Przebieg i efekty kontroli - WIOŚ

Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu
Biuletyn Informacji Publicznej
Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu

 

Lp.

Dane podmiotu kontrolowanego

Rodzaj kontroli

Kwartał

Cele kontroli

Przeprowadzone pomiary

Dokumenty dotyczące kontroli

Stwierdzone nieprawidłowości

  1.  

Maxiplast Sp. z o.o., ul. Mikołowska 117; 51-515 Wrocław - Zakład Produkcyjny, ul. Wrocławska 60, 49-200 Grodków

Kompleksowa

I

3, 11, 12, 29, 32

Nie

P Z

OP – brak KOBIZE

  1.  

DUON Praszka Sp. z o.o. ul. Mickiewicza 14 46-320 Praszka

Kompleksowa

I

3, 24, 33, 35

Nie

P

GO

  1.  

Gmina Wołczyn ul. Dworcowa 1, 46 – 250 Wołczyn inwestycja

Problemowa

I

30

Nie

P,

OW

  1.  

F.H.U. „EL-SPAW” Paweł Ząbczyk, ul. Rychtalska 11; 50-304 Wrocław – Dębowa, gmina Reńska Wieś

Kompleksowa

I

3, 29, 32

Tak

P, Z

GO

  1.  

Zakład Remontowo-Budowlany Helena Harasimczuk
ul. Żymierskiego 5; 47-330 Zdzieszowice

Kompleksowa

I

3, 29, 32

Nie

P, Z

GO

  1.  

Grupa Producentów AGROPLON Sp. z o.o., ul. Główna 38;

46-134 Głuszyna

Problemowa

I

10, 30

Nie

P

-

  1.  

GLASSOLUTIONS Polska, ul. Piłsudskiego 18; 46-100 Namysłów inwestycja

Kompleksowa

I

-

Nie

P

-

  1.  

Stanisław Bryjka

Łąka 16, gm. Otmuchów

Produkcja pelletu słomianego -

Kompleksowa

I

30

Nie

P

-

  1.  

Usługi Dekarskie Krzysztof Świtała 46-081 Dobrzeń Wielki ul. Wrocławska 2

Stacja paliw Chróścice, ul. Powstańców Śląskich 45 -

Kompleksowa

I

30

Nie

P

-

  1.  

GÓRAŻDŻE CEMENT S.A.

Cementowa 1, Chorula

Modernizacja silosów cementu nr 1 i 7

Kompleksowa

I

30

Nie

P

-

  1.  

CENTRUM MYŚLIWSKIE DEER SPÓŁKA Z O.O. OPOLE

UL. SĄDOWA 1

Kompleksowa

I

Wniosek o wydanie zaświadczenia

Nie

Postanowienie

(zaświadczenie pozytywne)

-

  1.  

BauElektronic ELEKTRONIKA, BUDOWNICTWO, HANDEL Wojnowski Zdzisław

Ligotka 40, 46-100 Namysłów

Kompleksowa

I

Wniosek o wydanie zaświadczenia

Nie

Postanowienie

(zaświadczenie pozytywne

-

  1.  

NOWAKOWSKI SYLWESTER „Sylwo-RECYKLING” Przedsiębiorstwo  Usługowe, Chłodnictwo, Recykling ul. Kalinowa 1 w Namysłowie

Kompleksowa

I

3, 20, 29, 30

Nie

P, W

-

  1.  

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "ALDAR" Alina Wajgert Kowale Ożarowska 126, 46320 Praszka

Kompleksowa

I

22, 30

Nie

P, W

-

  1.  

Gmina Rudniki ul. Wojska Polskiego 12; 46-325 Rudnik

Kompleksowa

I

30

Nie

P

-

  1.  

Gmina Lasowice Wlk, 46–280 Lasowice Wielkie

Kompleksowa

I

3, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

TOP FARMS GŁUBCZYCE Sp. z o. o., ul. B. Chrobrego 23;

48-100 Głubczyce

Kompleksowa

I

30

Nie

P

 

  1.  

Park Przemysłowy Blachownia Spółka z o.o., ul. Szkolna 15;

47-225 Kędzierzyn-Koźle

Kompleksowa

I

29, 32

Nie

P, W

 

  1.  

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.  ul. Mostowa 30A,

Kędzierzyn-Koźle

inwestycja

Kompleksowa

I

30

Nie

P

 

  1.  

Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Sp. z o.o., ul. Mickiewicza 3, Paczków

Problemowa

I

1, 3, 13, 29, 32

Nie

P, Z 

GO

  1.  

Spółdzielnia Pracy CUKRY NYSKIE Aleja Wojska Polskiego 9, 48 – 300 Nysa

Problemowa

I

9, 33, 35

Nie

P, Z,

OW, GO

  1.  

Silspek Rubber Sp. z o.o. Sp. K.

Jańskiego 2, Dobrzeń Wielki

(kontrola rozszerzona z art.76 ustawy Poś – rozbudowa hali produkcyjnej - inwestycja)

kompleksowa

I

10,32,29,11

Nie

P

 

  1.  

BIGAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny,

Chlewnia w Krzykowie

Problemowa

I

7, 8

Nie

P, Z

OP

  1.  

TUCZAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny,

Chlewnia w Krzykowie

Problemowa

I

7, 8

Nie

P, Z

OP

  1.  

GRUPAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny,

Chlewnia w Krzykowie

Problemowa

I

7, 8

Nie

P, Z

OP

  1.  

FARMAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny,

Chlewnia w Krzykowie

Problemowa

I

7, 8

Nie

P, Z

OP

  1.  

PRODAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny,

Chlewnia w Krzykowie

Problemowa

I

7, 8

Nie

P, Z

OP

  1.  

BIGAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny,

Chlewnia w Brynicy

Problemowa

I

7, 8, 29

Nie

P, Z

OP

  1.  

FARMAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny,

Chlewnia w Brynicy

Problemowa

I

7, 8, 29

Nie

P, Z

OP

  1.  

TUCZAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny,

Chlewnia w Brynicy

Problemowa

I

7, 8, 29

Nie

P, Z

OP

  1.  

GRUPAGRO Sp. z o.o., ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny,

Chlewnia w Brynicy

Problemowa

I

7, 8, 29

Nie

P, Z

OP

  1.  

BM Kobylin Sp. z o.o. ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny

Chlewnia w Brynicy

Problemowa

I

30

Nie

P, Z

OW

  1.  

BM Kobylin Sp. z o.o. ul. 1 Maja 3 , 63-760 Zduny

Chlewnia w Krzykowie

Problemowa

I

7

Nie

P, Z

OW

  1.  

Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gogolin Sp. z o.o.,

ul. Ligonia 15; 47-320 Gogolin;

Kompleksowa

I

1, 3, 13, 29, 32

Nie

P, Z

GO

  1.  

Przedsiębiorstwo Pielęgnacji Kompleksów Leśnych I Zadrzewień "Centrum" Zbigniew Jackiewicz, Aleja Jana Pawła II 13; 48-340 Głuchołazy dot. Instalacji Tartaku w Podlesiu 4 [gmina Głuchołazy].

Problemowa

I

29

Nie

P, Z

GO

  1.  

„WiM” Sp. z o.o. ul. Kośnego 7/1; 45-056 Opole

Problemowa

I

29

Nie

P, Z

GO

  1.  

ENVIPRO Sp. z o.o., ul. Głogowska 41

45-315 Opole

Problemowa

I

29

Nie

P, Z, Decyzja

GO

  1.  

CENTROZŁOM WROCŁAW S.A. z/s we Wrocławiu

Oddział Opole, ul. Działkowa

Dotyczy rozładunku i załadunku złomu na terenie PKP w Opolu przy ulicy Armii Krajowej

problemowa

I

10

Tak

P,Z,W

H

  1.  

Radio PLUS Opole,

Opole, ul. Koraszewskiego

- dotyczy stacji nadawczej w Wysokiej, ul. Strzelecka

problemowa

I

PEM

Tak

P,Z,W

---

  1.  

Piaski Techniczne s.c PPUH ul. Opolska 1, 46-380 Myślina

problemowa

I

3, 7, 29

Nie

P

-

  1.  

BRYŁA KAMIL  Handel Samochodami i Częściami  Samochodowymi – Usługi Transportowe ul. Łączańska 24a Namysłów 

Problemowa

 

I

23

Nie

P, Z, W

GO

  1.  

SOLANUM- GROUP Sp. z o.o., Borki Małe, ul. Oleska 1/5,

46-300 Olesno

problemowa

I

 

Nie

 

-

  1.  

Piekarnia PSS Społem , ul. Wrocławska 20, 49-200 Grodków

interwencyjna

I

8, 29, 32

Nie

P, W

-

  1.  

BRISA INVESTMENTS Sp. z o.o., ul. Ostroroga 8/1,

60-349 Poznań

kompleksowa

I

3, 8, 10, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

AGROHOP Sp. z oo. Okopy 11, 48-316 Łambinowice

problemowa

I

3, 32

Nie

P

-

  1.  

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Opolu

Dotyczy rozładunku i załadunku złomu przez Centrozłom na terenie PKP w Opolu przy ulicy Armii Krajowej

problemowa

I

29

Nie

P, W

GO

  1.  

ABDUL, Mariusz Leśny, Stacja Paliw w Głuchołazach, ul. Andersa

problemowa

I

19

Nie

P, W

PPAP

  1.  

Zakład Oczyszczania i Wodociągów ul. Nyska 11; 48-320 Skoroszyce – składowisko odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Chróścinie

problemowa

I

3, 8,

Nie

P

-

  1.  

Okręg PZW z/s w Opolu Ośrodek Zarybieniowy Poliwoda - Biestrzynnik

problemowa

I

7

Nie

P

-

  1.  

Cementownia „ODRA” Opole, ul. Budowlanych

Interwencyjna

I

8, 10

Tak   

P

-

  1.  

Przychodnia Rehabilitacyjna EUROMEDYK,

ul. Ozimska 19/10; 45-057 Opole

interwencja

I

29, 30

Nie

P

------------

  1.  

Ubojnia Drobiu Tomasz Prus, ul. Ziai 3;

47-120 Żędowice

interwencja

I

29

Nie

P, Z

GW

  1.  

Gmina Dąbrowa Sala Gimnastyczna - Hala Sportowa  Przy Zespole Szkół w Dąbrowie przy ul. Szkolnej 9

interwencja

I

10

Tak

P

-

  1.  

"JAKUBTECH" Jakub Piekarzewicz w Oleśnie

Serwis autoryzowany Husqvarna, Kluczbork,

ul. Katowicka 11

interwencja

I

10

Nie

P

-

  1.  

MILPOL Tadeusz Miler ul. Opolska 65

47-330 Krapkowice

Interwencyjna

I

3, 23

Nie

P, Z, W

GO

  1.  

Gospodarstwo Rolne Pana Henryka Michalewicza

ul. Głubczycka 74; 48-120 Baborów

Interwencja

I

7

Nie

P

-

  1.  

Henryk Kowalski, ul. J. Piłsudskiego 6b;

47-223 Kędzierzyn-Koźle

Interwencja

I

32

Nie

P

-

  1.  

SOLVECO S.A., ul. Jasna 1; 00-013 Warszawa – Zakład Blachownia, ul. Szkolna 15; 47-225 Kędzierzyn-Koźle

Interwencja

I

32, 3

Nie

P

-

  1.  

Zrzut gnojowicy do rowu a nast. do rz. Wołczanki

interwencja

I

Rozpoznanie zanieczyszczeń

Tak

p

-

  1.  

Pożar składowiska opon w Szymiszowie

interwencja

I

Rozpoznanie zanieczyszczeń

Nie

P

PPAP

  1.  

Dariusz  Miernowski PPHU SUPER-FORM

ul. Wrocławska 3 46-113 Wilków

Problemowa

I

27

Nie

P

-

  1.  

PRO SALES Spz.o.o. ul. Opolska 13 46-020 Borki

Problemowa

I

28

Nie

P

-

  1.  

Dariusz Horodyski Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe  AGRO-BAZAR

Problemowa

I

28

Nie

P, W

NR

  1.  

CRAMO Sp.zo.o. ul. Zielonogórska 4 45-323 Opole

Problemowa

I

28

Nie

P

NR

  1.  

Firma Handlowo-Usługowa PIEKORZ ul. Bierkowicka 8a 45-841Opole

Problemowa

I

6, 28

Nie

P, W

NR

  1.  

BIOKRAP Sp. z o. o. ul. Kolejowa 19; 47 – 300 Krapkowice

Kompleksowa

II

3, 7, 29, 33

Tak

P, Z

GO

  1.  

Przedsiębiorstwo Usług Technicznych DEMPOL – ECO, ul. Składowa 9; 45-125 Opole

Kompleksowa

II

12, 13, 31, 32

Nie

P, Z

GO

  1.  

Gmina Skoroszyce – Zakład Oczyszczania i Wodociągów w Skoroszycach- Składowisko w Chróścinie Nyskiej, 48 – 320 Skoroszyce ul. Nyska 11

Kompleksowa

II

3, 7, 29, 32

Nie

P, Z

OW

  1.  

EKOLOG-SERVICE Sp. z o.o. ul. Oleśnicka 15, 46-100 Namysłów

Problemowa

II

22, 29, 32

Nie

P, Z, W

GO, OW, OP

  1.  

Zakład Handlowo-Usługowy ZELMOT Eksport-Import Zdzisław Zelmanowicz ul. Baligrodzka 48, 48-300 Nysa

Kompleksowa

II

3, 22, 29, 32

Nie

P, Z, W

OW, OP

  1.  

P.P.H.U. FABISZ ul. Młyńska 2, 46-080 Chróścice

Kompleksowa

II

3, 20, 29, 32

Nie

P, Z, W

OP

  1.  

Zakład Mechaniki i Urządzeń Rolniczych Antoni Rymaszewski ul. Kozielska 4 Krapkowice

Kompleksowa

II

3, 22, 29, 32

Nie

P, Z, W

OP

  1.  

Zakład Naprawczy /mechanizacji Rolnictwa Ryszard Lechniak ul. Ligonia 9, Szymiszów

Kompleksowa

II

3, 22, 29, 32

Nie

P, Z, W

OW, OP, GO

  1.  

AUTO-MIK Czesław Mik Auto-Złom Sprzeda Części Strzelce Opolskie

Kompleksowa

II

3, 22, 29, 32

Nie

P, Z, W

OP, GO

  1.  

MOTO-ZŁOm Władysław Biej Strzelce Opolskie ul. Leśna 6

Kompleksowa

II

3, 22, 29, 32

 

P, Z, W

OP

  1.  

AUTO-Złom –Komis Mechanika i Blacharstwo  Pojazdowe Edmund Kistela ul. Biskupicka 7 Olesno

Kompleksowa

II

3, 22, 29, 32

Nie

P, Z, W

OP

  1.  

Regionalne Centrum Zagospodarowania i Unieszkodliwiania Odpadów „Czysty Region” Spółka z o.o., ul. Naftowa 7; 47-230 Kędzierzyn-Koźle (w tym składowisko odpadów)

Kompleksowa

II

3, 29, 30, 31, 32

Nie

P, Z, W

OW

  1.  

Samorządowy Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej , ul. Wojska Polskiego 12;47-240 Bierawa- składowisko odpadów komunalnych

Kompleksowa

II

2, 3, 13, 29, 32

Nie

P, W

GO, OW

  1.  

Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Racławicach Śląskich ul. Głubczycka 15, 48-250 Głogówek

Kompleksowa

II

13, 29, 31

Nie

P, Z, W

OW, OP

  1.  

OKPOL 49-318 Skarbimierz

Kompleksowa

II

3,8,12,29,32

Nie

P

-

  1.  

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Antoniowie, ul. Powstańców Śląskich 54, 46-040 Ozimek

Kompleksowa

II

1, 8, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Zakład Energetyki Cieplnej Namysłów,

46-100 Namysłów,  ul. Łączańska 12

Kompleksowa

II

3, 8, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Cementownia „ODRA” S.A. Opole

Problemowa

I

8, 7, 13, 31

Nie

P

-

  1.  

Wodociągi Kanalizacja Sp. z o.o. ul. Oleska 64,

45 – 222 Opole

Kompleksowa

II

3, 7, 13, 29, 32, 33

Tak

P

-

  1.  

QUINTESSENS POLSKA Sp. z o.o. ul. Okrzei 21; 48-130 Kietrz

Kompleksowa

II

3, 8, 29, 32

Nie

P, W

 

  1.  

Dariusz Bałuszyński Skup i Sprzedaż Surowców Wtórnych Boguchwałów Nr 48A; 48 – 100 Głubczyce

Kompleksowa

II

3, 22, 29

Nie

P

-

  1.  

IZOBUD Sp. z o.o., ul. Leśna 4; 42-217 Łąki Kozielskie

Kompleksowa

II

3, 7, 8. 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Betafence Sp. z o.o. ul. Dębowa 4; 47-246 Kotlarnia – Zakład w Reńskiej Wsi ul. Fabryczna 1; 47-208 Reńska Wieś

Kompleksowa

II

3, 8, 10, 31, 32

Nie

P

-

  1.  

Blacharstwo Mechanika Samochodowa, Złomowanie Pojazdów, Henryk Bryliński, Wódka 41; 48 – 140 Branice – stacja demontażu pojazdów zlokalizowana w Wódce 41

Kompleksowa

II

3, 22, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Przedsiębiorstwie Handlowo – Usługowym Marek Maćko; ul. Oświęcimska 5b; 48 – 100 Głubczyce – stacja demontażu pojazdów w Głubczycach przy ul. Oświęcimskiej 5b

Kompleksowa

II

3, 22, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Przedsiębiorstwo Technicznej Obsługi Budownictwa „TOBUD” Sp. z o. o. ul. 24 Kwietnia 23; 47-200 Kędzierzyn-Koźle- stacja demontażu pojazdów

Kompleksowa

II

3, 22, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Junka-Automobile” Ryszard Junka  ul. Kołłątaja 14;

48-100 Głubczyce – stacja demontażu

Kompleksowa

II

3, 22, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Firma Usługowo-Handlowa „Eko-Top” Sp. z o.o.,

ul. Hetmańska 120; 35-078 Rzeszów

Kompleksowa

II

3, 8, 29

Nie

P

-

  1.  

MIRBET S. j. Adam Macech, Andrzej Michałek, Stara Bordziłówka 88; 21-542 Leśna Podlaska

- Januszkowice ul. Działkowca 101

Problemowa

II

3, 32

Nie

P, Z, W

GO

  1.  

DSO Sp. z o.o. ul. 1 Maja 52; 47-100 Strzelce Opolskie

Kompleksowa

II

3, 7, 8, 13, 32

W, O

P, W

 

  1.  

Agropol Marian Olejnik, Stanisław Krawiec Spółka Jawna, ul. Głowna 1f, 49-330 Łosiów

Problemowa

II

29

nie

P

-

  1.  

Grodkowskie Wodociągi i Kanalizacja GRODWiK Sp. z o.o. z/s w Tarnowie Grodkowskim ( inwestycja dot. kanalizacji )

Kompleksowa

II

30

Nie

P

-

  1.  

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Brzegu ( inwestycja dot. kanalizacji )

Kompleksowa

II

30

Nie

P

-

  1.  

Gospodarstwo Rolne Teresa i Rajmund Bulik , Przewóz, ul. Świerczewskiego 3, 47 – 253 Cisek – Instalacja do chowu trzody chlewnej w Domaszkowicach 

Kompleksowa

II

7, 8, 29

Nie

P

-

  1.  

Marian Kowalkowski, Siedlec 51, 63 – 830 Pępowo –Chlewnia w Piaskach gm. Lewin Brzeski

Kompleksowa

II

7, 8

Nie

P

-

  1.  

Gospodarstwo Rolne Ginter Kurtz, Dobiercice ul. Św.Jana z Dukli 32, 46 – 220 Byczyna

Kompleksowa

II

3, 7, 8, 16

Nie

P

-

  1.  

Z.H.U. SZAJAWA Irena Szewczyk Kamienna 15 A

Kompleksowa

II

22, 30

Nie

P, W

-

  1.  

MIXPOL Zdzieszowice Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z siedzibą w Zdzieszowicach ul. Parkowa 4; 47-330 Zdzieszowice

Kompleksowa

II

3, 8, 29

Nie

P

-

  1.  

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. ul. Mostowa 30 A; skr. poczt. 163; 47-220 Kędzierzyn-Koźle inwestycja

Problemowa

II

30

Nie

P

-

  1.  

Głubczyckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. ul. Powstańców 2; 48-100 Głubczyce – oczyszczalnia ścieków w Bernacicach Górnych inwestycja

Kompleksowa

II

30

Nie

P

-

  1.  

Fabryka Armatury Przemysłowej "WAKMET S. J."Bodzanów 75; 48-340 Głuchołazy

Problemowa

II

3, 7, 8, 17, 32

Nie

P, Z

GO

  1.  

Lotnisko Kamień Śląski Spółka z o.o.  ul. Lotnicza 5-7

 

Problemowa

II

10,29,32

Nie

P

-

  1.  

Meblosoft Marcin Martynowski

Krapkowice, ul. Kamienna 9

problemowa

II

3,8,10,32

nie

P,Z,W

GO,OP

  1.  

Remak Rozruch Przedsiębiorstwo Inwestycyjno - Remontowe Energetyki i Przemysłu, ul. Łowicka 1, 45-324 Opole

Kompleksowa

II

7, 8, 10, 29

Nie

P, Z

OP

  1.  

Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Starowicach 16, 48 – 385 Otmuchów

Problemowa

II

7, 29, 32

Nie

P, Z

OW

  1.  

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „ROLAS” Józef Thiel Proszowicki Las – Lipowina ; 47-253 Cisek

Problemowa

II

7, 8, 12, 29

Nie

P, Z

OP

  1.  

Zakład Urządzeń Grzewczych ELEKTROMET Wojciech Jurkiewicz Gołuszowice 53; 48-100 Głubczyce

Problemowa

II

3, 4, 31

Nie

P, Z

H

  1.  

"ARMA" Stacja paliw Janusz Rizler, ul. Popiełuszki 6; 45-601 Opole

Problemowa

II

3, 6, 8, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, ul. Rolnicza 6; 46-070 Komprachcice

Problemowa

II

1, 3, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Zakład Usługowo Produkcyjny Komunalnik Sp. z o.o., ul. Gen. Andersa 4; 48-340 Głuchołazy

Problemowa

II

3, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Jeleniogórskie Kopalnie Surowców Mineralnych Szklarska Poręba ul. Bronka Czecha 2 – Zakład w Jarnołtówku

problemowa

II

8,10, 32, 29

Nie

P

-

  1.  

ART.-ODLEW Spółka z o.o. Opole ul. Prosta 1B

Problemowa

II

3,8,10

Nie

P

-

  1.  

AIR PRODUCTS Spółka z o.o. Zakład Produkcji Gazów Technicznych Kędzierzyn Koźle ul. Waryńskiego 1

Problemowa

II

10, 19, 29

Nie

P

 

  1.  

T-Mobile Polska S.A. z/s w Warszawie, Aleje Jerozolimskie 181

Stacja bazowa telefonii komórkowej nr 53288 – Opole, ul. Wrocławska 107

problemowa

I

3,29,32

Tak

P

 

-

  1.  

T-Mobile Polska S.A. z/s w Warszawie, Aleje Jerozo-limskie 181

Stacja bazowa telefonii komórkowej nr 53307 – Brzeg, ul. Włościańska 9

problemowa

I

3,29,32

Tak

P

 

-

  1.  

P4 Sp. z o.o. z/s w Warszwie, ul. Taśmowa 4

Stacja bazowa telefonii komórkowej nr NYS2004A – Nysa, ul. Piłsudskiego 40

problemowa

I

3,29

Tak

P

 

-

  1.  

Ubojnia AJK Matejka Sp.j.

54-631 Opole

problemowa

II

11, 29,32

Nie

P

-

  1.  

PKN ORLEN STACJA PALIW KRAPKOWICE 47-300 ul. Prudnicka 6

problemowa

II

3, 6, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

DYTKO SERWIS S.J Nysa 48-300 ul. Grodkowska 74

problemowa

II

3,29,32

Nie

P

-

  1.  

KORAGRO SP. Z O.O. ul. Jagielnicka 21, 48-325 Ścinawa Nyska

problemowa

II

3, 8, 29

Nie

P

-

  1.  

Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. – Jednostka Produkcyjna Górażdże, ul. Fabryczna 22, 47-316 Górażdże

problemowa

II

7, 8, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Klima Tech Marek Murawski, ul. Żeromskiego 6/4, 45-053 Opole

problemowa

II

11, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Goświnowice, ul. Głębinów  29 A-B

Problemowa

I

8, 12, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Gminna  Spółdzielnia Samopomoc Chłopska (Zakład Masarski), 46-060 Prószków, ul. Zamkowa 3

Problemowa

I

8, 29, 32

Nie 

P

-

  1.  

Zakład Wodociagów i Kanalizacji Jednoosobowa Sp. Gminy Prudnik

problemowa

II

3,7,32,33

Tak

P

-

  1.  

PGE Górnictwo Energetyka Konwencjonalna S.A Oddział Elektrownia Opole

Problemowa

II

1, 7, 8, 14, 19, 30, 31

Nie

P

-

  1.  

WARTER Sp. z o.o. Kędzierzyn – Koźle, ul. Szkolna 15

Problemowa

II

3, 8, 12, 19, 24, 32

Nie

P

-

  1.  

MAXAM POLSKA SP. Z O.O. w Ochodzach, ul. Opolska 84

Problemowa

II

19, 32

Nie

P

-

  1.  

Samorządowy Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej, ul. Słowackiego 3; 48-140 Branice

Problemowa

II

3, 7, 32, 33

Tak

P

-

  1.  

Miejsko-Gminna Spółka Wodno-Ściekowa „POŁUDNIE” w likwidacji, ul. Powstańców 101; 48-120 Baborów

Problemowa

II

3, 7, 32, 33

Tak

P

-

  1.  

Spółdzielnia Inwalidów INMET ul. Portowa 33; 47-206 Kędzierzyn-Koźle

Problemowa

II

8, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Bischof + Klein GmbH Spółka komandytowa ul. Eichendorffa 3; 47-344 Walce

Problemowa

II

3, 4, 8, 32

Nie

P

-

  1.  

Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Boguchwałowie, Boguchwałów 97; 48-100 Głubczyce

Problemowa

II

7, 16, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Gospodarstwo Rolne Kalinów Sp. z o.o. ul. Wiejska 14; 47-100 Kalinów – Gospodarstwo w Poznowicach

Problemowa

II

7, 16, 29

Nie

P

-

  1.  

MET-KOL Skup-Sprzedaż Surowców Wtórnych Mariusz Niemirowski, ul. Oświęcimska 1; 48-100 Głubczyce

Problemowa

II

3, 22, 32

Nie

P

-

  1.  

SUPER PLON Artykuły Rolne, Chemiczne, Budowlane Jan Jakubów ul. Kopernika 39; 48-100 Głubczyce

Problemowa

II

3, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Zakład Gospodarki Komunalnej-składowisko odpadów komunalnych w Leśnicy

Problemowa

II

1, 3, 13, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Gospodarstwo Rolne Gerard Kubon, Rzymkowice 155,

48 – 324 Przechód

problemowa

II

Ustawa nawozowa

Nie

P, Z

nawozy

  1.  

MARCHOD, MARIAN CHODURA, K- Koźle, ul. Szkolna 15

Problemowa

II

3, 9, 32

Nie

P, W

GO

  1.  

Petrochemia - Blachownia S.A.  K- Koźle, ul. Szkolna 15 - wykazana jako o znamionach pow. awarii nr 161-2014-001

Problemowa

II

19

Nie

P, Z, W

PPAP

  1.  

PCC Energetyka Blachownia Sp. z o. o. ul. Szkolna 15;

47-225 Kędzierzyn-Koźle

Problemowa

II

19

Nie

P

-

  1.  

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu Sp. z o. o. ul. Filtrowa 14; 47-200 Kędzierzyn-Koźle

Problemowa

II

29

Nie

P

OW

  1.  

91 Batalion Logistyczny w Komprachcicach

ul. Ochódzka 5

Kompleksowa

II

3,7,8,10,17,19

Nie

P, Z

OW

  1.  

„Marmur” Sławniowice Sp. z o.o. w Sławniowicach 103 48-340 Głuchołazy

Problemowa

II

8 – cykl kontrolny

Nie

P, Z

GO

  1.  

BIOKRAP Sp. z o. o. ul. Kolejowa 19; 47 – 300 Krapkowice

Problemowa

II

6, 7 – cykle kontrolne

Tak

P

-

  1.  

EmiTel Sp. z o.o. z/s w Warszawie

Stacja Linii Radiowych

Wysoka, ul. Strzelecka 80

problemowa

I

PEM

 Tak

P,W

-

  1.  

Przedsiębiorstwie Budowlanym Produkcyjno-Usługowo-Handlowym  „SŁOWOBUD” J. i T. Słociak, ul. Hallera 1A, 45-782 Opole, Cegielnia Prusinowice, ul. Powstańców Śląskich 7, 48-314 Pakosławice

 

Problemowa

II

3, 8, 29,

Nie

P

-

  1.  

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Jednoosobowa Sp. Gminy Prudnik

problemowa

II

33

Tak

P

-

  1.  

Gospodarstw Rolne Marian Cichewicz Wójcice2, 48 – 385 Otmuchów Chlewni w Zwierzyńcu

problemowa

II

30

Nie

P

 

  1.  

RBC Rafał Czarny Nowy Świętów 58, 48-330 Nowy Świętów

Problemowa

II

22,23,30

Nie

P, W

 

  1.  

Bryła Kamil Handel Samochodami i Częściami Samochodowymi – Usługi Transportowe Ul. Grunwaldzka 34 Namysłów

problemowa

II

23

Nie

-

-

  1.  

PCC Energetyka Blachownia Sp. z o.o. K- Koźle, ul. Szkolna 15

problemowa

II

rozpoznanie zanieczyszczeń

Nie

PPAP

 

  1.  

PPHU „Meble Pyka” Sp. Jawna Gabriela Konik, Damian Pyka ul.  ul. Gorzowska 18; 46-300 Olesno Zakład Nr 3 ul. Krakowska 71; 47-100 Strzelce Opolskie

problemowa

II

24,25

Nie

P

-

  1.  

Joachim i Beata Smiatek ul. Borek 27; 47-133 Jemielnica

Problemowa

II

3

Nie

P, W

-

  1.  

Bogdan Swoboda, ul. Chopina 1; Gliwice dot. Niezdrowice, Gm. Ujazd

Problemowa

II

3

Nie

P, W

-

  1.  

Zakład Usług Komunalnych, ul. Raciborska 4; 47 – 260 Polska Cerekiew – zamknięte składowisko odpadów komunalnych w Ciężkowicach, Witosławicach

Problemowa

II

13, 31,32

Nie

P, W

-

  1.  

Samorządowy Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej, ul. Słowackiego 3; 48-140 Branice

Problemowa

II

33

Tak

P

-

  1.  

Miejsko-Gminna Spółka Wodno-Ściekowa „POŁUDNIE” w likwidacji, ul. Powstańców 101; 48-120 Baborów

Problemowa

II

33

Tak

P

-

  1.  

FOTOJOKER Sp. z o. o. ul. Strzelecka 11; 47-230 Kędzierzyn-Koźle

Problemowa

II

3, 6, 29, 32

Nie

P

-

  1.  

Urząd Marszałkowski ul. Piastowska 14, 45-082 Opole

problemowa

II

8

Nie

P

-

  1.  

Gmina Kędzierzyn –Koźle, ul. Piramowicza 32, 47-200 K-K

Problemowa

II

-

Nie

P

 

  1.  

Gmina Strzelce Opolskie  Plac Myśliwca 1 47-100 Strzelce op.

Problemowa

II

-

Nie

P

 

  1.  

Głuchołaskie Zakłady Papiernicze ul. Gen Andersa 32 48-340 Głuchołazy

problemowa

II

24,25

Nie

P

-

  1.  

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „AGROPLON” Głuszyna ul. Główna 38  - Gospodarstwo Krzyków

interwencja

II

10,30

Nie

P

-

  1.  

LUTZ Polska Spółka z o.o. Domaszkowice 25

interwencja

II

10,30

Tak

P

-

  1.  

Jan Adamiec, ul. Wiejska 38, 47-180 Krośnica

interwencyjna

II

3, 8, 10, 32

Tak

P

-

  1.  

BM. Kobylin Sp. z o.o. ul. 1 Maja 3, 63 – 760 Zduny – Chlewnia w Krzykowie

interwencja

II

7

Nie

P,Z

OP

  1.  

Gmina Paczków Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Paczkowie

interwencja

II

7

Nie

P,Z

OW

  1.  

P.H.U. „Majster”, Wojciech Chruszczewski, ul.  Wiedeńska 14, 49-300 Brzeg

interwencyjna

II

3, 8, 10, 32

Nie

P

-

  1.  

REAL Sp. z o.o. i Sp. Komandytowa ul. Wrocławska 154, 45-837 Opole

Problemowa

II

6, 28

Nie

P

-

  1.  

P.P.H Henryka Węgrzynowska ADA Hurtownia Opakowań ul. Niemodlińska 79 Opole

Problemowa

 

II

27,33

Nie

P

-

  1.  

Pak-System S.C. Hurtownia Opakowań ul. Poświatowskiej 3-5 Opole

Problemowa

 

II

27

Nie

P

-

  1.  

VACU CLEAN Roland Rigoll ul. 3 Maja 12 Krapkowice

Problemowa

 

II

28

Nie

P

-

 

 

DOKUMENTY DOTYCZĄCE KONTROLI

 

P – protokół z kontroli

Z – zarządzenie pokontrolne

W – wystąpienie do organów samorządowych i administracji rządowej

U – uzgodnienia projektów pozwoleń zintegrowanych

S – zaświadczenia

 

STWIERDZONE NIEPRAWIDŁOWOŚCI

OW – ochrona wód (woda i ścieki)

GO – gospodarka odpadami

H – hałas

PEM – pola elektromagnetyczne

OP – ochrona powietrza

NR – nadzór rynku

PPAP – poważne awarie przemysłowe

BD – brak decyzji na korzystanie ze środowiska

 

CELE KONTROLI

  1. Nadzór nad wypełnianiem wymogów ochrony środowiska przez prowadzących instalacje wymienione w Traktacie Akcesyjnym.
  2. Sprawdzenie realizacji przez gminy zadań dotyczących zamykania składowisk odpadów komunalnych, zgodnie z wytycznymi określonymi w Krajowym Planie Gospodarki Odpadami 2014r.
  3. Ocena wypełniania wymogów w zakresie postępowania z odpadami w tym z odpadami niebezpiecznymi.
  4. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.
  5. Sprawdzenie realizacji przepisów prawa na terenach zanieczyszczonych i zdegradowanych składowaniem niebezpiecznych odpadów przemysłowych.
  6. Sprawdzenie przestrzegania wymagań wynikających z ustawy o bateriach i akumulatorach przez podmioty prowadzące działalność w zakresie wytwarzania, zbierania i przetwarzania zużytych baterii i zużytych akumulatorów.
  7. Sprawdzenie przestrzegania prawa i decyzji administracyjnych podmiotów wprowadzających ścieki do wód lub do ziemi.
  8. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ochrony środowiska w zakresie emisji substancji i energii do powietrza.
  9. Sprawdzenie wykonywania zadań określonych w programach ochrony powietrza i planach działań krótkoterminowych przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, starostę oraz inne podmioty.
  10. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ochrony środowiska w zakresie emisji hałasu do środowiska.
  11. Sprawdzenie przestrzegania przepisów przez podmioty używające czynników chłodniczych oraz dokonujące obrotu nimi pod kątem zastępowania SZWO czynnikami z grupy F-gazów.
  12. Sprawdzenie przestrzegania przepisów dotyczących substancji chemicznych i ich mieszanin.
  13. Sprawdzenie jakości danych dostarczanych przez prowadzących instalację w ramach Krajowego Rejestru Uwalniania i Transferu Zanieczyszczeń.
  14. Sprawdzenie przepisów prawa w zakresie stosowania siarki w ciężkim oleju opałowym stosowanym w instalacjach energetycznego spalania paliw.
  15. Sprawdzenie przepisów prawa w zakresie stosowania siarki w oleju do silników statków żeglugi śródlądowej.
  16. Ocenia wypełniania wymogów wzajemnej zgodności (cross-compliance) w gospodarstwach rolnych.
  17. Sprawdzenie wyeliminowania z użytkowania instalacji i urządzeń zawierających poniżej 50 ppm PCB.
  18. Sprawdzenie realizacji programu likwidacji „bomb ekologicznych”, w tym magazynów i mogilników przeterminowanych środków chemicznych ochrony roślin.
  19. Sprawdzenie realizacji zadań w zakresie przeciwdziałania poważnym awariom.
  20. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym w zakładach przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
  21. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznymi i elektronicznym.
  22. Sprawdzenie przestrzegania przepisów prawa w stacjach demontażu pojazdów.
  23. Sprawdzenie przestrzegania przepisów ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.
  24. Sprawdzenie funkcjonowania systemu transgranicznego przemieszczania odpadów.
  25. Sprawdzenie prawidłowości realizacji międzynarodowego przemieszczania odpadów z listy zielonej, w szczególności klasyfikacji przemieszczanych odpadów.
  26. Sprawdzenie prawidłowości funkcjonowania instalacji przetwarzających i magazynujących odpady, do których są lub maja być przywożone, w szczególności odpady niebezpieczne z krajów spoza UE.
  27. Sprawdzenie zgodności wyrobów z zasadniczymi wymaganiami przestrzegania Dyrektywy 94/62/WE w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych.
  28. Sprawdzenie zgodności wyrobów z zasadniczymi wymaganiami przestrzegania Dyrektywy 2000/14/WE w sprawie emisji hałasu do otoczenia przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń.
  29. Wypełnianie wymagań ochrony środowiska przez prowadzących instalacje, którzy uzyskali pozwolenia w zakresie poszczególnych komponentów środowiska.
  30. Kontrole podmiotów oddających do użytkowania przedsięwzięcie zawsze znacząco lub potencjalnie znacząco oddziałujące na środowisko w zakresie przestrzegania wymogów ochrony środowiska.
  31. Wypełnianie wymagań ochrony środowiska przez prowadzących instalacje wymagające pozwolenia zintegrowanego.
  32. Wnoszenie opłat za korzystanie ze środowiska.
  33. Kontrole w zakresie realizacji KPOŚK

 

 

 

 

 

Pliki do pobrania

Wytworzył(a): Kierońska-Ignaciuk Magdalena
Wprowadził(a): Kierońska-Ignaciuk Magdalena
Opublikował(a): Kierońska-Ignaciuk Magdalena
Liczba wyświetleń: 1175

Data wytworzenia: 2014-11-21 11:26:41
Data publikacji: 2014-11-21 11:26:43
Ostatnio aktualizował(a): Myszkiewicz Michał
Data ostatniej zmiany: 2014-11-21 22:11:15

Historia zmian artykułu:
2014-11-21 22:11:15 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Myszkiewicz Michał, v.1
2014-11-21 22:09:17 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Myszkiewicz Michał, v.1
2014-11-21 22:03:40 [Modyfikowano],
Wprowadził(a): Myszkiewicz Michał, v.1

Projekt pn. Upowszechnienie e-usług świadczonych przez administrację publiczną w województwie opolskim jest współfinansowany przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007–2013
na podstawie porozumienia nr RPOP.02.02.00-16-013/13-00.
© Opolski Urząd Wojewódzki
Zamknij ten komunikat Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Na naszych stronach używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami podmioty, takie jak firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W każdej przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Cookies.