMPORT FIRMA PRODUKCYJNO - HANDLOWO - USŁUGOWA "KLASA" S.C., PASIERBIŃSKA WŁADYSŁAWA OSTROWSKA KAMILA Niemodlińska 63, 45-837 OpoleInterwencyjnaIV2, 10, 32, 34NieP, Z, WOP, GOT
118MOSTOSTAL ZABRZE REALIZACJE PRZEMYSŁOWE S.A. UL. DĄBROWA LEŚNA 6 KĘDZIERZYN KOŹLE Dąbrowa Lesna 6, 47-223 Kędzierzyn KoźleInterwencyjnaIV12TakP, W-N
119PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE "GROTRANS" B.GROEGER I WSPÓLNICY ŁANY - STACJA PALIW W WIĘKSZYCACH Szkolna 24, 47-253 ŁanyInterwencyjnaIV32NieP, Wx2-N
120MARCHOD, MARIAN CHODURA Szkolna 15, 47-225 Kędzierzyn-KoźleInterwencyjnaIV2, 34NieP, Z, Wx4GOT
121Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "AGROPLON" Główna 38, 46-134 GłuszynaInterwencyjnaIV12NieP-N
122WIESŁAW GOŃDA "GOŃDEX", 46-325 Dalachów 325InterwencyjnaIV12, 10, 34NieP, Z, Wx2OPT
123Cementownia "ODRA" S.A. Budowlanych 9, 45-005 OpoleInterwencyjnaIV10NieP-N
124Mondelez Polska Production Sp. z o.o. Fabryka Gumy do Żucia w Skarbimierzu Smaków 1, 49-318 Skarbimierz OsiedleInterwencyjnaIV12TakP, W, ZHT
125AvarA KLOSKO LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE S.C. ANDRZEJ KLOSKO, ADRIAN KLOSKO Zdzieszowicka, 47-150 LeśnicaInterwencyjnaIV32NieP, Z WOW, OPT
126EURO-BET SP. Z O.O. Kępska 10, 45-129 OpoleInterwencyjnaIV10NieP-N
127FIRMA WIELOBRANŻOWA Mirela Kopiec Gałczyńskiego 52, 47-253 LandzmierzInterwencyjnaIV32, 34NieP, WOPT
128INDOOR CARTING Chamielec i Gucwa S.C. Kępska 10b, 45-130 OpoleInterwencyjnaIV12NieP-N
129HYDROGEOTECHNIKA SP. Z O.O. Łukasiewicza 42, 47-200 Kędzierzyn-KoźleInterwencyjnaIV8NieP, ZOWT
130SYNGAZ spółka z o.o. ul. Konduktorska 42 40-155 KatowiceKompleksowaIV2, 15, 22, 32, 34NieP-N
131Pasta Food Sp. z o.o. Północna 12, 45-805 OpoleKompleksowaIV2, 10, 15, 32, 34NieP-N
132SUDZUCKER POLSKA S. A. - Zakład Produkcyjny Cukrownia Cerekiew Fabryczna 12, 47-260 CiężkowiceKompleksowaIV32NieP-N
133Wodociągi i Kanalizacja "HYDROKOM" -Oczyszczalnia w Ligocie Dolnej Kołłątaja 7, 46-203 KluczborkKompleksowaIV 32NieP-N
134KAMET S. A. Reński Koniec 14, 47-208 Reńska WieśKompleksowaIV 32Nie P -N
135AUTO - ZŁOM - KOMIS MECHANIKA I BLACHARSTWO POJAZDOWE - EDMUND KISTELA Biskupicka 7, 46-300 OlesnoKompleksowaIV 26, 32NieP, W -N
136PACKPROFIL Sp. z o.o. Zakładowa 3, 47-110 Kolonowskie 1KompleksowaIV 2, 8, 10, 12NieP-N
137GÓRAŻDŻE CEMENT S.A. Cementowa 1, Chorula, 47-316 GórażdżeKompleksowaIV 2, 15, 22, 33, 34Nie P-N
138"MS-TANK" SPÓŁKA Z O.O. ZAWADA UL.TURAWSKA 1A - stacja paliw LOTOS w Bierdzanach ul. Opolska 3, 46-046 BierdzanyKompleksowaIV 32NieP-N
139Gmina Strzeleczki Rynek 4, 47-364 StrzeleczkiKompleksowaIV 7, 29, 32NieP -N
140Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowo - Handlowe Surowce Wtórne Dariusz Kowalski, Aleksander Masicki "KO-MA" Sp. j. Oleska 117, 45-233 OpoleKompleksowaIV 32Nie P-N
141Przedsiębiorstwo RUZIK Patryk Ruzik, Pomoc Drogowa RUZIK Patryk Ruzik Główna 37, 47-280 ChrustyProblemowaIV 32Nie -N
142STORA ENSO WOOD PRODUCTS SP. Z O.O. Wolności 4, 46-030 MurówKompleksowaIV 2, 8, 10, 32NieP, Z WOW, GO, OPT
143PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.- Oddział Elektrownia Opole 46-021 Brzezie k/ OpolaProblemowaIV 2, 10, 15, 34NieP-N
144Cementownia "ODRA" S.A. Budowlanych 9, 45-005 OpoleKompleksowaIV 32NieP-N
145Grodkowskie Wodociągi i Kanalizacja, 49-200 Tarnów Grodkowski 46d / GrodkówKompleksowaIV 32NieP-N
146Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku Jednoosobowa Spółka Gminy Prudnik z o.o. w Prudniku Poniatowskiego 1, 48-200 PrudnikKompleksowaIV 32NieP-N
147Ferma Drobiu w Grodźcu k/ Niemodlina, 49-100 Grodziec k/ NiemodlinaKompleksowaIV 32NieP-N
148WARTER Sp. z o.o. Szkolna 15, 47-225 Kędzierzyn - KoźleKompleksowaIV 32NieP-N
149Skup i Sprzedaż Surowców Wtórnych Dariusz Bałuszyński Boguchwałów 48A, 48-100 GłubczyceKompleksowaIV 24, 25NieP-N
150MAIA Polska Sp. z o.o. 700 - lecia 23, 49-100 NiemodlinKompleksowaIV 32NieP-N
151Gospodarstwo Rolne Marian Cichewicz Chlewnia Zwierzyniec Wójcice 2, 48-385 WójciceProblemowaIV 32NieP-N
152EMITEL SP. Z O.O. Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE, UL. WOŁOSKA 22, 02-675 WARSZAWA NA TERENIE RADIOWO - TELEWIZYJNEGO CENTRUM NADAWCZEGO W CHRZELICACH, 48-220 CHRZELICEProblemowaIV 8, NieP, Z, WOWT
153Janda Arnold - "JANDA" Wysoka, ul. Strzelecka 2, 47-154 Góra Świętej AnnyProblemowaIV 32, 34 Nie P, Z OW, OPT
154BSW SILESIA Sp. z o.o. z/s w Chorzowie Zakład w Leśnicy, ul. Kozielska 22, 47-150 LeśnicaProblemowaIV 10, 12NieP, W-N
155"Zakład Mechaniki Maszyn i Urządzeń Rolniczych" Antoni Rymaszewski Kozielska 4, 47-300 KrapkowiceProblemowaIV 26, 27NieP, W-N
156P.V. PREFABET KLUCZBORK S.A. Kościuszki 33, 46-200 KluczborkProblemowaIV 12TakP-N
157Justyntrans S.C. Olga Suchanek Urszula Suchanek Odrzańska 43, DziergowiceProblemowaIV 32 Nie P, Z, Wx4 OW, OPT
158POLMAG Sp. z o.o. Zakład w Olszowej Niemiecka 2, 47-143 OlszowaProblemowaIV 22NiePPPAP (awaria)T
159ZAKŁAD HANDLOWO-USŁUGOWY "SZAJAWA" Kamienna 15 A, 46-100 KamiennaProblemowaIV 26 Nie P, W-N
160PvarB Meble Bednarski Paweł Kolejowa 38, 49-315 MąkoszyceProblemowaIV 10, 32, 34NieP-N
161Firma Handlowa E.A Piskoń z/s w Żędowicach- Sklep spożywczy Jemielnica Wspólna 9, 47-133 JemielnicaProblemowaIV 12TakP, W-N
162KERN JAN KUPSKI, 46-310 Jamy 8ProblemowaIV 8NieP, ZOWT
163CEGIELNIA S. C. DANUTA GOŁĘBIOWSKA Ligota DolnaProblemowaIV 22Tak P, W-N
164DSO Sp. z o. o. 1 Maja 52, 47-100 Strzelce OpolskieProblemowaIV 12, 15, 32, 33Tak P, Z, W HT
165AGROFUR SP. Z O.O. - chlewnia BrynicaProblemowaIV 32NieP-N
166MARIAN KOWALKOWSKI - CHLEWNIA W BRYNICY BrynicaProblemowaIV 32NieP-N
167MAREK KUPCZYK - CHLEWNIA W BRYNICY BrynicaProblemowaIV 32NieP-N
168*IC SP. Z O.O.* BrynicaProblemowaIV 32NieP-N
169PRODAGRO SP. Z O.O. - CHLEWNIA W BRYNICY BrynicaProblemowaIV 32NieP-N
170Gmina Olszanka - Zakład Gospodarki Komunalnej w Olszance z/s w Czeskiej Wsi -Oczyszczalnia Ścieków w Ptakowicach Olszanka 16, 49-332 OlszankaProblemowaIV 8Nie P -N
171EKO-REGION Sp. z o.o. Składowisko odpadów w Kowalach 46-320 KowaleKompleksowaIV 1Nie P, Z, W GOT
172Regionalne Centrum Zagospodarowania i Unieszkodliwiania Odpadów "Czysty Region" Sp. z o.o. Naftowa 7, 47-230 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIV 33 Nie P, W GOT
173MATEJKA GROUP RAJNARD MATEJKA UL. BOCZNA 10; 47-208 REŃSKA WIEŚ Boczna, 47-208 Reńska WieśProblemowaIV 32, 34 Nie P -N
174P.H.U. KOMUNALNIK, ul. Św. Jerzego 1a; 50-518 Wrocław Morcinka 66e, 48-303 NysaProblemowaIV 2, 32 Nie P, Z, W GOT
175Gmina Łambinowice - Zakład Gospodarki Komunalnej I Mieszkaniowej w Łambinowicach - składowisko Okopy gen. Zawadzkiego 29, 48-316 ŁambinowiceProblemowaIV1NieP-N
176Zakład Naprawczy Mechanizacji Rolnictwa Ryszard Lechniak ul. Ligonia 9, 47-161 SzymiszówProblemowaIV 2, 26, 27, 32NieP, W-N
177PHU "CENTEK" Teresa Centomirska Królowej Jadwigi 13c, 48-300 NysaProblemowaIV 12NieP, W-N
178MILPOL KRZYSZTOF MILER SKUP ZŁOMU Leszka Białego 4C/9, 47-232 KoźleProblemowaIV 2, 27, 34 Nie P, Z, W GOT
179Miedzygminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji "PROWOD" Sp. z o.o. - Oczyszczalnia Ścieków w Murowie ul.Kośnego 3, 46-020 CzarnowąsyProblemowaIV 8NieP-N
180KIEŁTYKA MAREK MECHANIKA POJAZDOWA BLACHARSTWO HANDEL CZĘŚCIAMI I SAMOCHODOAMI Braterska 2 C, 46-100 NamysłówKompleksowaIV26, 27 NieP, W-N
181TAURON DYSTRYBUCJA S.A.- Oddział w Opolu Waryńskiego 1, 45-047 OpoleProblemowaIV 2, 32NieP-N
182SOLVECO S.A. Szkolna 15, 47-225 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIV 2, 33, 34 Nie P, Z, Wx2 GOT
183"WYTWÓRNIA PASZ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Dworcowa 5, 46-113 WILKÓWProblemowaIV 8, 10NieP-N
184GNIOTPOL SP Z O O ZAKŁAD ODROWĄŻ ul. Powstańców 8, 47-316 MalniaProblemowaIV 8, 32NieP-T
185Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych w Brzegu Oławska 26a, 49-300 BrzegProblemowaIV 10, 32, 34NieP-N
186Agri Plus Sp. z o.o. S.K.A. Oddział Paszowy w Poznaniu ul. Wrocławska 61, 49-200 GrodkówProblemowaIV 15, 33, 34NieP-N
187Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wojsławiu Wojsław 19, 49-200 GrodkówProblemowaIV 32, 34 NieP, Z, W OPT
188PKN Orlen S.A. Stacja Paliw "Biała", Prudnicka 16, 48-210 BiałaProblemowaIV 32, 34NieP-N
189Gospodarstwo Rolne Stanisław Tomczak Przecza 48, 49-345 SkorogoszczKompleksowaIV 15, 18, 33, 34NieP, ZOWT
190Gmina Pawłowiczki Plac Jedności Narodu 1, 47-280 PawłowiczkiProblemowaIV Cykl 1 Nie P, ZGO T
191Urząd Gminy Cisek Planetorza 52, 47-253 CisekProblemowaIV Cykl 1 Nie P, ZGO T
192Animex Foods Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. z/s w Morlinach, Oddział w Opolu, ul. Drobiarska 4,45-410 OpoleKompleksowaIV 12, 15, 33, 34 NieP-N
193Zakład usług Komunalnych Sp. z o.o. w Baborowie - oczyszczalnia ścieków Naczęsławice ul. Spółdzielcza, Naczęsławice 47-270 GościęcinProblemowaIV 8, 9 Nie P, W OWT
194Zakłady Tłuszczowe KRUSZWICA S.A., Zakład w Brzegu Ziemi Tarnowskiej 3, 49-300 BrzegKompleksowaIV 2, 8, 10, 15, 33, 34NieP-N
195Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "FERMA-POL" Sp. z o.o. Zalesie, 46-146 DomaszowiceProblemowaIV 15, 33, 34NieP, ZOWT
196AGRO DUDA Sp. z o.o. Ferma Trzody Chlewnej Nowy Świat Mąkoszyce 49-315 MąkoszyceKompleksowaIV 7, 14, 36, 37NieP-T
197Zakład usług Komunalnych Sp. z o.o. w Baborowie - oczyszczalnia ścieków Pawłowiczki47-280 PawłowiczkiProblemowaIV 8, 9 Nie P, W OWT
198Mondelez Polska Production Sp. z o.o. - Fabryka Wyrobów Czekoladowych w Skarbimierzu Smaków 2, 49-318 Skarbimierz OsiedleProblemowaIV 2, 5, 32, 34 NieP, ZOPT
199REMONDIS Sp. zo.o. w Gliwicach Oddział w Kędzierzynie-Koźlu - Mobilna instalacja do odpadów komunalnych zlokalizowana w Ciężkowicach Chrobrego 41, 47-200 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIV 2, 33, 34 Nie P, Wx2 GOT
200Betafence Sp. z o. o. Dębowa 4, 47-246 KotlarniaProblemowaIV 32, 34 Nie P -N
201SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA ZORZA KARŁOWICE Polna 15, 46-037 KarłowiceProblemowaIV 8, 34NieP-N
202SENTREX Sp. z o.o. Kamienna 79, 47-320 GogolinProblemowaIV 30NieP-N
203EXAMION POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Mickiewicza 59, 47-253 CisekProblemowaIV7NieP, Z, WINNET
204Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe TERESA NOSAL RZEŹNIA OTMUCHÓW1-go Maja 20, 48-385 OtmuchówProblemowaIV 32, 34NieP, Wx2OWT
205Jacek Garbowski- Ferma Drobiu w Żędowicach M.Ziaji 12, 46-059 ŻędowiceProblemowaIV 2, 8, 18, 34NieP, ZOWT
206P.P.H.U. "FABISZ" Młyńska 2, 46-080 ChróściceProblemowaIV 2, 24, 25, 34NieP, Z, WGO + INNET
207Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Bierawie Wojska Polskiego 12, 47-240 BierawaProblemowaIV Cykl 4 Nie P -N
208"WIDAWA" Sp z o.o. - zakład rolny w Biestrzykowicach Ludowa 24, 46-112 BiestrzykowiceProblemowaIV 32, 34NieP-N
209OMNITEK BIURO DORADZTWA I REALIZACJI PROJEKTÓW TELETECHNICZNYCH TOMASZ OPOKA Budowlanych 52, 45-124 OpoleProblemowaIV 7NieP-N
210NAPRZÓD Sp. z o.o. - Zakład Zagospodarowania Odpadów Dzierżysław 1, w tym składowisko odpadów Dzierżysław 1, 48-130 DzierżysławKompleksowaIV 2, 15, 33, 34 Nie P -N
211APJ SP. Z O.O. Kolejowa 1, 46-040 OzimekKompleksowaIV 2, 8, 26, 34 NieP, W-N
212UNIMOT Spółka Akcyjna Świerklańska 2, 47-120 ZawadzkieProblemowaIV 22NieP-N
213SAMAR SP. J. Józefa Cygana 4, 45-131 OpoleProblemowaIV 31 NieP-N
214Teosystem Wojciech Wojkowski Bursztynowa 32, 47-143 UjazdProblemowaIV 7NieP, WINNET
215ENERGETYKA CIEPLNA OPOLSZCZYZNY S.A. - Kotłownia Strzelce Opolskie Strzelców Bytomskich 88, 47-100 Strzelce OpolskieProblemowaIV 10, 32, 34 Nie P -N
216URZĄD MIASTA OPOLA Rynek - Ratusz, 45-015 OpoleProblemowaIV 11NieP-N
217Kludi Armaturen Sp. z o.o. F.Kremersa 1, 45-533 OpoleProblemowaIV 7NieP-N
218Górażdże Cement S.A. w Choruli - Kopalnia Wapienia Strzelce Opolskie Strzelce Opolskie 47-100 Strzelce OpolskieProblemowaIV 3 Nie P -N
219Elektromechanika Chłodnicza Alfred Duda Wąska 2, 46-020 CzarnowąsyProblemowaIV 13NieP-N
220PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.- Oddział Elektrownia Opole 46-021 Brzezie k/ OpolaKompleksowaIV 15, 16, 19, 33, 34NieP-N
221ENERGETYKA CIEPLNA OPOLSZCZYZNY S.A. Wydział Eksploatacyjny Strzelce Opolskie - Krapkowice3-go Maja 39, 47-303 KrapkowiceProblemowaIV 10, 32, 34 Nie P -N
222JAST - A. ROSSLER - SP. J. STACJA PALIW STRAŻACKA 10, 46-060 PrzysieczProblemowaIV 32, 34 NieP-N
223STADNINA KONI MOSZNA ZAKŁAD ROZKOCHÓW Rozkochów, 47-344 RozkochówProblemowaIV 32, 34NieP-N
224Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. i Sp. Komandytowa Budowlanych 4 B, 45-005 OpoleProblemowaIV 30NieP, WNRT
225TAMEH Polska sp. z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej przy Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 92/102B; 41-308 Dąbrowa Górnicza - Elektrownia BLACHOWNIA ul. Energetyków 11, 47-225 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIV 8, 15, 19, 33 Nie P -N
226PRAKTIKER POLSKA SP. Z O.O. CH Turawa Park Dębowa 1, 46-023 ZawadaProblemowaIV 31NieP, Wx2NRT
227Zakłady Piwowarskie "GŁUBCZYCE" S.A. I Armii WP 16/18, 48-100 GłubczyceProblemowaIV 16 Tak P -N
228Stacja Paliw LOTOS S.A. Sosnkowskiego 14, 45-265 OpoleProblemowaIV 32, 34NieP, Z, WOWT
229Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Mickiewicza 10, 47-100 Strzelce OpolskieProblemowaIV 8NieP-N
230Zakład Usługowy MAX Adam Maksymów Jarnołtówek 24, 48-267 JarnołtówekProblemowaIV 8, 32, 34 NieP-T
231Energo-Mechanik Sp. z o.o. Krakowska 73, 47-100 Strzelce OpolskieProblemowaIV 32, 34 Nie P -N
232OERLIKON BALZERS COATING POLAND Sp. z o.o. - Zakład w Kędzierzynie-Koźlu Przyjaźni 47B, 47-225 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIV 10, 32, 34 Nie -N
233FHU LESZEK MALEC Bytkowska 34, 47-270 UrbanowiceKompleksowaIV 2, 8, 10, 12, 34 Nie P, Z, Wx2 OP, H, GOT
234Intereko Sp. z o.o. ul. 10 Sudeckiej Dewizji Zmechanizowanej 4, 45-035 OpoleProblemowaIV 2, 34NieP-N
235OLESNO TEC Fabryczna 12, 46-300 WojciechówProblemowaIV 32, 34NieP, ZOPT
236Stacja Paliw PKN ORLEN ul. Strzelecka 1, Jemielnica Strzelecka 1, 47-133 JemielnicaProblemowaIV 32, 34 Nie P -N
237OFAMA Niemodlińska 87, 45-864 OpoleProblemowaIV 31NieP -N
238SILEKOL Sp. z o. o. Mostowa 30K, 47-220 Kędzierzyn-KoźleKompleksowaIV 22, 33, 34 Nie -N
239Zakład Prefabrykacji Materiałów Budowlanych i Usługi Ogólnobudowlane mgr inż. Henryk Walczak Kozielska 76, 47-100 Strzelce OpolskieProblemowaIV 10, 12, 32, 34 NieP, Z, Wx2  GOT
240BL-TRANS Sp. z o.o. w Likwidacji Szkolna 15, 47-225 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIV 32, 34 Nie -N
241Mostostal Kędzierzyn S.A. Grupa Kapitałowa Mostostal Zabrze Dąbrowa Leśna 6, 47-223 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIV 2, 10 Nie -N
242Zakład Elektromechaniki Chłodniczej Solskiego 13, 45-560 OpoleProblemowaIV 13NieP-N
243ROLDROB GOSPODARSTWO ROLNO-DROBIARSKIE KLAUDIUSZ SKRZIPCZYK Sołtysów 15, 45-111 OpoleProblemowaIV 15, 18, 33, 34NieP-N
244BIERTANK Romuald, Zofia Bierdzio Sp. Jawna -stacja paliw zlokalizowana w Branicach ul, Żymierskiego 26, 48-140 BraniceProblemowaIV 32, 34 NieP, Z OP T
245P.U.H. MARBET Beata Grygorowicz Wspólna 9, 45-031 OpoleProblemowaIV 10, 12, 34NieP, ZOPT
246Metsa Tissue Krapkowice Sp. z o.o. Opolska 103, 47-300 KrapkowiceKompleksowaIV 15, 28, 29, 33, 34NieP-N
247Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle Piramowicza 32, 47-200 Kędzierzyn-KoźleProblemowaIV 11 Nie -N
248PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNICZO HANDLOWE AGROCHMIEL SP. Z O.O. Ujeździec 51a, 48-370 UjeździecProblemowaIV 32, 34NieP-N
249PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLU CHEMIKALIAMI "CHEMIA" SP. Z O.O. Współna 9, 45-831 OpoleProblemowaIV 22, 2, 14NieP-N
250Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o. (WiK Opole) Oleska 64, 45-222 OpoleProblemowaIV 4, 8, 9 Nie P -N
 

DOKUMENTY DOTYCZĄCE KONTROLI

  • P – protokół z kontroli
  • Z – zarządzenie pokontrolne
  • W – wystąpienie do organów samorządowych i administracji rządowej
  • U – uzgodnienia projektów pozwoleń zintegrowanych
  • S – zaświadczenia

STWIERDZONE NIEPRAWIDŁOWOŚCI

  • OW – ochrona wód (woda i ścieki)
  • GO – gospodarka odpadami
  • H – hałas
  • PEM – pola elektromagnetyczne
  • OP – ochrona powietrza
  • NR – nadzór rynku
  • PPAP – poważne awarie przemysłowe
  • BD – brak decyzji na korzystanie ze środowiska

CELE KONTROLI

  1. Stosowanie i przechowywanie nawozów i środków wspomagających uprawę roślin, komunalnych osadów ściekowych oraz rolnicze wykorzystanie ścieków w produkcji pierwotnej żywności pochodzenia roślinnego
  2. Sprawdzenie realizacji przez gminy zadań dotyczących zamykania składowisk odpadów komunalnych, zgodnie z wytycznymi określonymi w Krajowym Planie Gospodarki Odpadami 2014r.
  3. Sprawdzenie przestrzegania wymagań w zakresie postępowania z odpadami, w tym z odpadami niebezpiecznymi.
  4. Kontrola przestrzegania przepisów prawa przez wytwórców odpadów wydobywczych oraz zarządzających obiektami unieszkodliwiania odpadów wydobywczych.
  5. Kontrola gospodarki osadami ściekowymi, obejmująca wytwarzanie, wykorzystywanie, unieszkodliwianie osadów ściekowych.
  6. Kontrola przestrzegania wymagań wynikających z ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.
  7. Kontrola terenów zanieczyszczonych i zdegradowanych składowaniem niebezpiecznych odpadów przemysłowych.
  8. Ocena przestrzegania wymagań wynikających z ustawy o bateriach i akumulatorach przez podmioty prowadzące działalność w zakresie wytwarzania, zbierania i przetwarzania zużytych baterii i zużytych akumulatorów
  9. Kontrola podmiotów wprowadzających ścieki do wód lub do ziemi pod kątem sprawdzenia przestrzegania prawa i decyzji administracyjnych.
  10. Kontrola wywiązania się aglomeracji priorytetowych z realizacji zadań ujętych w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków KPOŚK 2010, wg stanu na dzień 31 grudnia 2014 r.
  11. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ochrony środowiska w zakresie emisji substancji do powietrza
  12. Sprawdzenie wykonywania zadań określonych w programach ochrony powietrza i planach działań krótkoterminowych.
  13. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ochrony środowiska w zakresie emisji hałasu do środowiska.
  14. Sprawdzenie przestrzegania przepisów przez podmioty używające czynników chłodniczych oraz dokonujące obrotu nimi pod kątem zastępowania SZWO czynnikami z grupy F-gazów.
  15. Sprawdzenie przestrzegania przepisów dotyczących substancji chemicznych i ich mieszanin.
  16. Poprawa jakości danych dostarczanych przez prowadzących instalację w ramach Krajowego Rejestru Uwalniania i Transferu Zanieczyszczeń.
  17. Sprawdzenie zawartości siarki w ciężkim oleju opałowym stosowanym w instalacjach energetycznego spalania paliw.
  18. Sprawdzenie zawartości siarki w oleju do silników statków żeglugi śródlądowej.
  19. Kontrola gospodarstw rolnych podlegających ocenie wypełniania wymogów wzajemnej zgodności (cross-compliance).
  20. Sprawdzenie wyeliminowania z użytkowania instalacji i urządzeń zawierających powyżej 50 ppm PCB.
  21. Kontrola w zakresie monitorowania stanu likwidacji magazynów i mogilników środków chemicznych ochrony roślin.
  22. Kontrola w zakresie realizacji zadań programu likwidacji "bomb ekologicznych".
  23. Kontrola w zakresie przeciwdziałania poważnym awariom.
  24. Kontrola w zakresie poszukiwania i rozpoznawania złóż gazu łupkowego
  25. Kontrola zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
  26. Kontrola przestrzegania przepisów ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
  27. Kontrola stacji demontażu pojazdów.
  28. Kontrola przestrzegania przepisów ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.
  29. Działania kontrolne w ramach funkcjonowania systemu transgranicznego przemieszczania odpadów.
  30. Sprawdzenie prawidłowości funkcjonowania instalacji przetwarzających i wytwarzających odpady, do których są przywożone, lub z których są wywożone odpady w ramach trans granicznego przemieszczania odpadów.
  31. Ocena zgodności wyrobów z zasadniczymi wymaganiami przestrzegania Dyrektywy 94/62/WE w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych.
  32. Ocena zgodności wyrobów z zasadniczymi wymaganiami przestrzegania Dyrektywy 2000/14/WE w sprawie emisji hałasu do otoczenia przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń.
  33. Wypełnianie wymagań ochrony środowiska przez prowadzących instalacje, którzy uzyskali pozwolenia w zakresie poszczególnych komponentów środowiska.
  34. Wypełnianie wymagań ochrony środowiska przez prowadzących instalacje wymagające pozwolenia zintegrowanego.
  35. Wnoszenie opłat za korzystanie ze środowiska.
  36. Weryfikacja ewidencji źródeł pól elektromagnetycznych (PEM) oraz prowadzenie kontroli przestrzegania wymagań w zakresie ochrony przed PEM.

Wytworzył(a): Krzysztof Gaworski
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof
Opublikował(a): Hrebeniuk Krzysztof
Liczba wyświetleń: 997

Data wytworzenia: 2016-07-04 18:14:37
Data publikacji: 2016-07-04 18:14:45
Ostatnio aktualizował(a): Myszkiewicz Michał
Data ostatniej zmiany: 2017-03-28 09:28:50

Historia zmian artykułu:
2017-03-28 09:28:50 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Myszkiewicz Michał, v.1
2016-10-11 14:33:54 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Myszkiewicz Michał, v.1
2016-07-04 18:58:56 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof, v3
2016-07-04 18:52:10 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Hrebeniuk Krzysztof, v2

Projekt pn. Upowszechnienie e-usług świadczonych przez administrację publiczną w województwie opolskim jest współfinansowany przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007–2013
na podstawie porozumienia nr RPOP.02.02.00-16-013/13-00.
© Opolski Urząd Wojewódzki
Zamknij ten komunikat Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Na naszych stronach używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami podmioty, takie jak firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W każdej przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Cookies.